БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.37

Вакцинація від грипу у Броварах: Де придбати вакцину, як вакцинуватися?

З початком епідсезону кожного року перед українцями гостро постає питання вакцинації від грипу. До календаря обов’язкових щеплень вона не входить, однак у Міністерстві охорони здоров’я України запевняють – це чи не єдиний дієвий спосіб профілактики хвороби

Та чи дійсно вакцинація дає гарантії для вас і вашої родини стовідсотково уберегтись від вірусу? Єдиної думки з цього приводу, звісно, годі шукати, адже якщо заклади охорони здоров’я наполягають на вакцинації населення, громадяни в більшості своїй дотепер досить ворожо ставляться до цієї процедури. Про це свідчить, перш за все, минулорічна статистика, адже вакцинація в країні не перевищила навіть 1%, а це досить низький показник на думку фахівців профільного міністерства. А статистика продовжується невтішними даними – за минулий епідсезон в Україні зафіксували 7 летальних випадків і жоден з пацієнтів не був щеплений.
«Щороку в Україні реєструється близько 6 млн. інфекційних захворювань, 98% з яких складають захворювання на грип та ГРВІ. Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть три віруси і саме вакцини допоможуть сформувати імунітет до цих небезпечних штамів», – інформують на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я.
У цьому році українцям будуть доступні дві вакцини проти грипу: Vaxigrip Tetra (Франція), якою можна вакцинувати дітей віком від 3-х років, та GC Flu (Південна Корея) – від 6 місяців.

Gripp1

«Будь-яка людина, котра має бажання зробити щеплення, повинна просто придбати вакцину та звернутися до однієї з амбулаторій міста, де її обслуговують. Таку прививку можна зробити й вдома, якщо у вашій родині є медпрацівник. Головне – зберігати холодовий ланцюг при транспортуванні вакцини, щоби вона не втратила свої захисні властивості. Ну і, ясна річ, людина повинна бути здоровою та не мати протипоказань», – розповідає головний лікар Броварського цент­ру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов.
Наразі французька вакцина вже доступна у деяких аптеках міста, тож броварчани можуть придбати її за власний кошт та зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Натомість корейську можна придбати у медичному центрі «Вета-плюс», де вакцинація коштуватиме людині близько 420 грн. (придбання вакцини та вакцинація фахівцями «Вета-плюс»).
Якщо ви все ж схиляєтесь до вакцинації у медичному закладі, то майте на увазі, що зберегти так званий холодовий ланцюг допоможуть спеціальні сумки-холодильники, які за словами головного лікаря БЦПМСД, можна отримати, звернувшись в амбулаторію (на прокат, так би мовити). А взагалі щеплення рекомендують робити максимально швидко після того, як ви придбали вакцину. І, як найкращий варіант, потрібно попередньо проконсультуватись зі своїм лікарем – терапевтом, педіатром, сімейним лікарем, що дозволить отримати відповідь на усі питання, які вас цікавлять і домовитись про час вакцинації.
«Вакцинуватись рекомендують за два тижні до початку епідсезону. І хоча у нас грип поки не реєструється, а лише респіраторні інфекції, прогнозують, що епідемія розпочнеться вже з листопада. Ми також отримали на минулому тижні близько 300 вакцин і вже вакцинуємо наших співробітників», – каже Ігор Кравцов.

Загалом, станом на 24 жовтня у місті вакцинувались близько 50 броварчан. Щодо ціни, то вартість вакцини складає близько 320 грн. у стаціонарних аптеках. У деяких можна отримати знижку шляхом попереднього резерву, однак вона незначна.
На офіційному сайті МОЗ України також зазначено, що для пріоритетних груп ризику, тобто медпрацівників, вчителів, дітей віком до 5 років, вагітних, літніх людей, вакцина може бути придбана на кошти підприємств або місцевих бюджетів. Це, начебто, дозволить заощадити кошти як самого хворого, так і держави: «Запобігання грипу допоможе заощадити кошти: за різними оцінками, захворювання на ГРВІ, зокрема грип, коштує хворому від 420 до 2 800 грн. залежно від його тяжкості, а для держави збиток становить 4 200–7 800 грн., а вартість вакцин обійдеться від 200 до 300 грн.»
Та чи лише у грошах справа? Медичні працівники визнають: «Щеплення захищає упродовж усього сезону грипу тільки від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів». Однак, не слід забувати, що жодна вакцина проти грипу не дає 100% гарантії того, що ви загалі не захворієте. Інша справа – наскільки важкою буде форма протікання хвороби.
Тоді де той правильний вихід із ситуації і чи є він? А, можливо, він у кожного свій?

Думка з народу:

- Ніколи не щеплювалась і не збираюсь. Хоча б тому, що це не дає 100 % гарантії. До того ж хто зна, що там за хімічна складова насправді. Як на мене, то ліпше дотримуватись народних методів і берегти себе від переохолоджень, - Наталія, 42 роки

- Я не проти самої вакцини, це в якійсь мірі, звісно, правильно, та я не довіряю нашим медичним закладам, а тим паче, аптекам. Мене бентежить питання з приводу правильного зберігання вакцин та реакції організму після ін’єкції, - Олена, 27 років.

- Щеплення не робила з самого дитинства, однак донька у цьому році наполягає, щоб вакцинувалися. Я взагалі не люблю усі ці медпроцедури. Тож я за те, щоб прививалося наше молоде покоління, а ми, все ж міцніші. Хворію, як і всі, але не катастрофічно, а після вакцинації невідомо яка буде реакція організму. Якщо людина впевнена, що їй від цього буде краще, будь ласка. Але я ще поки не готова, - Валентина, 63 роки.

- Вперше буду вакцинуватися у цьому році. Та я впевнена, що сенс у цьому є. До того ж я працюю у великому колективі, тож це безпека і моя, і людей, які мене оточують, як на роботі, так і вдома, - Катерина, 22 роки.

- Я вважаю, що вакцина від грипу це взагалі неефективно. Розумію, коли вакцинуються від туберкульозу, краснухи, чи кору, але щодо грипу… Штам постійно змінюється, мутує, і вакцина може бути вже просто не актуальна. Тому потрібно підтримувати імунітет натуральними методами, - Сніжана, 33.

- Я не проти, але собі робити не збираюсь, так як довіряю своїй імунній системі, - Василь, 25 років.

Єдине, до чого підводить дане опитування, це, згадка про одне мудре прислів’я: «скільки людей, стільки й думок». Та, здається, доки за людьми лишатимуть право вибору, той самий 1 % ще не скоро збільшится. Добре це, чи погано, знову ж таки, справа кожного. Головне, пам’ятайте, захворівши самі ви наражаєте на небезпеку і колег, і друзів, і сім’ю. Бережіть себе і не хворійте!

Grip

Основні признаки грипу та симптоми, які вимагають негайної госпіталізації

Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше церізке підвищення температури тіла (більше 38 °С), кашель, нежить, а також головний біль, біль у м'язах та біль у горлі. При цьому лікарі застерігають, якщо стан хворої людини погіршується, зволікати з госпіталізацією не варто, адже під загрозою життя. Основними такими симптомами є:

- бліде обличчя чи поява посиніння;

- важке дихання;

- висока температура, яка не спадає протягом трьох днів;

- багаторазове блювання та випорожнення;

- надмірна сонливість чи збудженість;

- біль у грудній клітці;

- артеріальний тиск нижче норми.

У Міністерстві охорони здоров’я попереджають - ці симптоми ні в якому разі ігнорувати не можна, а продовження лікування вдома може призвести до смерті хворого. Дбайте про своє здоров’я та життя! Вчасно звертайтеся до медичних закладів!

Катерина Ставицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 02 жовтня 2020, 15:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ