БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

Коли броварчанам чекати тепла та гарячої води і що стане з тарифами

З настанням холоду, мабуть, кожен мріє чимшвидше відчути у квартирі тепло. Та коли згадуєш про тарифи, навіть видихаючи пар з рота мимоволі одягаєш піжаму, закутуєшся в ковдру і думаєш: «В принципі, не так вже й холодно». Однак, ясна річ, ні ковдра, ні піжама не зігріють нас так, як це зроб­лять батареї опалення і гаряча вода. Чого чекати і до чого готуватися броварчанам у цьому році, журналістам «Громадського ревізору» розповів очільник комунального підприємства «Броваритепловодоенергія» Василь Андрєєв

«Відповідно до Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України, включення систем опалення передбачається у випадку, якщо протягом трьох діб середня добова температура повітря не перевищує +8°С. Наразі є розпоряд­ження міського голови про початок опалювального сезону соціальної сфери – дитячих садків, шкіл, закладів охорони здоров’я, але відповідно до звернень суб’єктів господарювання», – зазначив Василь Андрєєв.
Це означає, що подача опалення у цих закладах розпочинається одразу після звернень їх керівників. Станом на 3 жовтня до КП «Бровари­благоустрій» та ТОВ «Ф ТРАНС» звернулися 10 садочків, 5 шкіл та БНВО, в якому є і школа, і дитячий садок.
Що стосується житлового сектору, розпорядження поки немає, і як зауважив директор КП «Бровари­­­тепловодоенергія», точну дату передбачити поки неможливо.
«Планується 15 жовтня, та враховуючи непередбачуваність погоди, загадувати наперед звісно що ніхто не буде. На вулиці може бути +25 С°. Тож поки чекаємо», – говорить Василь Андрєєв.
Окремою проблемою на сьогодні для міста лишаються амбулаторії, які знаходяться в житлових будинках. Вони не мають відокремленої системи опалення і їх підключення відбувається разом з житловим сектором. Що ж робити до того періоду? Електрообігрівачі. Варіант, погодьтеся, не найкращий, та це наразі єдиний вихід для закладів. Інше питання, чи вистачає того тепла.
Адже, наприклад, в амбулаторії №2 (вул. Незалежності, 12) досить холодно. І якщо для дорослої людини це ще прийнятно, то, як зазначає завідуюча Ольга Олексіївна, для дитини все ж недостатньо. Натомість Людмила Темченко, завідувач амбулаторії №1 (вул. Олімпійська, 8Б), запевняє, що обігрівачами вони взагалі майже не користуються: «У нас поки не холодно. Будинок не старий, стіни утеплені. Єдине, що інколи обігрівачі вмикають в педіатрії. А так поки справляємось».
Гарячу воду у місті, зазвичай, подають разом з опаленням. Адже вмикати її в міжопалювальний сезон, для тепломережі не рентабельно. Однак у цьому році для мешканців міста приємна новина, адже розпорядженням міського голови дано доручення розпочати постачання гарячої води з 3 жовтня. У будинках з даховими котельнями гаряче водопостачання буде відновлено за заявками голів ОСББ.
Плавно підходячи до теми тарифів, виявляється, що цифри, які ми побачимо в платіжках, ніхто поки не знає. НАК «Нафтогаз» переуклав договір на подачу газу і відповідно до нього діючі тарифи зберігатимуться ще до 16 жовтня. Тобто вартість опалення для броварчан зросте не з 1 жовтня, як передбачалося раніше, а з 16-го. Однак, це мало втішає. Можливо, це якимось чином і дасть тимчасові привілеї для соціальної сфери, але вже напевно це не стосуватиметься житлового сектору. Тож після 16 жовтня, якраз з початком опалювального сезону, тарифи обов’язково, що називається, відкорегують.
І наостанок хотілося б зупинитися ще на одному моменті, а саме, так званих повітряних пробках. Саме вони є причиною тому, що тепло до вашої квартири може «доходити» пізніше моменту його включення, адже подача тепла на будинки відбувається практично одночасно. Вони утворюються при повторному заповненні системи опалення і перешкоджають циркуляції теплоносія. Взагалі налагодження системи опалення, як правило, триває протягом одного-двох тижнів, тож у такому випадку потрібно звертатись в КП «Броваритепловодоенергія».

Вікторія Ейсмут

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ