БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Дешево, швидко і... незаконно У Броварах розпочали активну боротьбу проти видачі фальшивих меддовідок

При отриманні водійських прав, вступаючи до навчального закладу чи влаштовуючись на нову роботу, рано чи пізно кожна людина стикається з поняттям «медична довідка». І, на жаль, останнім часом все частіше справжність такої довідки підлягає сумніву. Адже, як показує практика, левова їх частка робляться за принципом «попросив кум, брат, сват». Більше того, у нашому місті прямо на асфальті можна побачити оголошення, де медична книжка, як піца, – з доставкою додому

При цьому лякають не так люди, які, зрозуміло, хочуть зекономити свій час і гроші, як лікарі, які за словами головного лікаря Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентина Багнюка, штампують ці довідки просто на колінах: «Взагалі лікарі, які проводять медогляди, повинні проходити обов’язкову спеціалізацію і отримувати сертифікат від інституту профзахворювань, де вивчаються нюанси тієї чи іншої роботи, які можуть бути ускладнення тощо. А не те, що ось тут (показує одну з таких псевдодовідок, – ред.) – заключення від окуліста, ЛОРа, хірурга і, навіть нарколога-психіатра, і скрізь одна печатка».
Ще одним способом виявлення таких довідок є печатка ЛПЗ (лікувально-профілактичного закладу). Як розповів Валентин Багнюк, її змінюють кожного року. Це може бути якась заміна цифри чи перестановка коду, однак люди про це не знають і бували випадки, коли приходили на перевірку зі старими і вже «недійсними».
«Це справжнісіньке беззаконня. І найжахливіше те, що у нашому місті, як і в країні загалом, це явище масове. Лікарі, не маючи на це ніякого права, просто підписують ці довідки, а страждають від цього потім самі ж люди. Від того й аварії на дорогах, і погіршення стану здоров’я від роботи. Усіх не впіймаємо, тож з цим давно пора боротися на законодавчому рівні», – зазначає Валентин Багнюк.
Справді, це на часі і відтепер боротьба буде жорсткою. З вересня поточного року в Україні офіційно запрацював Єдиний реєстр медичних оглядів. Тож, відтепер дані про медичні професійні огляди українців зберігатимуться в єдиній елект­ронній системі, що унеможливить використання підроблених довідок та санітарних книжок.
«Професійний медогляд є обов’язковою умовою для працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення – це водії, люди, які володіють зброєю, та декретованих осіб – вихователів, вчителів, викладачів, працівників громадського харчування, торгівлі аптек тощо. А також для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року (незалежно від професії та виду діяльності). Тепер дані про такі огляди міститимуться в єдиному реєстрі медичних оглядів», – зазначив Валентин Багнюк.
Важливо зауважити, відтепер професійний медогляд українці проходитимуть виключно в закладах охорони здоров’я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі.
Електронний реєстр також дозволить перевіряти, чи сертифіковані лікарі. Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно.
Нагадаємо, що Наказ про створення єдиної державної бази даних медичних оглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров’я підписали ще у січні 2017 року, а до кінця 2018 до системи планують підключити близько 3 тис. закладів охорони здоров’я в усіх областях України, поступово замінюючи паперові бланки на електронні.


Марія Мілевська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ