БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Основне в житті – це любов до дитини

«Щоб дитина була палко зацікавлена навчанням, їй необхідне багате, різноманітне, приваблююче, інтелектуальнне життя» (Василь Сухомлинський)

Розвиток дітей за ідеями великого педагога

Днями у Броварах відбулися урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського, у рамках яких була проведена Міжнародна конференція освітян, які широко впроваджують ідеї Василя Олександ­ровича, читають та вивчають разом зі своїми учнями його твори, душею відчуваючи його доброту та людяність.
Наукову зустріч відвідало багато гостей, серед яких делегація з КНР на чолі з професором Інституту міжнародних і порівняльних досліджень Пекінського педагогічного університету Сяо Су. Очільниця управління освіти і науки Оксана Мельник, вітаючи гостей, відзначила: «Сьогодні ми живемо в час нових ідей, реформування, налагодження партнерства, орієнтування на пов­ноцінний розвиток дитини – і все це вбачав Василь Сухомлинський. Вся творчість дитячого письменника, є своєрідною програмою виховання та розвитку дитини. Ми пишаємося тим, що в нашому місті є два заклади, які носять ім’я Сухомлинського. Це дитячий садочок «Ялинка», який єдиний в Україні є Всеукраїнським центром з розповсюдження та впровадження ідей Василя Олександровича, а також ЗОШ №2».
У ході конференції спікерами обговорювалися теми стосовно ролі вчителя, вихователя через призму педагогічної спадщини, яка є багатоперспективною, різно­­барвною і втілює в собі перевірену практику різноманітних ідей, знахідок, рекомендацій, які не втрачають актуальності.
«У рік сторіччя Василя Олександровича ця святкова дата відзначається на рівні ЮНЕСКО і це велика честь і відповідальність для всієї української освіти і для всіх нас – вчителів. Ця дата співпала з величезними трансформаціями в освіті. Коли були висунуті концепції нової школи, ми побачили, наскільки співпадають ті думки, які були висловлені ще в далекі 60-ті, з тими ідеями, які зараз поширює НУШ», – зазначила у своїй промові донька педагога Ольга Сухомлинська, дійсний член Національної Академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор.

Результати роботи з впровадження спадщини

Після урочистого відкриття, учасники конференції разом з гостями з КНР відвідали заклади освіти – БЗОШ №2, ДНЗ «Ялинка» та БЗОШ №3, де було представлено практичне застосування творчості великого педагога.
Нам пощастило завітати до ЗОШ №3 та побачити, які надбання використовуються у роботі з дітьми. Насичена та різнобічна програма закладу дала змогу переконатися, що робота з дітьми «кипить». Наприклад, у 4-А класі учні демонстрували проектну роботу з позакласного читання за творами В. О. Сухомлинського, на прикладі власноруч зроблених інтерактивних тек-лепбуків.
Також був представлений творчий проект батьків-вчителів-учнів «Новий освітній простір», який включає в себе і інтерактивні зони, зручні місця для відпочинку і навіть фотозони, тож школа виглядає сучасно та цікаво. Крім того, в молодшій ланці практикують уроки під відкритим небом, оскільки важливою цінністю є виховання дітей в природі. Окрім того, значна увага приділяється учням-інклюзивникам. Педагогами широко використовується система «Від успіху до успіху», а також програми, засновані на арт-розвитку.

Василь Сухомлинський зазначав, що мистецтво і майстерність виховання полягає в тому, щоб розкрити сили і можливості дитини, дати їй радість успіху.

Щоб стати справжнім педагогом, вихователем дітей, потрібно віддати їм своє серце, пізнати усе чим живе і про що думає маленький вихованець. І по великому рахунку, завдання школи і батьків досить просте – дати кожній дитині щастя.


Поліна Заворотнюк

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ