БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Ігор Сапожко: «Ми робимо все можливе, щоб місто було комфортним для кожного мешканця»

– Ігоре Васильовичу, дякуємо за можливість поспілкуватися. Щой­но закінчилася чергова нарада, до речі, які питання обговорювали?
Ігор Сапожко: Пам’ятаєте при­слів’я: «У жовтні до обіду осінь, а після обіду – зима»? Останнім часом наради майже всі пов’язані з підготовкою до зими і опалювального сезону. Чи буде простою ця зима? Скажу чесно, попередня вкотре показала, що у природи свої правила і умови. Ми готуємось. Можемо і про це сьогодні поговорити детально.

– Так, питання одне з найактуальніших для броварчан, однак давайте розпочнемо з приємного. 15 вересня Бровари відсвяткували свій черговий день народження. Як написав один з мешканців міста на вашій сторінці в Facebook: «Місто щасливих людей! Дуже гарний девіз для нашого міста. Дякую Вам. Все було супер. Це було найкраще свято за всі роки». Що Вам, як міському голові, найбільше сподобалось під час святкувань? Скільки часу готувались до Дня міста?
– Приємно отримувати такі відгуки від мешканців. Готувались близько півроку. Я хочу вкотре подякувати всім, хто приєднався до святкувань і всім організаторам за величезну роботу для того, щоб свято пройшло на відмінно. Ольга Кунцевська разом із командою відділу культури, відділу молоді та спорту, відділу освіти запропонували гостям міста і броварчанам насичену, класну програму. Можливо, не буду скромним, та мені сподобалось все, починаючи від параду «Хода щасливих» на Майдані Свободи і закінчуючи вечірнім концертом Дзідзьо. Нам вдалось подарувати людям – а їх було кілька десятків тисяч – радість. А це була головна мета свята.

– Цього року Бровари відзначили премією Plaque of Honour (Почесним знаком Європи) – другою за значимістю нагородою ПАРЄ. У 2014 та 2015 роках місто отримало Диплом і Почесний прапор Європи за впровадження європейських цінностей. Власне, урочисте вручення Відзнаки відбулось на День міста. Поділіться досвідом, завдяки яким принципам і засадам Броварам вдається вкотре отримувати таку поважну нагороду?
– Коли в 2014 дізнався, що ПАРЄ присудило Броварам Диплом Європи, був відверто вражений. Потім 2015 – і чергова відзнака! Подумав: двічі це можливо, а ось втретє – не факт. І ось нагорода цього року! Інформацію про це дізнався з інтернету і довго не міг повірити, що це сталось. Скажу одне – значить ми і місто на вірному шляху. Бровари дотримуються активної проєвропейскої позиції та здійснюють плідну співпрацю з закордонними містами-побратимами. До речі, нещодавно місто зробило черговий крок до розширення своїх побратимсь­ких зв’язків. Нині ми маємо 9 укладених угод про взаємовигідну співпрацю з різними містами Польщі, США, Франції, Естонії, Італії, КНР, Мексики. І, сподіваюсь, що завдяки підписаному 18 вересня Протоколу про зміцнення обмінів та співпраці містом Задар (Хорватія), міст-побратимів в найближчому майбутньому буде вже десять.

– Існує думка, що міста–побратими – суто декларативне поняття, а реальної взаємодії між містами немає. Це так?
– Ні, абсолютно не так. Наведу кілька прикладів, щоб спростувати даний стереотип. В рамках укладених угод постійно відбуваються різноманітні заходи. Довго не треба згадувати, ось наприкінці серпня повернулась група наших дітей з американського міста-побратима – Такоми. Це були діти учасників АТО, діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, які перебували в Америці 20 днів. До речі, всі витрати взяла на себе приймаюча сторона. Досить давні та тісні зв’язки Бровари підтримують з французьким містом Фонтене-су-Буа, в якому навіть створена Асоціація «Друзі Броварів». Існує плідна співпраця у спортивній сфері, особливо це стосується участі у міжнародних футбольних турнірах, та в культурній сфері. А у 2014–2015 роках броварська молодь мала чудову нагоду побувати з навчальним візитом у Польщі. І таких прикладів насправді багато. Вважаю, такі заходи, такий обмін делегаціями важливим для обох сторін.

– У продовження нашої розмови хотілось би поговорити про визначені на найближчі часи пріоритети розвитку Броварів?
– Свого часу почув важливі тези, щодо трьох показників, які впливають на розвиток або занепад. Це – мир, помірні податки та толерантна судова система. Зрозуміло, що в глобальному значенні, ці всі аспекти мають змінюватись на національному рівні. Ми ж на місцевому рівні повинні робити все можливе, щоб місто було комфортним для кожного мешканця. Запорукою комфорту, я вважаю перше – якісну освіту, друге – зручний транспорт і дорожню інфраструктуру, і третє – безпеку в місті. Причому, мені як міському голові не принципово, у якому форматі буде реалізовано проект «Безпечне місто» – чи то «Муніципальна варта», чи патрулювання громадськими формуваннями, чи муніципальна поліція. Головне, щоб це працювало ефективно та витрати на цей проект були співмірні бюджету міста. Щодо дорожньої інфраструктури, зауважу, що в цьому році ми нарешті завершили реконструкцію вулиці Київської, реалізовано багато проектів по вулицям приватного сектору, які роками були без асфальту. Та розумію, що роботи багато попереду. На наступний рік ми плануємо завершити ремонт вулиці Прилуцької та розпочати роботи по вул. Металургів та Симоненка – це дасть можливість розвантажити Київську. Є готові проекти по вулицям приватного сектору, наприклад, Дорошенка, Ружного, Ярмарковій, Глінки, Богомольця, Металургів. Питання тільки в фінансуванні.

– Торкнемось сфери освіти. В серпні у Броварах було проведено інтерактивну освітянську конференцію «НУШ. Школа Успіху». Чому вирішили змінити формат заходу?
– Ми вже кілька років не проводили загальну конференцію освітян. Великі наради – так, а ось конференції – ні. Тим паче цього року мали вагомий привід – стартувала Нова українська школа. Реформа, яка, як і більшість нововведень, непросто сприймається суспільством і, зокрема, освітянським колом. Тому ми вирішили зібрати в одному місці всіх наших педагогів, а їх було близько тисячі. Зібрати не для того, щоб розказати, як це зазвичай буває, як все добре в місті і навантажити купою цифр і статистики. Ми обрали інший підхід – інтерактивний. Скажу чесно, мав певні хвилювання щодо того, як сприймуть такий формат самі педагоги. Всі присутні в залі мали змогу брати участь в обговоренні питань, згадували, чому кожен з них обрав шлях вчителювання, також велась дискусія, чого не вистачає українській школі. Ми намагалися таким чином показати педагогам, що будь який класичний, усталений захід, яким є, до речі, і урок, можна перетворити на живе спілкування, на цікавий та продуктивний діалог. Сподіваюся, такий «старт» навчального процесу став додатковим стимулом для наших педагогів і таку форму невимушеної розмови кожен перенесе у свій клас.

– Знаю, що на цій конференції також піднімалось питання нестачі садочків і шкіл в Броварах. Які перспективи будівництва нових навчальних закладів в місті?
– Дійсно, маємо серйозні плани щодо будівництва закладів освіти. Вже до нового року плануємо завершити роботи по дитячому садочку «Оленка», що на вулиці Лагунової. На сьогоднішній день освоєно понад 25 млн. грн. Також презентовано проекти трьох закладів: початкова школа по вул. Петлюри, 17 б, унікальна загальноосвітня школа по вул. Симоненка, 103 на 2340 учнів і реконструкція найстарішого дитячого садка «Зірочка» у нашому місті.
Щодо добудови молодшої ланки ЗОШ №10 на вул. Петлюри, то вже зроблений проект вартістю 1,5 млн. грн., який пройшов експертизу. Є навіть робоча документація на виконання будівельних робіт. Зараз готуємо документацію на оголошення тендеру з визначення підрядника на здійснення будівництва. Якщо все буде за планом, то це наступний тиждень – початок жовт­ня. Відповідно будемо закладати і фінансування, загалом на цей об’єкт потрібно близько 285 млн. грн. Якщо тендер відбудеться і укладемо договір, то максимальну суму на будівництво виділимо вже на наступний бюджетний рік.
Школа по Симоненка – набагато масштабніший проект, його загальна вартість понад 723 млн. грн. Проектування оплатив місцевий бюджет, він обійшовся 2,4 млн. грн., ми пройшли експертизу. Але реально розуміємо, що коштами тільки міста його реалізувати практично неможливо, тому будемо звертатись до обласної ради, до Кабінету Міністрів за спів­фінансуванням робіт з обласного і державного бюджетів. Тим паче, що проект того вартий – він пов­ністю відповідає новим стандартам в освіті і стане без перебільшення унікальним на теренах цілої держави.
В планах провести реконструкцію з добудовою ДНЗ «Зірочка» по вул. Ярослава Мудрого, який є одним з найстаріших в місті. Зараз закінчуємо проектування, вартість якого складає 700 тис. грн.
Хочу сказати, що я неодноразово бачив і вивчав всі проекти, тому дуже хотілось би реалізувати їх в місті.

– Чи є забудовники, які готові взятись за будівництво шкіл і садочків?
– Так, є. Фірма «Атлант», яка є генеральним проектувальником будівництва території ІІ черги кварталу «Олімпійський», розглядає можливість будівництва початкової школи в районі «Торгмаш». Проект цієї школи, до речі, вже майже завершено. Найближчим часом має розпочатись проектування школи на 660 місць по вулиці Чорновола за рахунок ТОВ «Альянс-Новобуд». Забудовник ЖК «Скандія» в ІІ житловому районі проектом передбачив будівництво двох шкіл по 1200 учнів, п’ять дитячих садків та амбулаторію сімейної медицини. По вул. Чубинського ТОВ «БЗБК» здійснює будівництво дитячого садочка на 130 місць. Вже приймає маленьких відвідувачів ДНЗ «Казка», який був зведений ТОВ «Альянс-Новобуд» по вул Чорновола.

– Як мотивувати забудовника бути соціально відповідальним? Чи притаманна соціальна відповідальність вітчизняному бізнесу?
– Соціальна відповідальність притаманна, та не всім. Але тут завдання за місцевою владою у визначенні чітких умов і правил. З забудовниками треба вести діалог, розмовляти та орієнтувати на соціальну відповідальність. В Броварах, зокрема, маємо преференції для забудовника. Всі роботи по будівництву об’єктів соціальної сфери, в першу чергу це стосується шкіл та садочків, враховуються при визначенні розміру пайової участі у розвиток інфраструктури міста.

– До зими залишається небагато часу. Чи затверджені основні заходи з підготовки до осінньо-зимового періоду? Чи плануєте закуповувати нову техніку?
– За прогнозами синоптиків, ця зима буде лютою і сніжною. Тому готуємось! Так склалось, що зазвичай до наступного осінньо-зимового періо­­ду ми починаємо готуватися як тільки закінчується попередній пе­ріод. Ми не завжди встигаємо швидко реагувати на велику, а іноді і рекордну кількість снігу, як, наприк­лад, було в кінці лютого – на початку березня цього року. Розумію незадоволення мешканців, але й дякую тим, хто долучається до прибирання снігу. Я усвідомлюю, що якщо є будь-яка проблема, хто винен? – Міський голова. Не знімаю з себе відповідальності, однак, вважаю, що в цілому досить непогано комунальники впорались минулої зими. Щодо нової техніки, то тут постає питання фінансів. Парк, звісно, треба поповнювати. Хочу нагадати, що цього року місто придбало два вуличних миючих пилосмоки. І відтепер така техніка допомагає робити броварські вулиці чистішими. Найближчим часом КП «ЖЕК-4» та КП «ЖЕК-5» закуплять універсальні трактори МТЗ-82. Це потужна багатофункціональна техніка, з допомогою якої можна проводити різноманітні роботи по благоустрою територій. Сам трактор коштує 500 тис. грн., гроші виділені, проходить процедура тендерної закупівлі. На початку жовтня пройде підсумкове засідання штабу по підготовці до зими, і сподіваюся, до того часу всі проблемні питання буде вирішено.

– Ігоре Васильовичу, продовжіть фразу: «У міській раді зібрались не політики, а люди...»
– Зараз продовжу, але спочатку хочу сказати наступне. Традиційне питання до міського голови будь-якого міста: «Ким має бути міський голова? Господарником чи політиком?» Кожен міський голова сам обирає відповідь. Для мене вона стратегічна. Як показує мій досвід на посаді, в першу чергу мер має бути стратегом і управлінцем. А далі політиком і все інше. І в продовження фрази: «У міській раді зібрались не політики, а люди, які хочуть і можуть бути корисними для громади міста».

–Дякую за розмову. І наостанок, пару слів для наших читачів.
– Єдиною перешкодою для здійснення наших планів на завтра можуть бути наші сьогоднішні сумніви. Так колись писав Теодор Рузвельт. Тому хочеться сказати читачам: «Дійте і реалізовуйте! Відкидайте сумніви і вперед до нових перемог!».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ