БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

У Броварах з’явиться «Вільний простір» для реалізації найкрутіших ідей

Що робити людині, у якої є цікава ідея, а можливо, навіть готовий проект, але немає місця для його реалізації? Так от, для цього й існує так званий вільний простір, який однозначно потрібен нашому місту і, до речі, вже найближчим часом з’явиться

Мода на антикафе (коворкінг-центри або вільний простір) дісталася до нас відносно недавно, але за короткий термін ці зак­лади, наче гриби після дощу, почали з’являтись чи не у кожному місті. Це тип громадських закладів соціального спрямування, де без проблем можна спільно попрацювати над якимось проектом, поспілкуватися з друзями чи провести/послухати якісь тематичні тренінги, семінари. Такий простір допомагає людям з абсолютно різних сфер обмінюватися ідеями, заводити нові знайомства. 

У Броварах історія створення коворкінг-центру почалося з петиції Олександра Плахова, яка буквально за декілька днів набрала потрібну кількість голосів. Виконком рішення громади підтримав і почав підшуковувати підходяще приміщення. Таке приміщення знайшлося – для створення вільного простору ідеально підходить частина МКЦ «Прометей», де раніше був Мюзік-хол. Організацію даного проекту доручили Ользі Кунцевській, культорганізатору «Прометею».
«У нашому місті є дуже багато людей, які мають цікаві ідеї і яким просто необхідна площа для реалізації. Тож на території нашого майбутнього Вільного простору ми хочемо реалізовувати усі ті проекти, з яким люди раніше зверталися до відділу культури і які просто чекали свого часу» – розповідає Ольга Кунцевсь­ка (наразі їх близько 20 – прим. ред.)».
Як зазначила Ольга Кунцевська, збір проектів триває і зараз, аби на основі потреб містян спланувати і саме приміщення, і необхідне технічне забезпечення: «Для нас важливо спочатку вислухати думки і потреби усіх авторів поданих проектів і лише після того, як ми їх проаналізуємо, дійде черга до архітекторів та дизайнерів».
Тож, увага – усі активні і креативні броварчани можуть звертатися зі своїми ідеями до начальника відділу культури Катерини Мелікової до кінця квітня. Тематика відповідна – культурно-мистецька, освітня, волонтерська, благодійні проекти.
На сьогоднішній день колишній Мюзік-хол представляє собою дві зали: велика – розрахована на 60 чоловік та маленька – на 10–15, що до речі дасть можливість проводити два проекти одночасно. У великій залі планується коворкінг, буккросинг, сцена, місце для художніх виставок. Натомість мала зала розрахована на проекти, що передбачають заняття за столом, або ж на підлозі.
Також планують організувати своєрідний кухонний куточок, де кожен зможе приготувати собі чай чи каву.
«Вільний простір – це не вузько­профільний проект. Тут будуть проекти для дітей, для підлітків, дорослих. Той самий коворкінг, де, наприклад, учні зможуть виконати групове домашнє завдання, або ж танці 30+, чим не варіант. Це і літературні вечори, і перегляди фільмів, і навіть змагання з настільних ігор, – розповідає Ольга Кунцевська. – Хотілося б просто створити місце, де було би завжди затишно і комфортно незалежно від інтересів, де матусям буде цікаво і корисно зі своїми дітьми, де література і живопис поєднаються у одній залі. Ми раді будемо вітати всіх, хто прийде зі своїми проектами та всіх, хто стане шанувальниками наших івентів».
Дізнатися ж про ті чи інші заходи можна буде з соцмережі Facebook, на сторінці відділу культури. Трохи згодом Вільний простір анонсуватиме усі події вже з власної сторінки. Що стосується старшого покоління – це друковані носії. Як зауважила Ольга Кунцевська, стенд анонсів у «Прометеї» завжди у вільному доступі, тож інформацію можна буди дізнатися і звідти.
Насамкінець хотілося б зазначити, що Вільний простір є досить масштабним проектом. Але він беззаперечно вартий усіх тих сил, коштів і часу, котрі будуть витрачені на його реалізацію. Це без сумніву один з найкращих проектів, котрі міська влада реалізує для броварчан. Впевнена, найближчим часом ви у цьому переконаєтеся самі.

Марія Мілевська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ