БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Всесвітній день поезії з Марією Волинською

Поезія може дати безліч відповідей на найгостріші та найглибші духовні запитання людини, але для цього необхідно привернути до римованого слова громадську увагу. 21 березня відзначається Всесвітній день поезії і це саме той чудовий привід, коли є час та натхнення слухати, читати та декламувати.

Саме в цей день до Броварів завітала відома поетеса, творча мисткиня та надзвичайно яскрава особистість – Марія Волинсь­ка. Творча зустріч з слухачами, відроджуючи споконвічну традицію живого звучання поетичного слова, відбулася у міському клубі.

Представляла поетесу публіці Заслужений діяч культури України, поетеса та композитор Наталя Багмут, яка є палкою шанувальницею творчості пані Марії: «Ніхто не чув як вона пише, тільки сусідка, яка й порадила пані Маріїї звернутися до мене. І з першого прочитаного віршу я зрозуміла, що переді мною талановита поетесса. Зараз Марія Волинська затребувана в різних куточках України. Велика честь запросити сьогодні Марію Іванівну в Бровари звідки і відбувся її старт у велику поезію».
Знаковим є те, що творчий шлях Марія Волинська розпочала у нашому місті. Саме у Броварах вперше пролунав вірш «Мене запросили додому» зі сцени МКЦ «Прометей» на конкурсі для поважних жінок «Пані Золота осінь–2011». А у 2012 році пані Марія отримала Гран-прі Броварського конкурсу поезії «Кришталеве перо».
Пані Марія у продовж творчої зустрічі розповідала свою історію життя та творчості та читала свої вірші та уривки творів. До речі, не всі поети володіють мистецтвом декламації та це зовсім не про Марію Іванівну, адже настільки емоційно, палко та проникливо вона доносить кожне слово своїх поезій, що її вмінню можуть позаздрити навіть титуловані актори. Її вірші ллються з серця, слова та рими просочені душевним настроєм, тож публіка сприймає її декламації з неприхованим захопленням, а деякі твори навіть зі слізьми. ЇЇ вірші настільки глибокі та чуттєві, що одна слухачка відзначила: «Ви мої думки сформували та віршовано виказали, ви говорите, те що думає народ».

Біографічна довідка

Марія Волинська на малій батьківщині працювала директором школи, головою сільради, така в неї доля жінки-керівника. Зараз вона має статус «Поетеса Майдану», адже саме так її назвав міністр культури України Євген Ніщук, тому що вона протягом усього періоду Революції Гідності була там, читала свої вірші та підтримувала патріотів силою поетичного слова. ЇЇ думки, емоції та переживання, викладені на папері, склалися у поетичну збірку «Майдан до... і після». Вона – палка патріотка України і її збірки віршів «Народжена Україною» та «Спалах вічності» – тому наочне підтвердження.

Поліна Заворотнюк

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ