БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Засніжена весна у Броварах

Цьогоріч природа, як не дивно, синоптиків не підвела – обіцяли тріскучі морози, хуртовину, заметілі та ожеледь з сніговими заносами – все отримали у повному обсязі, комплектом та навіть з надлишками. І якщо в останній день календарної зими сніг був навіть доречним, то у перші дні березня оптимізму поменшало. А ось опадів – навпаки, все більше і більше, наче зима вирішила наостанок витрусити всі залишки, які берегла протягом грудня, січня та лютого. Як зустрічали засніжену весну у Броварах – у нашому огляді


«Бровари-Благоустрій»: вивчили усі дороги

Варто відмітити, що до снігопаду дійсно готувалися і сказати, що цього разу спрацювало традиційне «зима прийшла зненацька», буде не зовсім вірно. Ще до початку великого снігу «благоустрієвці» встигли обробити дороги піщано-соляною сумішшю, що дало змогу уникнути ковзанки під колесами.
«Центральні дороги розчищені, подекуди навіть краще, ніж у Києві. Мені щодня доводиться їздити на роботу в Бровари з району, а по роботі буваю в столиці, так що можу відповідально заявити – у Броварах не найгірший стан з прибиранням снігу, не варто надто лаяти комунальників. Не до «чорного асфальту», звичайно, але дістатися центру міста можна без проблем», – каже пані Олена.
Готувалися до негоди і у «владних коридорах», зокрема, 1 березня було проведено термінове засідання оперативного штабу щодо координації дій виконавчих органів міської ради, підприємств та установ міста у разі виникнення проблемних питань, пов’язаних з погіршенням погодних умов. Під час засідання було визначено алгоритм дій під час снігопаду, а також вирішено питання з наданням допомоги окремими міськими підприємствами. За документами, допомагати у розчистці територій міста мають близько десятка, якщо не двох, підприємств, але на практиці потужну техніку та можливість допомогти місту мають два-три.
«Хотілося б подякувати за постійну допомогу компаніям «Бриз», «Вентмонтаж», «ШБУ-50» та їх керівникам Олександ­ру Каднаю, Олександру Бондарю та Віктору Гавриленку, які постійно приходять на допомогу у скрутний час, коли наші комунальні підприємства не справляються з обсягами роботи», – відзначив під час чергової «оперативки» міський голова Ігор Сапожко.
Значною проблемою залишається несанкціоноване паркування автотранспорту на центральних вулицях міста, а також захаращення прибудинкових територій машинами. Іноді двори заставлені так, що ні сміттєвоз, ні снігоприбиральна техніка просто не може просунутися між автівками. Парковки – нагальна потреба міста, це факт.

pribirania1

ЖЕКи: ні сну, ні відпочинку

«Виходжу з під’їзду вранці – снігу по коліна, машини колію вибили, хочеш йди, хочеш повзи, сніг валить, ніхто чистити й не думає! Але то о 7 ранку було, – посміхається Наталя Павлівна, що мешкає на бульварі Незалежності, 2. – А вже о 8 у дворі проїхав тракторець. Цього разу працює ЖЕК, працює, нічого не скажу».
Сказати, що з п’яти броварських ЖЕКів хтось справився краще, а хтось гірше, не можна. Повсюди є проблеми, але говорити про те, що взагалі нічого не робилося, теж буде неправильним. Двірники були зорієнтовані на те, аби починати прибирання снігу з 4–5 години ранку, за пару годин після цього до роботи ставала техніка – невеликі тракторці, яким зручно розвертатися у вузьких дворах. Прибирання снігу іноді перетворювалося на справжнє видовище – коли на територію виходили працівники ЖЕКів з ручними снігоприбиральними машинами. Поки що такими механізмами можуть похвалитися лише ЖЕК №1 та ЖЕК №5. Працює чудо-машинка на бензині, захват має 60 см, а відкидає сніг на 15 мет­рів. Щоправда, користуватися нею зручно, коли сніг легкий та погода морозна. Інші ЖЕКи працювали «по-старинці» – тракторами та лопатами.
До слова, ЖЕКи не залишилися наодинці зі стихією, допомагали у прибиранні прибудинкових територій та міжбудинкових проїздів і підприємства, і навіть «трудовий десант» з працівників виконкому, який організували 3 березня.
«Дуже прикро, що до нас не доєдналися мешканці, які, мабуть, не вважають за потрібне допомогти собі та сусідам швидше справитися з заметами. Сидіти вдома та писати гнівні коментарі у інтернеті, звичайно, простіше», – каже начальник управління ЖКГ Світлана Решетова.

pribirania6

ОСББ та відомчі ЖЕКи: прийдуть і зроблять

Ну, нехай ще мешканці багатоповерхівок вважають, що не варто витрачати сили на розчистку снігу, адже вони платять за прибирання прибудинкових територій, але ж керівники ОСББ та відомчого житла повинні розуміти і знати що сніг біля їхніх будинків – то саме їхня турбота. І подумати про те, що варто якщо не закупити власну техніку, то хоча б заключити договори з підприємствами, які таку техніку мають і у разі снігопаду приїдуть і почистять двори. І не доводити людей до сказу, і не кивати хитро у бік міста – мовляв, нікуди не дінуться, приїдуть і почистять!
Приїдуть, звичайно, і почистять, але після того, як проведуть роботу у себе на територіях, або розчистять місто, а мешканці тим часом пишуть гнівні коментарі та скаржаться у виконком. Хоча повинні б були стукати вранці у двері до голови свого ОСББ чи відомчого ЖЕКу. До речі, в одному з ОСББ на вул. Аркадія Голуба майже так і було. На прибирання території разом з двірником вийшов тільки… голова ОСББ. Звичайно, у дві лопати веселіше…
В одному з наступних номерів ми плануємо розмістити перелік усіх ОСББ та відом­чих ЖЕКів, аби у мешканців були питання спочатку до свого керівництва, а потім уже претензії до комунальників.

pribirania2

Приватний сектор:засніжило, замело…

Ось де у комунальників сталося майже пов­не «фіаско», так це з чищенням приватного сектора. Стрічка постів у соцмережах рясніла гнівними зверненнями з вимогами зараз і негайно почистити вулиці, вулички та провулки Пекарні, Старого цент­ру, масиву, Торгмашу… Вулиці Маяковського, Коновальця, Биківнянська, Пластунська, Старченка, провулок Озерний, Запорізька, Львівська, Героїв УПА, Глінки і ще багато-багато інших звернень у більш чи менш емоційній формі поступало і на довідкову службу виконкому, і напряму керівнику «Благоустрою» Андрію Василенку, і міському голові. І хоч загалом на міських територіях працювало близько 40 одиниць техніки – і «Благоустрою», і КП «Ритуальна служба», і «Бризу», ШБУ-50, «Вентмонтажу» та «Трансгруп», РЕМу та «Броваритепловодоенергії», відразу «накрити» все місто все одно не вдалося.
«Ми розуміємо, що найбільша проблема у таких випадках – катастрофічна нестача техніки, тому розширення парку комунальних підприємств, і особливо «Бровари-Благоустрою» є нагальною потребою, – коментує ситуацію міський голова. – Але я вдячний за оперативність та самовідданість працівникам комунальних служб, які приклали всіх зусиль у боротьбі зі стихією».
Нарікання на роботу комунальників – це вже норма, але ж варто іноді і подякувати, що і зробили броварчани у соцмережах. Наряду зі скаргами на не прочищені вулиці чи міжбудинкові проїзди, було досить багато коментарів від броварчан, які бачать, а головне розуміють, наскільки непросто працювати у таких погодних умовах – коли мороз -10, мете безперестанку, та ще й техніка не надто сучасна, а працювати доводиться по 10–12 годин. Звичайно, хтось скаже – це їх робота, вони за це гроші отримують. Все правильно, все так, але не тільки матеріальне важливо. Іноді набагато цінніше уважне ставлення, розуміння та добре слово для тих, хто виконує свій обов’язок за будь-якої погоди.

Ольга Підлісна

pribirania4

pribirania5

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ