БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Купуєш квартиру – перевір забудовника. У Броварах створять інформаційний ресурс незаконних будівництв

Купівля житла від забудовника – це завжди якоюсь мірою ризик. Відомий не один випадок, коли замість новенької квартири у новобудові, людина купує собі лише купу проб­лем і в результаті залишається ні з чим

Це питання досить гостро стоїть і в нашому місті. Взяти хоча б, наприклад, новобудову від компанії «Т-Фактор» (вул. С. Петлюри, 21б). Цей об’єкт вже близько 10 років знаходиться у незавершеному стані, а понад 150 сімей досі намагаються отримати своє житло. Така ж ситуація із забудовником ФОМ «Серпокрилов». Квартири продані, проте вони незаконні: фактично пан Серпокрилов будував багатоквартирний об’єкт, а за документами у нього – приватний будинок, от і вийшло, що люди купили собі хто бібліотеку, хто кухню (за документами), у зв’язку з чим мешканці цих так званих квартир мають тепер проблеми з підключенням комунікацій. Погану репутацію має ДБК «Меркурій»: будинок на Симоненка, 113а досі не підключено до зовнішніх мереж електропостачання. Такого ж підключення не має і ЖК «Діамант». Самочинно збудовані і ряд таун-хаузів у приватному секторі, зокрема «Тургенєвський маєток» на вул. Тургенєва, 6.
Враховуючи, що кількість таких об’єкті у місті зростає і на сьогодні їх вже близько 10, постало питання про необхідність інформування населення щодо недобросовісних забудовників. У результаті, за ініціативи міського голови Ігоря Сапожка у Броварах найближчим часом планують створити інформаційний ресурс, який дозволить інвесторам перевіряти, чи не купують вони «кота в мішку» – чи законне будівництво, чи відповідає містобудівним умовам, чи введений об’єкт в експлуатацію.
До речі, відповідний аналог розміщено на сайті КМДА. Це карта, за допомогою якої будь-який громадянин при купівлі квартири може отримати повну інформацію по забудовнику (що це за об’єкт, його проблематика, статус) і відповідно переконатися, чи варто вкладати в нього гроші.
На сьогодні таку «перевірку» у тих чи інших варіаціях практикують багато міст України, проте у вигляді інтерактивної карти вона є лише у Києві, а найближчим часом з’явиться вже й в Броварах.
«Карта – це досить зручно, тому ми власне й зупинилися на цьому варіанті. На сьогодні програмісти вже займаються розробкою функціоналу та інтерфейсу даного ресурсу, який буде розміщений на сайті міської ради, а юридичний відділ збирає усю інформацію щодо законності будівництва, – зазначає керуючий справами виконкому Костянтин Кузнєцов. – На першому етапі на карту будуть внесені об’єкти лише житлового будівництва, а в майбутньому планується розширення і внесення об’єктів комерційного значення, промислові об’єкти, які будуються у місті».
При купівлі нерухомості хочеться бути певним, що ви вкладаєте кошти не в повітря. Тож, запропонований варіант інформаційного ресурсу – це своєрідна страховка, чудова можливість перевірити того, з ким ви укладаєте договір.

Антон Романов

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ