БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Важливо, виважено, на перспективу. Підсумки 38-ї сесії міської ради

Кожна депутатська сесія – це низка рішень, які викликають певний резонанс у громади, їх обговорюють, аналізують, критикують чи, навпаки, підтримують. «ГР» пропонує короткий огляд основ­них питань, що було розглянуто на черговій, 38-й сесії, що відбулась 18 лютого 2018 року

Житловий фонд та дороги: як зміниться інфраструктура міста

Чергова сесія міської ради була насичена рішеннями, які за умови успішного виконання, зроблять житловий фонд комфортнішим, а місто загалом більш привабливим та сучасним.
УЖКГ подало на розгляд депутатів доповнення та ряд змін до Програми капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду та благоустрою міста на 2017–2021 роки. Усього за даною Програмою на 2018 рік видатки збільшено на 22 млн. 295 тис. грн.
Зокрема, на капітальний ремонт вулиць, в тому числі і  проек­тування, виділено 5  млн. 493 тис. грн., суму коштів на капітальний ремонт пішохідних доріжок та тротуарів збільшено на 4 млн. 242 тис. грн., на кап­ремонт внут­рішньо­квартальних міжбудинкових проїздів додатково виділено 1 млн. 805 тис. грн.
Видатки на капітальні ремонти шатрових дахів збільшено на 2 млн. 130 тис. грн., фінанси на капремонти під’їздів та сходових клітин збільшено на 2 млн. 345 тис. грн., захід «Заміна віконних блоків» у житлових будинках збільшено в частині фінансування на 2 млн. 310 тис. грн., додатково на 1 млн. 520 тис. грн. збільшено видатки на капітальні ремонти внутрішньобудинкових інженерних мереж.
Також Програму розширено трьома новими завданнями – два по благоустрою і один по житловому фонду. Конкретно – у Програму внесено капітальний ремонт вулиці Шевченка від поліклініки БЦРЛ до перехрестя з вул. Ялинковою, а також реконструкція та капремонт мереж зовнішнього освітлення на даній ділянці.
По житловому фонду новим завданням УЖКГ став капітальний ремонт усіх під’їздів будинку по вул. Короленка, 64Б. Наразі виділено кошти на початковий етап – виконання проектів та розробку проектно-кошторисної документації.
Відділ капітального будівництва також вніс ряд змін до своїх програм, які стосуються розвитку інженерно-транспортної інфра­структури. Загальна сума додатково виділених коштів на три програми ВКБ – 18 млн. 700 тис. грн.
На 7 млн. грн. збільшено видатки по Програмі будівництва та реконструкції інженерних мереж. У рамках суми заплановано продовжити будівництво водовідводу дощових та талих вод по 10 мікрорайону та закінчити спорудження водопроводу та напірної каналізації по вул. Онікієнка.
За Програмою будівництва та реконструкції вулично-шляхової мережі збільшено видатки на 11 млн. 700 тис. грн. Ці кошти планують витратити на будівництво трьох вулиць – Шевельова (Красна), Маяковського та Сірка. На сьогодні вже оголошено тендер на визначення виконавця робіт.
На проектні роботи по реконструкції пішохідного бульвару в 34 мікрорайоні, більш відомого як Алея кохання, на ділянці від вул. Короленка до бульв. Незалежності (ІІ черга), виділено 600 тис. грн.
Також заплановано закінчення будівництва вул. Чехова, початок робіт по вул. Чепурного, пров. Деснянському та проектування розв’язки у районі площі Шевченка.

Будівництво шкіл та садочків у пріоритеті на 2018 рік

За рішенням депутатів Відділ капітального будівництва отримав додаткові 10 млн. 500 тис. грн. на Програму будівництва та реконструкції об’єктів соціального призначення.
По цій програмі заплановані роботи по спорудженню загально­освітньої школи І ступеня, тобто молодшої ланки, по вул. Петлюри (біля ЗОШ №10) та проектування нової загальноосвітньої школи у IV житловому районі по вул. Симоненка.
Крім того, до наступного навчального року заплановано відкриття після реконструкції нового ДНЗ «Оленка» по вул. Лагунової, 18. У зв’язку з цим дофінансували додаткові 4 млн. грн. на будівельні роботи.
Змінено план робіт і по відновленню ще одного ДНЗ «Соколик», що по вул. Сергія Москаленка, 8. Після проведення обстеження спеціалісти дійшли висновку, що реконструювати старе приміщення недоцільно, тому напівзруйноване приміщення планують знести, а на його місці збудувати дитячий садочок – більш функціональний та на більшу кількість груп.
На проектні роботи по реконструкції спорткомплексу «Світлотехнік» виділено 500 тис. грн.

Після 23:00 сухий закон

З 15 лютого депутати міської ради вчергове підтримали проект рішення «Про обмеження реалізації алкогольних напоївна території міста Бровари в нічний час», яким забороняється продаж алкоголю з 23:00 до 7:00. Відповідно до рішення обмеження діють на всій території міста та стосуються реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних обєктах торгівлі і тимчасових спорудах, окрім закладів ресторанного господарства. Таке рішення було прийнято з превентивною метою задля зменшення кількості правопорушень у нічний час.
Виконання цього рішення та посилення контролю за суб’єктами господарювання повинен забезпечити Броварсь­кий відділ поліції.

Інсулін, МРТ, цифровий рентген – нагальні потреби медицини

У розрізі «Програми покращення надання вторинної медичної допомоги та відновлення матеріально-технічної бази БЦРЛ на 2018 рік», передбачено виділення додаткових коштів на лікарсь­кі засоби для хворих на ниркову недостатність, а також на закупівлю необхідної техніки. Загальна цифра виділених коштів дійсно вагома – майже 5 млн. грн. (1 млн. 640 тис. грн. на ліки та 3 млн. 313 тис. грн. на обладнання).
У «медичному» блоці було розглянуто питання щодо виділення коштів на забезпечення хворих безкоштовним інсуліном. Як стало відомо у процесі обговорення, Броварам наразі надійшла субвенція з держбюджету на закупівлю інсуліну, тому програму вирішили затвердити, щоправда поки що без виділення коштів з місцевого бюджету. Депутати цілком підтримали таке формулювання.
У процесі обговорення, виникло питання щодо закупівлі апарату МРТ для Броварів, адже була створена відповідна петиція, що набрала понад 250 голосів. Головний лікар БМЦПМСД Ігор Кравцов наголосив на тому, що придбання даного апарату так би мовити «одноосібно», тільки коштами місцевого бюджету, майже непідйомне. Такий апарат коштує більше 45 млн. грн. Інше питання – облаштування спеціального приміщення для такого кабінету, адже МРТ – це складна апаратура, що дає хоч і нешкідливе у малих дозах, але ж опромінення. Тобто, для проведення даних процедур потрібно будувати приміщення, набирати штат, та й програмне забезпечення недешеве. Тому наразі питання знаходиться у стані «думаємо, що робити», але обіцяли до нього повернутися в найближчий час.
Відкритим залишається і питання закупівлі ще однієї установки цифрового рентгену. Жодних питань щодо необхідності його придбання не виникає, адже доза опромінення від такого рентгену у кілька разів нижча від звичайного, особливо такий прилад потрібен дитячій лікарні.
Однак, як встиг зауважити Ігор Кравцов, один такий рентген-апарат місто вже має, але він більше ремонтується, аніж працює. Вітчизняний виробник надає, на жаль, неякісний продукт, а імпортні аналоги надто вже дорогі. Тому і дана закупівля залишається питанням часу.

Надбавки, патріотичне виховання та капремонти на 19 мільйонів

Освітянський «блок» питань на сесії розпочали з розгляду змін до програми «Націо­нально-патріотичне виховання дітей та молоді м. Бровари на 2017–2021 рр.», зокрема, було затверд­жено статут Центру національно-патріотичного виховання та виділено кошти на його облаштування на базі ЗОШ №2 по вул. Володимира Великого, 6. Програма має на меті виховати броварську молодь у дусі патріотизму і національної свідомості.
Прийняли рішення щодо надбавки до заробітної плати освітянам у 2018 році. Відтепер за складність, напруженість у роботі педагоги зможуть отримати додатково до 50% посадових окладів. Окремо у рішенні виділено вчителів, які працюють в інклюзивній освіті.
При розгляді двох міських програм «Дошкільна освіта» та «Загальна середня освіта», було затверджено фінансування на проведення капремонтів у садочках та школах міста. Зокрема, на капітальні ремонти дошкільних закладів передбачено понад 14 млн. грн. Найбільші витрати заплановано на капремонт дахів ДНЗ – близько 9 млн. грн. та кап­ремонт ДНЗ «Перлинка» – 1,5 млн. грн. Також у цьому році планується провести капітальний ремонт пралень, харчоблоків, фасадів, відмостки, елементів благоустрою територій закладів та інші роботи.
На капремонти шкіл передбачено майже 19 млн. У досить кругленьку суму – понад 4 млн. грн. – обійдеться капітальний ремонт дахів закладів освіти з утепленням, а також капремонти фасадів, відмосток, цоколів. У деяких закладах освіти, наприклад, СЗОШ №5, буде проведено ремонт елект­рощитових, сантехніки та системи вентиляції. Також передбачаються роботи по ремонту систем каналізації, облаштування сучасного нергоефективного освітлення на територіях навчальних закладів, актових зал та ще багато іншого задля комфортного нав­чання броварських школярів.

Команда ГР

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ