БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Броварам є чим пишатися!

Хороше приємно згадати завжди. Особливо, якщо це знакові події, якими було насичене життя всього міста та всіх броварчан. Ми не претендуємо на істину в першій інстанції, а лише підготували ТОП-10 найяскравіших та пам’ятних моментів для Броварів

1.Відкриття «Камелії»

8 червня відбулося відкриття нового, просторого та сучасного приміщення для Дитячого естетико-натуралістичного центру «Камелія» за адресою вул.Петлюри, 21-в. Забудовник – компанія «Укрбудінвест-2000» зробила такий чудовий подарунок талановитій молоді нашого міста. Приміщення облаштоване з урахуванням усіх потреб для повноцінного розвитку творчих здібностей юних вихованців ДЕНЦ «Камелія». Сьогодні у теплому, світлому та затишному приміщенні центру здобувають знання 1642 дітей, з  якими працюють 42 досвідчених педагогів, функціонує 126 груп за 35 напрямками діяльності.

top1

 

2.Громадський бюджет та петиції

Вперше у 2017 році практично запрацювало відразу дві важливі соціальні ініціативи – громадський бюджет або бюджет участі  та система електронних петицій. На виконання проектів Бюджету участі у 2017 році виділено 2 млн. 510 тис. грн. На початковому етапі розгляду проектів, які надали броварчани, було зареєстровано 26 громадських ініціатив. Після детального розгляду міською радою до виконання затверджено 6 :  капітальний ремонт спортивного майданчика по вул.Петлюри Симона, 25 , створення скверу в районі будинку №4-Б по вул. Шевченка, дитячий майданчик по вул. Петлюри Симона, 15-15-а, проект «Чисте місто» - встановлення вуличних сміттєвих урн, спортивний майданчик з функціонального тренінгу у парку Приозерний, побудова та облаштування спортивного майданчика для дітей ІІІ житлового мікрорайону.

Також активно запрацювала система електронних петицій. Відповідно до правил, будь-який мешканець міста може оприлюднити свою ініціативу та спонукати владу до розгляду та виконання даного проекту після схвалення даної петиції не менш, ніж 250 громадянами.

На сьогодні понад 250 голосів набрали наступні петиції : облаштування кругового руху на перехресті вул.Гагаріна-Київська-Чубинського, будівництво нового фонтану у центральному парку Перемоги, будівництво притулку для тварин, закупівля апарату МРТ в БЦРЛ для потреб жителів міста Бровари та району, створення електронної черги в дитячій поліклініці, зупинення будівництва авто мийок та АЗС на міському водогоні та повернення місту цих земельних ділянок. Остання петиція не була підтримана при розгляді на сесії міської ради, інші п’ять знаходяться в роботі. Зараз йде активне голосування ще за 9-ма петиціями, тому перелік проектів буде збільшуватися.

3.Центр гемодіалізу у БЦРЛ

На початку вересня 2017 року у Броварській центральній районній лікарні повноцінно запрацював новий структурний підрозділ «Центр гемодіалізу». Про облаштування власного кабінету у нашому місті мова йшла вже давно, адже  через ряд факторів, які затримували цей процес, хворих на гостру хворобу нирок, для яких процедура гемодіалізу життєво необхідна, доводилося возити до столиці, Білої Церкви, Василькова та Згурівки. На сьогодні спеціалізовану медичну допомогу на 6 діалізних місцях отримують 40 мешканців міста Бровари та району. У планах на найближче майбутнє облаштування ще двох діаліз них місць.

top2

4.Безкоштовний перший день у лікарні

З квітня 2017 року після затвердження на сесії Броварської міської ради у центральній районній лікарні запрацювала програма, яка дає змогу всім пацієнтам Броварської центральної районної лікарні отримати безкоштовний перший день перебування у лікарні. Забезпечення необхідними медичними препаратами бере на себе БЦРЛ. Хоча таке рішення давалось нелегко, у ході емоційних дискусій та обговорення, врешті-решт депутатам вдалося дійти згоди. Більшість проголосувала «за», тож вже незабаром пацієнти, як неочікувано потрапляли на лікарняне ліжко,  почали користуватися перевагами першого безкоштовного дня у лікарні. Будь-які процедури, аналізи чи ліки, необхідні хворому, надаються відразу та абсолютно безкоштовно.

5.Нова амбулаторія сімейної медицини

Перелік амбулаторій сімейної медицини, які об’єднані міським центром первинної медико-санітарної допомоги, поповнився ще однією адресою. Відтепер шоста у Броварах амбулаторія сімейної медицини запрацювала на Торгмаші за адресою вул.Володимира Великого, 10. Амбулаторія повністю забезпечена усім необхідним медичним обладнанням, лікарськими засобами. Як і всі інші амбулаторії сімейної медицини, цей заклад має власний автотранспорт також придбаний цьогоріч.  До речі, в цьому районі це вже другий медичний заклад.

top3

6.«Золотий ключик» відтепер безпечний

Капітальний ремонт ДНЗ «Золотий ключик» викликав чималий громадський резонанс, адже, зважаючи на обсяги робіт, протягом майже 6 місяців аварійне приміщення не могло прийняти маленьких вихованців. Хвилювання батьків нарешті закінчилося у листопаді, коли 140 малюків повернулися в оновлений садочок. У процесі ремонту повністю капітально відремонтовано цоколь, відмостки та підвальне приміщення і відтепер дітвора може безпечно перебувати у теплому та затишному садочку.

top4

7.Фантастичний світ Вані Гаврилюка

У 2017 році вперше у нашому місті відбулася справді непересічна подія. Побачила світ книга «Отец Мечей: Безымянный Мир» юного письменника, учня випускного 11го класу СЗОШ №7 Вані Гаврилюка.  Райан Флемінг, а саме під таким псевдонімом працює талановитий броварчанин, запросив читачів до неймовірного світу фентезі. Твір написаний російською мовою, але вже зараз йде активна підготовка до перекладу українською та англійською. Ваня вже був учасником великого Книжкового форуму у Львові, де мав нагоду поспілкуватися з відомими українськими авторами братами Капрановими та Миколою Джмілем.
Книгу видано поки що невеликим тиражем, однак її можна знайти у вільному продажі. Зараз Іван Гаврилюк працює над продовженням першої книги. Тож побажаємо йому успіху та сподіваємося невдовзі почути про талановитого Райана Флейма, як всесвітньовідомого та суперпопулярного автора.

top5

 8.Масштабна реконструкція Київської

Реконструкція найважливішої шляхової «артерії»  нашого міста, дороги міжміського значення вулиці Київської цього року вийшло на фінішну пряму. Відразу дві ділянки – від площі Шевченка до перехрестя вулиць Київської-Гагаріна-Чорновола та наступний відрізок – від вищеназваного перехрестя до наступного – Київська-Лісова, зазнали чималих змін у процесі реконструкції. Розширення до 4-х смуг, облаштування системи відводу дощових і талих вод, заміна освітлення та світлофорних об’єктів на більш сучасні та енергоефективні покликані зробити рух містом комфортним та безпечним.

top6

9. Реконструкція колектора та тротуари

Негаразди на центральному міському колекторі не оминули наше місто і цьогоріч. Після чергової аварії, на щастя не такої масштабної, як минулорічна, було прийнято рішення про тимчасове перекриття для руху автотранспорту перехрестя вул. Короленка та бульвару Незалежності. За декілька місяців напруженої роботи вдалося не тільки провести заміну колектора на пошкодженій ділянці, але й розпочати масштабну заміну гілки напірного колектора, що пройде практично через увесь район масиву – від КНС-2 до вул.Шолом-Алейхема. Такі роботи мають подвійний зиск, адже по всій протяжності ремонтних робіт проводиться заміна асфальтного покриття на сучасну ФЕМ-плитку. Мало того, що вона має привабливий вигляд, так ще й у випадку ремонтних робіт мереж не потрібно «зривати» асфальтне покриття, а потім накладати «латку» на місце розриття. Бульвар Незалежності майже по усій протяжності вже перекладений ФЕМами, приводяться до ладу бордюри та міжбудинокві виїзди, що межують з новим покриттям. У наступному році гілка колектора пройде частково по вул.Гагаріна та вул.Героїв Небесної Сотні, де також буде проведено дорожні ремонтні роботи.

10. Аліна Шух – гордість національного спорту

Юна броварчанка, 18-річна Аліна Шух цьогоріч виграла «золото» Чемпіонату Європи U-20 в італійському місті Гроссето у багатоборстві та принесла першу медаль найвищої проби у скарбничку збірної України. У другий день змагань українка стала першою у загальному заліку зі стрибків у довжину. Її єдина суперниця – швейцарська легкоатлетка Геральдин Рукстул, яка лідирувала після першого дня змагань, відстала від Аліни на 24 очки. У підсумку Шух набрала 6381

очко, що стало кращим світовим результатом серед дівчат до 20 років. До того ж, броварчанка перевершила свій власний рекорд на 173 очки.

top7

11. Кубок України з велотріалу

Міжнародний Олімпійський день – 24 червня – для Броварів ознаменувався визначною подією. Вперше у нашому місті було проведено надзвичайно видовищний захід – Кубок України з велотріалу. Проведенню змагань передувала досить напружена підготовка не тільки з боку спортсменів-велотріалістів, але й організаторів. До речі, як зазначили останні, броварські змагання стали найбільшими за кількістю учасників за останні декілька років. Не менш вражаючими були  і   конструкції траси змагань. Здавалося б, не кожному під силу просто подолати таку карколомну висоту, а щоб ще й на велосипеді – це взагалі нереально!Та для майже півсотні сміливців з усіх куточків України подолання труднощів – це стиль життя. До речі, за словами організаторів, кількість учасників турніру у Броварах була чи не найбільшою за останні роки. Оскільки, змагання викликали чималий глядацький інтерес та зважаючи на високий рівень підготовки, який продемонструвала «приймаюча сторона», організатори Кубку України пообіцяли ще не раз потішити броварчан таким неймовірним видовищем.

top9

12. Новорічний марафон

Різноманітні заходи на Майдані Свободи у період новорічно-різдвяних святкувань – не новина для броварчан, однак такого довгострокового видовищного дійства, яке подарували містянам цьогоріч організатори Марафону новорічних свят, ще не було. З 19 грудня по 8 січня щоденно дорослі та малята мають змогу розважатися з улюбленими героями мультиків, дивитися на величезному екрані найкращі концертні номери броварських творчих колективів та вихованців мистецьких закладів, брати участь у вікторинах та веселих іграх та насолоджуватися святковою атмосферою. Окрім того, усі бажаючі можуть зустріти Новий 2018 рік прямо у центрі міста, на Майдані Свободи, великою родиною, з друзями та рідними.  Не менш вражаючою цього року є і святкове оздоблення Майдану Свободи та центральної алеї парку з головною сценою. 

top8

Це тільки невеличка частина того, про що ми вам писали, ви читали та ми разом обговорювали. А тепер розпочинається нова історія і вона буде не менш захопливою та яскравою. Ми впевнені!

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ