БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Європейське обличчя Броварів. Обсяг бюджетних асигнувань у соціальну сферу б’є всі рекорди!

Місто – складний організм, який, якщо замислитися, нагадує кожного з нас. Місто просинається вдосвіта, поспішає на роботу, трудиться, виховує дітей, хвилюється, посміхається, хворіє, переживає, радіє та святкує разом з кожним з нас, втомлено зітхає та засинає для короткого відпочинку, щоб на ранок повторити все знову .
Редакція «ГР» вирішила зібрати у своєрідний звіт досягнення усіх найважливіших галузей міського господарства.

Управління житлово-комунального господарства

«Комуналка» - сфера нашого життя, яка впливає на настрій та стан людини чи не найбільше. Адже якщо зранку в крані немає води, батареї холодні, сміття не вивезене, сніг не розчищений або не працює ліфт, то навіть один з цих чинників може викликати напад легкого сказу, не кажучи вже про те, щоб зібрати усі негаразди докупи.

На поточний рік загалом на управління житлово-комунального господарства було виділено близько 76 млн. грн. Якщо говорити про основні напрямки робіт, то чимало капітальних ремонтів прийшлося на «долю» міських доріг та тротуарів. Серед найбільш вагомого – капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Василя Кириченка (Ватутіна) та роботи по реконструкції вулиці Київської. Якщо відділ капітального будівництва відповідав за відрізок магістралі від площі Шевченка до перехрестя вулиць Київської-Гагаріна-Чорновола, то УЖКГ опікувалося капітальними ремонтними роботами вже далі від цього перехрестя до наступного – з вул. Лісовою. В результаті маємо сучасне дорожнє покриття, нові світлофорні об’єкти та освітлення.

Капітальний ремонт тротуарів проведено також значним обсягом. Зокрема: вул. Гоголя (від Ярослава Мудрого до Кириченка Василя), вул. Фіалковського (від Пушкіна до Зазимського  Шляху), вул. Шолом-Алейхема (від буд.№43 до буд.№51), бульв. Незалежності (в районі буд. №10) , від пров. Озерного до вул. Вербної.

Немало зроблено і у плані капремонтів мереж зовнішнього освітлення внутрішньо квартальних та міжбудинкових проїздів. Наприклад: вул. Лагунової, 9, вул. Олімпійська, 1, 1-а,1-б  , вул.Москаленка Сергія, 7,9,11, 13, 15, вул.Володимира Великого, 10-б.

На ділянці вул. Шолом-Алейхема від буд. № 43 до буд. № 64 проведено капремонт вуличного освітлення, а також облаштовано тротуар.

«Географія» капітальних  ремонтів міжбудинкових проїздів виглядає так:  вул.Онікієнка Олега, 69-а, 69-б, 71-а, 73-а, вул.Некрасова, 1-а – Геологів 1, 3, бульв.Незалежності, 2-а, 3, 7, вул. Героїв Небесної Сотні, 7, вул. Лагунової, 9, вул.Олімпійська, 1-а, 3, 8, 8-а, вул.Київська, 310, 312, , вул. Володимира Великого, 1, 2, вул.Поповича, 4, вул.Москаленка Сергія, 7,9,11, 13, 15,19, вул, Оболонська, 76, вул.Кобзарська, 4 – Ярослава Мудрого, 8, вул.Короленка, 50, 68-б, вул.Гагаріна, 2, 7, вул.Київська, 166, 168, вул. Героїв УПА, 5, 13-а, 15-б, 17-в.

2017zvit

До речі, з приводу робіт, проведених на вул. Героїв УПА, то колись захаращену  незаконно-встановленими гаражами, темну та брудну територію відтепер можна демонструвати, як взірцевий двір, більше навіть схожий на міні-сквер.  Окрім новенького ФЕМ-покриття тротуарів, тут проведено ремонти вхідних груп під’їздів, встановлено нові сучасні лавки, висаджено  дерева. Залишається тільки сподіватися, що цей затишний куточок нашого міста  не постраждає в майбутньому від рук вандалів.

2017zvit2

2017zvit1

Не менш важливі і поточні ремонти, проведені цьогоріч за наступними адресами: вул.Короленка, 70-б, вул.Гагаріна, 19 – Незалежності, 2, вул.Короленка, 49, 61, 63, 64-б, вул, Київська, 292, вул, Лесі Українки, 2-а, вул.Москаленка Сергія, 6,вул. Петлюри Симона, 15,15-а, 25-б, вул.Незалежності, 12, провулок від вул. Онікієнка Олега до вул. Володимира Великого, вул, академіка Амосова, вул. Олександра Білана.

З приходом «великої води» або значних снігопадів, особливо актуальними виявляються роботи по облаштуванню або ремонту зливової каналізації. Цьогоріч проведено капітальний ремонт такої важливої міської інфраструктури, як відрізок зливоприймальної системи по вул. Київській від буд. № 192 до буд. № 292, поточний ремонт разом з відновленням асфальтного покриття проведено по. Вул. Грушевського, 9/1.

У 2017 вдалося ударними темпами попрацювати на ремонтах шатрових дахів та м’яких покрівель, зокрема відтепер стан  шатрових дахів на будинках за адресами Сєдова,7, Ярослава Мудрого,36, Онікієнка Олега,73 та Київській,300 та м’яких покрівель по бульв.Незалежності, 2-а, 12, 16-а, вул.Короленка, 65,68-а (1-2 під’їзди), 68-б (3-4 під’їзди),

вул.Лагунової, 10-а (1-2 під’їзди), вул.Петлюри Симона,23-а, 25-б, вул.Героїв Небесної Сотні, 5-а, 9, вул.Грушевського, 3-а (1-3 під’їзди), 17 (2-4 під’їзди) та по вул. Москаленка Сергія, 2-б не турбуватиме мешканців.

Затишними відремонтованими під’їздами зустрічають мешканців та їх гостей будинки по бульв. Незалежності, 11, 19, вул.Петлюри Симона, 23-б, вул.Грушевського, 3-б, вул.Шевченка, 6, 13, вул. Короленка, 54-а, вул. Героїв УПА, 13, 17 та вул. Олімпійська, 6.

2017zvit4

Застарілі системи електропостачання можуть спричинити не тільки ряд незручностей мешканцям багатоквартирного будинку, але й у разі аварійної ситуації стати причиною чималого лиха. Саме тому цьогоріч значну увагу було приділено ремонту електрощитових та загалом систем електропостачання ряду міських багатоповерхівок. Капітальний ремонт проведено у будинках: вул.Київська, 298-а, 310, 312, вул.Грушевського, 1, вул. Героїв Небесної Сотні, 7-а, вул. Білана Олександра, 5, вул. Лесі Українки, 2-а, вул.Гагаріна, 3, вул.Москаленка Сергія, 2-б, 12, вул.Олімпійська, 1-а, вул Короленка, 47.

За рахунок коштів місцевого бюджету проведено утеплення торців та фасадів, а також герметизацію швів на 11 багатоповерхівках у різних мікрорайонах міста.

Насиченим роботою був рік, що минає і для п’яти  комунальних ЖЕКів. За їх власний кошт протягом року ремонтувалися дитячі майданчики та ліфти, проводилися поточні ремонти дахів та сходових клітин, вхідних груп та систем освітлення, склилися вікна та утеплювалися двері у під’їздах, мінялися електролічильники та ремонтувалися димовентканали та водостічні труби, приводилися до ладу прибудинкові території.

У свою чергу місцями загального користування, парками та скверами, станом доріг у будь-яку погоду переймаються працівники КП «Бровари-Благоустрій». У 2017 році підприємство значно поліпшило стан свого технічного парку, адже було придбано відразу три потужні одиниці техніки, з допомогою яких процес прибирання міста стане більш сучасним та високопродуктивним.  Це КДМ ( комбінована дорожня машина),  вартість якої – 2 млн. 129 тис. 870 грн., екскаватор за  2 млн. 180 тис. грн. та трактор «Білорус»  вартістю  604 тис. 995 грн. Загалом же підприємство має 71 одиницю техніки, яка працює на дорогах, у парках, скверах  та на інших територіях міста.

Медицина

Найцінніше у кожної людини – це її здоров’я, однак  час від часу воно нас підводить і виникає потреба звернутися до медичних закладів. Для якісного обстеження, чіткого встановлення діагнозу та лікування потрібне якісне обладнання та комфортні умови. Тож у цьому році прикладено багато зусиль для покращеннння інтер’єрів відділів міських лікарень, оновлення медичного обладнання, заміну вікон – все це заради комфорту та затишку для пацієнтів та достойних умов роботи для медиків.

Первинна медицина

Втішною  новиною для мешканців району Торгмаш стало відкриття у 2017 році нової амбулаторії №3 з новим обладнання та гарним ремонтом, зі зручним розташуванням за адресою вул. Володимира Великого, 10. До речі, в цьому мікрорайоні це вже другий заклад сімейної медицини. Також для потреб нової амбулаторії, як і для кожної з шести при відкритті,  було придбано автомобіль.

2017zvit5

Для кращого надання послуг , шість  броварських амбулаторій сімейної медицини та відділення невідкладної допомоги повністю забезпечені ліками та виробами медичного призначення. У цьому році було закуплено медичного обладнання на суму 71,4 тис. грн.

Загалом у 2017 році на діяльність центру первинної медико-соціальної допомоги з міського бюджету було виділено 29 млн. 018,4 тис. грн.

Вторинна медицина

З 6 вересня 2017 року на базі Броварської центральної  районної лікарні повноцінно запрацював новий структурний підрозділ «Центр гемодіалізу».  Діалізний зал повністю забезпечений зручними ліжками та медичним обладнанням, також в найближчих планах облаштувати ще два місця. Повністю оновлена та забезпечена усім необхідним маніпуляційна. Також для пацієнтів облаштована окрема кімната для відпочинку з прекрасним видом з вікна на сосновій ліс.

2017zvit6

«Регіональне відділення гемодіалізу працює у 2 дванадцятигодинні зміни, 6 днів на тиждень. Пацієнтам роблять 4 годинні процедури по 2-3 рази на тиждень. На сьогодні спеціалізовану медичну допомогу на 6 діалізних місцях отримують 40  мешканців міста Бровари та району також на лікування приїздять пацієнти зі Згурівки, Переяслова-Хмельницького, Борисполя»,- розповідає головний лікар Центру гемодіалізу  Андрій Шень.

У цьому році був проведений капітальний ремонт  операційної ЛОР відділення БЦРЛ. Повністю оновлені стіни  та стелі в операційному блоці, замінені вікна. Облаштовано та оснащено медичним обладнанням операційну.

«У оновленому операційному блоці набагато зручніше та приємніше працювати. Тепер ми зможемо якісніше та з комфортом надавати медичну допомогу нашим пацієнтам»,- розповідає та демонструє нам відремонтоване приміщення завідуючий ЛОР відділенням Григорій Курінний.

2017zvit9

Приємно глянути на майже завершений капітальний ремонт  інфекційного відділення БЦРЛ. Капітально відновлені старі та облаштовані  нові палати - загальні на декілька пацієнтів та індивідуальні. Нові палати-бокси зі зручною комунікацією з хворим – обладнані спеціальними віконечками, через які пацієнтам безконтактно передається їжа.  За кожним блоком закріплений окремий санвузол.

2017zvut8

Якщо на першому поверсі ще тривають ремонтні роботи, то другий поверх повністю готовий прийняти хворих. Новий інтер’єр буде сприяти швидкому одужанню -  гарні світлі палати, свіжопофарбований приємним кольором  чистий коридор, привітний та уважний медичний персонал. Також в інфекційному відділенні оновлені медичні приміщення –маніпуляцій на та  ординаторська.

За сприяння депутата обласної ради – головного лікаря БЦРЛ Валентина Багнюка у 2017 році у хірургічному корпусі замінені старі вікна на сучасні металопластикові склопакети, також за  виділені кошти відновлені  віконні укоси та підвіконня. На наступний рік планується робота по заміні вікон у терапевтичному корпусі.  Також у відділеннях лікарні у коридорах біля процедурних кабінетів  були встановлені лавочки-бенкетки для пацієнтів. У терапевтичному корпусі замінений грузовий ліфт.

2017zvit10

Соціальні ліки

У 2017 році була запущена програма за якою хворі, які потрапляють на лікування до стаціонару, гарантовано отримують безкоштовні ліки та медичні процедури в перший день.

«Дуже вдячна за таку зручну програму. Всі знають, що наразі ліки дуже дорого коштують і коли несподівано потрапляєш на лікарняне ліжко, то бігати до аптеки не в змозі. Також не завжди родичі можуть бути поруч, якщо привезли «по швидкій», тож забезпечення медикаментами в перший день перебування просто необхідне»,- висловлює подяку пацієнтка ангіоневрологічного відділення.

Також продовжує діяти міська програма реімбурсації (відшкодування коштів) на гіпертензійні препарати для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань.

Дитяча лікарня

Також у 2017 році не оминули увагою і дитячу лікарню. Було проведено капітальний ремонт педіатричного відділення центру «Дитяча лікарня». Та на цьому не зупинилися і на наступний рік планується продовження оновлення інших відділень.

Кошти були виділені на капітальний ремонт, медичний інвентар та ліки для маленьких пацієнтів.

«Протягом 2 перших  місяців ми мали можливість повністю  забезпечити ліками маленьких пацієнтів, наразі відділення дитячої педіатрії забезпечує медикаментами перший день перебування у стаціонарі»,- розповідає Ірина Ткаченко, завідуюча першим педіатричним відділенням центру "Дитяча лікарня".

2017zvit13

Нарешті маленькі пацієнти, їх батьки та медичний персонал дочекалися  комфортних умов. Зроблене повне перепланування відділення – індивідуальні та палати-бокси з персональними санвузлами ( душові кабіни, туалети, біде) – все для повного проведення гігієнічних процедур.

« У відділ «Патології новонароджених»  мами переводяться на 3 добу після пологів, кесаревого розтину, епізіотомії. У палатах є окремі санвузли з зручними туалетами-біде і з постійним забезпеченням  гарячою водою. При форс-мажорних обставинах у відділенні є бойлер, тож комфорт для мам та їх немовлят ми забезпечуємо», - каже Ірина Ткаченко.

Для медичних працівників, які працюють цілодобово, облаштований окремий санвузол з душовими.

2017zvit12

Капітальний ремонт- капітальні зміни: починаючи з коридору відділення, де все новеньке та гарне - пофарбовані стіни, замінені вікна та двері на яких, до речі, приємний сюрприз для малечі - їхні улюблені герої мультиків та казок.

Повністю оновлені маніпуляційні та процедурні кабінети, де встановлені десятки одиниць медичної техніки.

У відділення придбали пральну машину, якою мами можуть скористуватися за потребою.

У кожному палатному блоці та на коридорах встановлені бактерицидні лампи для санітарно-протиепідемічної обробки приміщень.

На харчоблоці також оновлення - проведено капітальний ремонт приміщення та забезпечення устаткуванням, а у відділені оновлена їдальня та кухня.

У педіатричному відділенні відбулися зміни, які не лише полегшать роботу лікарв, а головне прискорять одужання маленьких пацієнтів.

 

2017zvit11

Освіта

Одним з важливих елементів формули нової української педагогіки є освітнє середовище, що включає в себе сучасний комфортний екстер’єр, інтер’єр, а також обладнання закладу. Від цього залежить як якість освіти, так і якість навчання. Освіта є саме тим середовищем, в яке безперечно потрібно постійно вкладати, адже потім це дає свої плоди.

Протягом 2017 року у програмі «Дошкільна освіта» було заплановано суму у розмірі 28 110 600, 00 грн., (2 694 200, 00 грн. на придбання, 25 416 400, 00 – капітальні ремонти), з яких профінансовано - 12 858 495,51 грн. (2 198 748, 00 грн. – придбання, 10 659 747, 51 грн. – капітальні ремонти).

Основні об’єкти, в яких повністю закінчено капітальні ремонти:

1. Павільони – у ДНЗ «Золота рибка»

На території ДНЗ «Золота рибка» у цьому році провели капітальний ремонт 8 павільйонів (площа одного дорівнює 40 м2). Це заміна підлоги, фарбування і мурування стін з цегли у місцях, де була потреба, улаштування кроквяної системи даху.

«Ми дуже задоволені. Безперечним плюсом було те, що ми мали можливість спостерігати за усіма роботами і вносити пропозиції. Ми намагалися зробити їх максимально красивими і цікавими для дітей, аби в негоду їм подобалося там гратися. Єдине, чого не вистачає – це лавочки. Але вони вже замовлені і скоріше всього, що на весну ми їх встановимо», - зазначила Юлія Трохимець, завідуюча ДНЗ «Золота рибка».

2. Груп і спортивної зали – у ДНЗ «Джерельце»

ДНЗ «Джерельце» 30 років, 18 з яких одне крило закладу орендував ДЕНЦ «Камелія». Косметичний ремонт там звісно проводився, але капітального ніхто ніколи не робив. У 2017 році ця частина закладу повернулася у розпорядження дитячого садочку, у зв’язку з чим там зробили капітальний ремонт трьох груп, спортивної зали та східцевого прольоту. Відбулася повна заміна сантехнічного обладнання, меблів, у спортивну залу закупили абсолютно весь новий інвентар, усе обладнання, а також спортивний лінолеум, яким не може похвастатися жоден броварський заклад.

Як зауважила Лілія Шевчук, завідуюча ДНЗ «Джерельце», особливе захоплення від роботи висловили батьки, які відмітили, що все дуже охайно і зі смаком: «Бригада робочих виконувала усі наші забаганки, за що їм окрема вдячність. Робота була дійсно величезна, але воно того варте. Все якісно і саме так, як ми хотіли».

 

 2017zvit14

3. Харчоблоку і фасаду – у ДНЗ «Віночок»

ДНЗ «Віночок» може похвалитися  новим харчоблоком, капітальний ремонт якого провели у 2017 році. Для кухні придбали нову плиту, повністю замінили підлогу, відремонтували стіни і стелю. Також у харчоблоці повністю замінили усю електропроводку. Як зізнаються працівники кухні, у таких умовах навіть готувати стало приємніше. Також цієї осені у садочку утеплили фасад (раніше садочок був обкладений плиткою). Правда не повністю, а лише половину. Проте, як запевняє керівництво, як тільки погодні умови дозволятимуть працювати, фасад обов’язково дороблять.

4. Пральні – у ДНЗ «Ялинка»

У цьому році за бюджет міста для пральні ДНЗ «Ялинка» були придбані: пральна машина, гладильна дошка, сушка, ванна, меблі (шафи для зберігання різного роду речей) і навіть швейна машина. Також у закладі провели заміну водостічної труби, яка проходить через приміщення кладової для зберігання білизни. Вона була пошкоджена і коли на даху збиралася вода, вона стікала по стінах приміщення і псувала їх. Тепер же трубу замінили і провели ремонт покрівлі даху у тому місці.

«Ми абсолютно усім задоволені, як майстрами, так і їх роботою. Ми брали участь у процесі, відбирали кахель, кольори, візерунок. Приємно, що усунули дійсно величезну для нас проблемо з водостічною трубою», - зауважила завідуюча дитячого садку Тетяна Тоцька.

2017zvit15

5. Ремонт асфальтного покриття, ФЕМ-плитка – у ДНЗ «Катюша»

Асфальт у ДНЗ «Ялинка» клали у далекому 1985 році. Зрозуміло, що за такий час він повністю зіпсувався і ФЕМ-плитка, яку поклали на подвір’ї закладу, повністю змінила його «обличчя». Це і естетично,красиво, і практично надзвичайно і зручно. Як зауважила завідуюча закладу Алла Левченко, найближчим часом замінять весь асфальт біля садочку. Приємно вражені такими змінами були і батьки.

2017zvit16

6. Придбані дитячі ігрові майданчики – у ДНЗ «Теремок»

Поповнили малими архітектурними формами цьогоріч і дитячий майданчик ДНЗ «Теремок». Для закладу придбали атракціон-автомобіль, столик для ясельної групи, також на майданчику встановили будиночок та пісочницю з накриттям. Як зазначила завідуюча дитсадка Наталія Горобець, особливо дітям до душі припали автомобіль та пісочниця, в якій вони залюбки граються.

2017zvit17

На  програму «Загальна середня освіта» було заплановано 35 022 962,00 грн. (4 718 262, 00 грн. – придбання, 30 104 700,00 грн. – капітальні ремонти), а профінансовано відповідно 17  73251 389, грн. (2 574 914, 32 грн. – придбання, 14 477 601, 74 грн. – капітальні ремонти).

Об’єкти, які можна виділити із загального списку є спортивний майданчик у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, а також бібліотека у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1:

1. Капітальний ремонт спортивного майданчику - у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3

Раніше біля третьої школи знаходився старий стадіон з такими ж старими воротами. Однак, зовсім нещодавно, на місці цього зруйнованого поля виріс прекрасний спортивний майданчик. Футбольне поле зі штучним покриттям (1880, 3 м2), бігова доріжка зі спеціальним і надзвичайно дорогим покриттям (812, 87 м2), баскетбольний майданчик з найсучаснішим обладнанням та яскравою розміткою, а також площадка для настільного тенісу (усіх столів 3). Такий сучасний спортивний майданчик дозволяє проводити повноцінні і якісні змагання, професійне навчання і підготовку з різних спортивних ігор, що є безперечним плюсом для будь-якого закладу.

2. Капітальний ремонт бібліотеки – у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1

«Було страхіття, а зробили – красу», - каже Олена Рокоман, директор ЗОШ №1. Більш красномовно і не скажеш. Дійсно, замість старої холодної бібліотеки, ремонт у якій не робився вже кілька десятків років, з’явилася абсолютно нова, модернізована і сучасна. По-перше, провели гідроізоляцію, замість дерев’яної підлоги – плитка, плюс – утеплений фасад і заміна системи опалення. Зрозуміло, що повністю перероблений внутрішній декор, придбані нові меблі, а також новенький ноутбук. Слід зауважити, що окрім зовнішнього оформлення не забули і про її внутрішнє наповнення: бібліотечний фонд поповнився новою літературою, а також у цьому році для закладу виписали періодичну літературу, якої раніше не вистачало. У такій бібліотеці не те що, потрібно, а просто хочеться читати.

2017zvit18

Щодо програми «Інклюзивна освіта», то із передбачених 1 681 600, 00 грн. було використано 420 806 грн. Одним з основних придбань став гусеничний сходолаз у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6.

Гусеничний сходолаз, придбаний для діток шостої школи – справді надзвичайно необхідна річ, адже саме він дозволяє підняти дитину з обмеженими фізичними можливостями сходами на 2, 3 поверхи. Він працює на акумуляторі, який потрібно періодично заряджати. До нього фіксується коляска, закріплюється і він фактично сам рухається. Від працівника школи вимагається лише підтримка дитини, яка в цей час знаходитиметься трохи під кутом. На жаль, на даний момент сходолаз не задіяний. Коляски у діток малого розміру і вони не є пристосовані. Для гусеничного сходолазу коляска потрібна стаціонарна, аби її можна було зафіксувати. Наразі ця проблема вирішується.

2017zvit19

Соціальна сфера

Кажуть, що рівень розвитку суспільства можна оцінювати по ставленню до самотніх, непрацездатних та хворих, до тих, хто потребує справді життєво-необхідної допомоги. І якщо держава не завжди йде назустріч таким категоріям населення, у Броварах робиться все можливе у нинішніх непростих економічних умовах аби життя людей, яких об’єднує одне визначення – пільговики – було хоч ненабагато легшим та комфортнішим. Кожен з них має певний статус – ветеран, дитина війни, інвалід, пенсіонер, всі вони беззахисні перед жорстокими реаліями, які диктує сучасний ритм життя.

Вже багато років поспіль у Броварах функціонує Територіальний центр соціального обслуговування, на обліку в якому перебуває 3180 одиноких та самітньопроживаючих пенсіонерів, з них 411 обслуговуються соціальними працівниками вдома. Тут люди поважного віку, які віддали своє здоров’я, розбудовуючи наше місто та державу,можуть отримати не тільки моральну та психологічну підтримку, але й цілком матеріальні речі. Адже у Терцентрі організовано щоденне гаряче харчування, працює банк одягу та пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації. Тут постійно проводяться різноманітні розважальні заходи та  вітання з нагоди державних свят. Рівно рік працює при Терцентрі відділення стаціонарного догляду, де на сьогодні перебуває 5 осіб, які отримують повноцінну медичну допомогу та догляд. Загалом за рік відділенням надано близько 550 спеціалізованих послуг.

Ще один підрозділ, який надаватиме допомогу пільговим категоріям населення – Центр медико-соціальної допомоги при міському відділенні Товариства Червоного Хреста України. Відкриття спеціалізованого закладу відбулося 30 листопада 2017 року. Тут можна отримати кваліфіковану медичну допомогу, пройти процедури та навіть навчитися основним прийомам першої домедичної допомоги.

2017zvit20

Протягом року у Броварах збережено безкоштовний проїзд у міському та приміському громадському транспорті для пільгових категорій громадян та пенсіонерів, відшкодування на це з місцевого бюджету становить 1 млн. 419 тис. грн.

Відповідно до міської програми «З турботою про кожного» проводиться відшкодування пільг особам з інвалідністю загального захворювання, цьогоріч сума склала 731,7 тис. грн.

Відшкодування коштів аптеці центральної районної лікарні за безкоштовний відпуск ліків пільговим категоріям населення склало за 2017 рік  335 тис. грн. У місті вже давно запроваджено практику доплати  95-річним громадянам та Почесним громадянам міста, що у цьому році складає  26 тис. грн.

Забезпечується санаторно-курортне лікування та оздоровлення ветеранів праці, забезпечено відшкодування витрат за надання послуг зв’язку на пільгових умовах окремим категоріям громадян міста, постійно здійснюються виплати одноразової грошової допомоги особам з інвалідністю І групи всіх причин захворювання та дітям з інвалідністю. До речі, у порівнянні з минулим роком сума наданої матеріальної допомоги дійсно вражає, адже якщо за увесь 2016 рік було виплачено 409 тис. грн., то тільки за 9 місяців поточного року громадяни міста отримали 816, 3 тис. грн. необхідної матеріальної допомоги.

Не тільки люди поважного віку чи старшого покоління потребують посиленої уваги та піклування. Дітлахи теж, на жаль, часто потрапляють до категорії «у важких життєвих обставинах». Протягом року оздоровлено 427 дітей , які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, придбано 11 путівок «Матері і дитини» для дітей-інвалідів на загальну суму 112 тис. грн.

Чудова традиція привітання у пологовому будинку юних громадян нашого міста успішно стала традиційною і протягом 2017 року привітали близько 600 породіль з народженням немовлят.

Центр соціальних служб для дітей та сім`ї постійно організовує різноманітні акції, проводить активну просвітницьку та профілактичну роботу, а також обов’язково вітає своїх підопічних – дітей з багатодітних та неповних сімей, дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, а також дітей-інвалідів, сім`ї ветеранів та діючих військовослужбовців зони АТО – зі святами. Наприклад, до 1 вересня придбано  та передано юним школярам  108 портфелів та 80 наборів канцелярського приладдя. З початком нового навчального року усі школярі нашого міста користуються правом на 50% знижку на проїзд у міському громадському транспорті.

Культура

Активно, яскраво та успішно закінчують 2017 рік представники культури.

Мережу закладів культур міста складають Броварська міська дитяча школа мистецтв, Броварська міська дитяча музична школа, Броварський краєзнавчий музей, Броварський міський клуб, міський культурний центр, Броварська міська бібліотека, Броварська міська бібліотека для дітей. Кожен із закладів заслуговує на особливу подяку та пошанування, адже вихованці мистецьких закладів не раз доводили високий професійний рівень на конкурсах та фестивалях різного рівня.

Закладами відділу культури за поточний рік було проведено близько тисячі культурно-мистецьких заходів у школах естетичного виховання проведено 167 відкритих уроків, майстер-класів, лекцій, семінарів та концертів.

У міському краєзнавчому музеї проведено 211 екскурсій, 22 лекції, 9 виставок творчих робіт місцевих митців. Протягом року  Броварський краєзнавчий музей відвідало близько  9200 відвідувачів. 

2017zvit21

Постійно проводиться поповнення книжкового фонду міських бібліотек, на що у 2017 році було виділено 40 тис. грн.

Також розпочато капітальні ремонти Палацу урочистих подій, даху школи мистецтв, коридору та санвузлів 2 поверху школи мистецтв, дитячої музичної школи, ремонтні роботи мають закінчити у наступному році.

В історичному центрі Броварів, поблизу парку ім. Т.Г.Шевченка виділено приміщення та проводиться реконструкція під філію Броварського краєзнавчого музею «Тарасова світлиця».

Оцінки зробленому робити не будемо, лише зазначимо, що на цей рік в бюджеті міста запланували продовжити вже розпочате та відновити ще більше соціальних об’єктів, відремонтувати ще більше доріг, вкласти ще більше коштів в медицину та освіту, аби життя кожного броварчанина стало комфортнішим. Про детальні плани в основних сферах міського господарства на 2018 рік читайте на шпальтах нашої газети.


Команда ГР

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ