БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

«CLEAR Бровари»: стихійні звалища – на совісті мешканців

Сніг зійде і місто може перетворитися на картину з фантастичної повісті «Сталкер». Гори сміття, які тихо зимували, почнуть вилізати, ніби підсніжники. А між тим, і у зимовий період питання стихійних звалищ нависає над Броварами.

Всім, хто хоч раз приїздив до міста електричкою, відомо те, що на Бровари без сліз не глянеш. Сміття вздовж залізничних колій, у лісосмугах та у парках. Прибудинкові території іноді теж не виняток. Рідко сміттєві баки бувають порожніми, а поруч красуються старі меблі чи будівельне сміття.

Несумлінні броварчани

Це питання не лише комунальних підприємств, які займаються вивозом непотребу, а й самих мешканців, що забувають прибирати за собою. Недопалки, дрібне сміття, пляшки з-під алкоголю тощо. Усе це мешканці будинків непомітно викидають зі своїх помешкань. Проте бувають і такі, які цілеспрямовано утворюють стихійні звалища з різних причин. Можливо не хочуть платити за вивіз сміття, а можливо й тому, що вважають, що нагромаджене сміття все одно рано чи пізно вивезуть.

Разом легше

Задля ліквідації стихійних звалищ неодноразово залучали самих мешканців – суботники, толоки – все це робиться для очищення міста від сміття. До прибирання прибудинкових територій влада міста має намір залучати не лише комунальників, а й броварчан. На весняній толоці мешканці мають прибирати те, що самі викинули, розповідає виконуючий обов’язки начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою Михайло Черняк. Аби місто виглядало чистішим, у мерії також хочуть залучити безробітних, які стоять на обліку в Центрі зайнятості. Принаймні чиновники наразі вивчають таку можливість.

Чисто тільки в центрі

Якщо у середмісті чисто, у віддалених мікрорайонах двірникам потрібно попрацювати, скаржаться комунальники. У підприємстві «Бровари-благоустрій» кажуть, що одна з причин, того, що вітер розніс сміття – відсутність кришок на контейнерах. Мовляв, їх крадуть шукачі металобрухту. Та й самі контейнери не відповідають духу часу. Більше того, за інформацією місцевих ЖЕКів, підприємство, що вивозить сміття, час від часу їх пошкоджує. Тож, в найближчому майбутньому їх обіцяють замінити на нові.

Хто винен?

Думка про те, що нашій владі просто не пощастило з народом, не нова. Втім територія біля переповнених баків часто перетворюється у звалище. І довкола баків непотріб забрати часто… забувають, жаліються мешканці. Проте і самі винаймати транспорт для вивозу ремонтного сміття, старих меблів чи віконних рам не поспішають. Хоча мають вивозити такі «подарунки» для комунальників самотужки.

Ще у 2013  році міська влада визначила, як саме має прибиратися місто. Сміття мають вивозити кожен день. Щоденно та в міру накопичення мають збирати та перевозити тверді побутові відходи. При цьому після відвантаження непотребу до сміттєвозів щоденно має проводитись підмітання контейнерних майданчиків. Великогабаритне та ремонтне сміття мають вивозити у міру накопичення, але не рідше, ніж одного разу на тиждень.

Хтось може назвати реальне ставлення комунальників до прибирання халатним, втім місто було б значно чистішим, якби ми з вами не додавали роботи комунальним службам.

mysor1

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ