БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.72

УЖКГ – ОСББ: звертайтесь, допоможемо!

Якщо у будинку протікає дах, не працює ліфт чи розбита шибка у під’їзді, більшість містян звертається до ЖЕКу. Однак, дедалі більше сміливців створюють власні об’єднання, аби самим опікуватися власним житлом. Чи означає це, що вирішення усіх проблем та негараздів повністю лягає на плечі жителів, чи можна все-таки розраховувати на якусь підтримку від міста та держави?

Велика багатоквартирна родина

Місцевий житловий фонд налічує 445 багатоквартирних будинків, з них 307 належать до комунальної власності, 47 створили об’єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ), є також 10 житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) та 80 будинків, що мають статус відомчого житла.
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, або ОСББ (юридична особа, створена для представлення спільних інтере­сів об’єднань) – це неприбуткова юридична особа, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією, а також для юридичного оформлення їхніх майнових прав на будинок та прибудинкову територію. З початку поточного року в Броварах створено 4 ОСББ, люди поступово вчаться бути господарями не тільки у власній квартирі, але й у будинку в цілому.
Чи значить це, що відділившись, ОСББшники не мають права розраховувати на пораду, допомогу та підтримку від міста?
«Ні, це не так. Вже протягом багатьох років у нас в місті діє Програма підтримки ОСББ та ЖБК, яка поновлюється, коригується та доповнюється кожні 5 років. Наприклад, програма, яка діє на поточний момент, розрахована на період з 2016 по 2020 роки. Окрім цього, з метою допомоги саме ОСББ та ЖБК, функціонує ще й Програма підтримки відшкодування кредитів», – пояснює головний спеціаліст з експлуатації житла УЖКГ Ольга Нетеса.

Вікна, ліфти та проїзди

За першою програмою у ОСББ та ЖБК є можливість використати близько 2 млн. 400 тис. грн. На ці кошти можуть розраховувати ті співвласники багатоквартирного будинку, які мають проблеми з конструктивними елементами та внутрішньо­будинковими системами, якщо потрібно встановити загальнобудинкові прилади обліку теплової енергії, гарячої та холодної води, електричної енергії, газу та ІТП, якщо самостійно не можуть відремонтувати хронічно непрацюючий ліфт та якщо внутрішньо­квартальні міжбудинкові проїзди та тротуари потребують значного капітального ремонту.
Аби вашому ОСББ чи ЖБК виділили кош­ти, які, до речі, не потрібно жодним чином повертати до місцевого бюджету, керівництво вашого об’єднання має подбати про пакет документів, що подаються на розгляд спеціальної комісії, якою і визначається можливість надання фінансової допомоги на той чи інший вид робіт. Звичайно, справа це клопітка, але ж і «гра варта свічок». Перелік необхідних документів можна подивитися на офіційному сайті міського управління житлово-комунального господарства, а за роз’ясненнями та консультаціями можна у будь-який час звернутися до самого УЖКГ.
Цьогоріч по Програмі допомоги вже плідно попрацювали та надали всі необхідні документи для розгляду комісією три ОСББ: ОСББ «Комунальник» на Гагаріна, 29 має намір встановити нові пластикові вікна в місцях загального користування, ОСББ «Зоря» (вул. Гагаріна, 5-Б) планує до кінця року відремонтувати м’яку покрівлю та теж поміняти старі вікна в під’їздах на сучасні металопластикові, ЖБК «Меркурій» по Київській, 308 хоче провести за бюджетний кошт капітальний ремонт системи опалення та холодного водопостачання і також замінити вікна. Намір попрацювати по програмі має також ОСББ «Романтик», що по вул.Короленка, 54-Б. Мешканцям цього будинку вкрай необхідний ремонт зовнішніх електричних мереж, які своїми фінансовими силами вони зробити не спроможні.
«Ми звертаємося з проханням до ОСББ та ЖБК прискорити процес підготовки ваших пропозицій, адже комісія має відбутися уже в жовтні, а останній термін подачі пакету документів – 1 жовтня. Тому якщо у вас є необхідність – звертайтеся, будемо раді допомогти», – кажуть у міському управлінні житлово-комунального господарства.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ