БРОВАРИ +4
НБУ USD 27.95

Що робиться в УЖКГ

На початку року ми знайомили наших читачів з планами міських відділів та управлінь на поточний рік. До повноцінного підведення підсумків ще є час, однак про деяких «курчат», яких, як відомо, по осені рахують, вже можна розповідати. Отож, що із запланованого управлінням житлово-комунального господарства вже виконано або ж розпочнеться найближчим часом – у нашому зведеному аналізі

Капітальний ремонт шатрових дахів

На капремонт шатрових дахів цьогоріч було заплановано витратити 12 млн. 483 тис. грн. На жаль, досі відсоток виконання запланованого невеликий. Тільки на одному об’єкті роботи завершені повністю. І найбільш бентежить те, що погодні умови осінні – температура понижується, дощі ось-ось перейдуть у розряд затяжних, а дахи в прямому сенсі цього слова відкриті в небо. Чи встигнуть реалізувати все заплановане, невідомо. Будемо сподіватися, що хоча б розпочате закінчать якомога швидше і на голови броварчанам не падатимуть опади.

Виконано: Сєдова, 7.
Розпочато: Я. Мудрого, 36; О. Онікієнка, 73; В. Великого, 10-б; Л. Українки, 2-а.
Найближчим часом: Київська, 300; А. Голуба, 1/3; Короленка, 49; М. Лагунової, 1.

Капітальний ремонт м’яких покрівель

З ремонтом мяких покрівель справи дещо кращі. Відремонтовано 8 будинків, ще на трьох об’єктах активно ведуться роботи, до кінця року планують капітально відремонтувати ще три. На капремонти м’яких покрівель виділено 3 млн. 896 тис. грн.

Виконано: Незалежності, 12, 2-а; С. Петлюри, 23-а, 25-б; Героїв Небесної Сотні, 5-а, 9;
Грушевського, 3-а; С. Москаленка, 2-б.
Розпочато: Гагаріна, 1, 27; Короленка, 65, 68-а.
Найближчим часом: Короленка, 68-б; М. Лагунової, 10-а

Капітальний ремонт системи електропостачання, в т. ч. електрощитових

От з чим в УЖКГ повний порядок, так це з виконанням робіт по капремонту систем електропостачання. Підрядники попрацювали завзято і усі об’єкти, що було внесено до переліку робіт, уже завершені. На ці роботи було заплановано 1 млн. 073 тис. грн. В УЖКГ кажуть – ще й залишок мають. На вересневій сесії планують ці кошти перекинути на інші об’єкти. Перелік адрес, де віднині мешканці можуть не перейматися станом електромереж, досить потужний: Київська, 298-а, Грушевського, 1, Героїв Небесної Сотні, 7-а, Білана Олександра, 5, Лесі Українки, 2-а, Гагаріна, 3, Москаленка Сергія, 2-б та 12, Олімпійська, 1-а, Короленка, 47, Київсь­ка, 310 та 312.

Утеплення фасадів житлових будинків

Утеплити повністю фасад житлового будинку – справа надзвичайно дорога. Як правило, утепленню підлягають торцеві квартири, які найбільше потерпають від промерзання. Якщо ж мова йде про утеплення усього будинку, то цифра сягає мільйонів гривень, як було, наприклад, з дев’ятиповерхівкою по вул. Білана, 5. Загалом, цьогоріч на утеп­лення фасадів було виділено 5 млн. 796 тис. грн. Найбільш масштабні роботи розпочато на вул. Лесі Українки, 12. Тільки один цей об’єкт коштує 1 млн. 250 тис. грн. Повністю виконано роботи на будинках по С. Петлюри, 17, 17-а та 21-а, Короленка, 60-а та 60-б, активно працюють по Лесі Україн­ки, 12 та Короленка, 50, 54.

Герметизація швів житлових будинків

На даний вид робіт бюджетом передбачено 1 млн. 968 тис. грн. Герметизація швів – це вид капітального ремонту фасаду, але, звичайно, менш ефективний з точки зору енергозбереження, ніж утеплення цілого будинку. Два об’єкти вже закінчені – Героїв Небесної Сотні, 7-а та Марії Лагунової, 18. Ще на трьох будинках – Героїв Небесної Сотні, 15-б, Марії Лагунової, 5 та Незалежності, 15-а, герметизацію обіцяють закінчити ось-ось.

Капітальний ремонт під’їздів

На приведення до ладу міських під’їздів цьогоріч заплановано витратити 4 млн. 848 тис. грн. В залежності від кількості та обсягів робіт на один об’єкт може піти від 80 до 400 тис. грн. Як бачимо, сім будинків вже мають відремонтовані сходові клітини, чотири будинки в процесі, ще два планується закінчити до кінця року.

Виконано: С. Петлюри, 23-б; Шевченка, 6, 13; Героїв УПА, 13, 17, 17-а; Незалежності, 11.
Розпочато: Мічуріна, 2; Короленка, 54-а; Незалежності, 19-а; Металургів, 11.
Найближчим часом: Грушевського, 3-б; Олімпійська, 6.

Реконструкція, модернізація та капітальний ремонт ліфтів

Як без води і ні туди, і ні сюди, так і без ліфта у висотці. Ліфтове господарство у Броварах перебуває у, м’яко кажучи, незадовільному стані. З виділених 1 млн. 653 тис. грн. поки що освоєно 409 тис. грн. на капремонт чотирьох підйомників в одному будинку по вул. Лагунової, 18. В УЖКГ сподіваються, що до кінця року ліфтовики дадуть раду ще трьом об’єктам, які з нетерпінням чекають позитивних змін – по вул. Олімпійсь­ка, 4 та Гагаріна, 1, 27.

Капітальний ремонт вулиць

Ремонт дорожнього покриття, а особливо капітальний – справа не менш вартісна. Загалом цьогоріч можна освоїти на цей вид робіт 21 млн. 570 тис. грн. Поки що закінчено ремонтні роботи тільки по вул. В. Кириченка (колишня Ватутіна). Найбільшу вартість на сьогодні має капремонт частини вулиці Київської – від перехрестя з вул. Гагаріна до перехрестя з вул. Лісовою – 15 млн. 695 тис. грн.

Виконано: В. Кириченка.
Розпочато: Київсь­ка (від Гагаріна до Лісової).
Найближчим часом: Зазимський Шлях; Блока; Перехрестя Гагаріна–Героїв Небесної Сотні.

Поточний ремонт доріг

«Поточку» або ямковий ремонт проведено за трьома адресами – провулок від вул. О. Онікієнка до вул. Володимира Великого, Академіка Амосова та О. Білана. Освоє­но 778 тис. грн. Чи плануються ще якісь роботи з поточного ремонту, поки що невідомо. Можливо, після сесії, коли буде проведено перерозподіл коштів, дана стаття видатків поповниться ще декількома адресами.

Капітальний ремонт пішохідних доріжок та тротуарів

На те, аби не тільки їздити, але й ходити по місту було комфортно, заплановано немаленьку суму – 5 млн. 236 тис. грн. Три об’єкти закінчено, один в роботі, ще три знаходяться на стадії тендерних торгів та оформлення документації. Можливо, до кінця року ще встигнуть віднайтися «сміливці» попрацювати у Броварах.

Виконано: Від пров. Озерного до вул. Вербної; Пушкіна; Незалежності (ділянка в районі буд. №10).
Розпочато: Гоголя (від Ярослава Мудрого до Кириченка).
Найближчим часом: Фіалковського (від Пушкіна до Зазимського Шляху); Шолом-Алейхема (від буд. №43 до буд. №51); М. Мельника.

Капітальний ремонт внутрішньоквартальних міжбудинкових проїздів та тротуарів

На капремонт міжбудинкових проїздів виділено 20 млн. 809 тис. грн. Відсоток виконання досить великий, п’ять об’єктів наразі в роботі, ще більше очікують на підрядників.

Виконано: Володимира Великого, 1, 2; Поповича, 4; С. Москаленка №№7, 9, 11, 13, 15, 19; Оболонська, 76; Кобзарська, 4 – Ярослава Мудрого, 8; Короленка, 50, 68-б; Київська, 168: Незалежності, 2-а; Геологів, 2; Гагаріна, 7;
Розпочато: О. Онікієнка, 69-а, 69-б, 71-а, 73-а; Гагаріна, 2; Героїв Небесної Сотні, 7; Київська, 166; Олімпійська, 1-а; Героїв УПА, 15-б.
Найближчим часом: Некрасова, 1-а – Гео­­логів, №№ 1, 3; Незалежності, 3, 7, 16-а; Олімпійська, 3; Київська, №№310, 310-а; Марії Лагунової, 9; Героїв УПА №№5, 13-а, 17-в; Шевченка, 8

Поточний ремонт внутрішньоквартальних міжбудинкових проїздів та тротуарів

З поточним ремонтом між будинкових проїздів та тротуарів все не так і погано. Список закінчених об’єктів великий – Київська, 29, Короленка, 49, Лесі Українки, 2-а, С. Москаленка, 6, Гагаріна, 11, С. Петлюри, №№15, 15-а, 25-б, Незалежності, 12. Не так багато залишилося в черзі на виконання – Короленка, 64-б, 70-б та Гагаріна, 9, 23. Що ж стосується фінансів, то 1 млн. 525 тис. грн. теж виглядає досить суттєво.

Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення внутрішньоквартальних та міжбудинкових проїздів

Ходити містом має бути не тільки зручно по рівному дорожньому покриттю, але й світло та безпечно. Саме тому на капремонт вуличного освітлення можна витратити 1 млн. 213 тис. грн. На частину цих грошей вже зроблено освітлення по вулицях Лагунової, Москаленка та Володимира Великого, а також заплановано освітити Олімпійську та Короленка.
Виконано: М. Лагунової, 9; С. Москаленка, №№ 7, 9, 11, 13, 15; Володимира Великого, №№9-а, 10-б.
Розпочато: Олімпійська, №№1, 1-а, 1-б.
Найближчим часом: Короленка, №№ 68, 68-а, 68-б.

Проектування, будівництво та капітальний ремонт зливової каналізації

Для боротьби з вічною проблемою Броварів – підтопленням – цьогоріч заплановано провести роботи по прокладанню зливової каналізації по вулиці Київській. В рамках реконструкції центральної магістралі міста роботи проводяться і відділом капітального будівництва, і управлінням ЖКГ. Останні можуть освоїти вже до кінця року 1 млн. 835 тис. грн. на капремонт ділянки зливової каналізації від будинку № 192 до №292.

Мережі зовнішнього освітлення вулиць

340 тис. грн. виділено для робіт по капремонту мереж зовнішнього освітлення. Вулиця Шолом-Алейхема від будинку №43 до №64 освітлена, приступили до виконання робіт на ділянці від провулку Озерний до вул. Вербної.

Світлофорні об’єкти

На ремонт та реконструкцію світлофорних об’єктів на основних перехрестях нашого міста заплановано витратити 2 млн. 842 тис. грн. Жоден з чотирьох об’єктів – перехрестя Гагаріна – Незалежності, перехрестя Незалежності – Короленка, перехрестя Незалежності – Симона Петлюри та перехрестя Броварської сотні – Кільцева дорога – не може «похвалитися» стовідсотковою готовністю, адже по кожному роботи тільки розпочато – десь на стадії проектування, десь у процесі тендерних торгів, а на перехресті Броварської сотні та Кільцевої вже ведуться роботи.

Ось такими повсякденними турботами живе міське комунальне господарство. Багато зроблено, чи мало? У броварчан думки різні, але більшість вважає, що до ідеалу ще далеко. Хочеться, щоб все і відразу, і повсюди. Сподіваємося, колись саме так і буде. А поки що – дивіться та аналізуйте.

Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ