БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Рейтинг броварських шкіл Якому закладу варто довірити свою дитину

Альбер Камю говорив, що школа готує нас до життя у світі, якого не існує. Впевнена, кожен дорослий розуміє, скільки істини в цих словах. Та все ж не пройшовши «курс молодого бійця» у школі, у реальному світі доведеться адаптуватися набагато складніше

У школі ми проходимо процес, котрий усі по-розумному називають соціалізацією. Через виховання і освіту кожен з нас засвоює ті життєві цінності і знання, котрі є основою успішного старту і в подальшому визначають нас, як особистість. Тому, обирати школу для своєї дитини – мегавідповідальний момент у житті кожного з батьків.
У Броварах 10 шкіл. У якій же з них дитина отримає кращу освіту, а в майбутньому – високий бал на іспитах і вступ до омріяного вузу?
Часто батьки прислухаються до порад друзів, відгуки знайомих, поради на форумах. Та все ж, як показує статистика, існує два основні критерії, котрі в результаті є визначальними при виборі ЗНЗ для своєї дитини, як в Броварах, так і Україні загалом. Перше – це територіальне розташування і друге – спеціалізація. Так цьогоріч, наприклад, найбільша кількість дітей у місті Бровари вступила до 7-ої школи – 234 дитини (також школа займає перше місце по загальній кількості учнів – 1912). Певно, найоб’єктивнішим поясненням цьому є те, що вона – спеціалізована (з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного та природничого профілів). До того ж, 7-ма школа розташована на густонаселеному Масиві, як і школа №9, котра зайняла друге місце по кількості першачків у 2017 році та №10 – третє місце (табл. 1).

tablwkola


До речі, щодо спеціалізації. Той факт, що у профільних закладах навчання дійс­но ефективне, підтверджує опублікований список 100 кращих шкіл України за результатами ЗНО 2017 року, серед яких переважають гімназії та ліцеї (броварські школи у цьому списку, на жаль, відсутні).
Цю ж саму картину ми можемо спостерігати і за результатами ЗНО серед шкіл нашого міста у загальному рейтингу шкіл України: спеціалізовані школи знаходяться на пристойну кількість сходинок вище (табл. 2).

tabwkola1

Але все-таки, спеціалізація не ідеальний критерій. Школа – заклад багатофакторний, і оцінювати досягнення її учнів можна по-різному. До того ж, різні школи знаходяться на різному «старті» і це варто враховувати. Те, що вона не є профільною, зовсім не означає, що у цій школі не варто навчатися.
Досить цікаву річ можна спостерігати, аналізуючи результати ЗНО шкіл Броварів окремо по кожному предмету (табл. 3).

tabwkola3

 

Так, з гуманітарних дисциплін найвищий середній бал має СШ №5 – українська мова та література, англійська мова, та школа №10 – історія. До речі випускники 5-ї школи показали досить високі результати також з французької та німецької мов, що не дивно, враховуючи спеціалізований лінгвістичний напрямок даного ЗНЗ. Щодо природничих наук, то фізику і гео­­графію найліпше склали учні Гімназії, біологію – СШ №5, хімію – ЗОШ №10. Стосовно точних наук, зокрема математики, то у цьому році своїм результатом усіх перевершив НВК.
Найгірші результати, як по гуманітарному напрямку, так і багатьом природничим дисциплінам, у 2017 році має ЗОШ №6. Це, зокрема, такі предмети як українська мова та література, анг­лійська мова, історія, фізика та біологія. Чим це зумовлено, сказати важко. Але як факт, серед броварських шкіл у цьому році 6-та школа посіла останнє місце. Невтішні результати також має ЗОШ №1 (математика), ЗОШ №9 (географія) та ЗОШ №2 (хімія).
Та все ж не варто забувати, що найвищий бал на ЗНО – не завжди запорука успішного життя. Існує безліч історій про те, як двієчники ставали бізнесменами, а відмінники все життя знаходилися у стані пошуку себе. Тому, хороший вчитель і якісна школа – це лише основа, фундамент. Споруджувати будинок вашій дитині доведеться самій. І наскільки він буде міцний і красивий, залежить теж тільки від неї.
До речі, якщо провести паралель між тогорічними результатами ЗНО і результатами цього року, можна помітити, наскільки наші школи «піднялися» або ж «опустилися» у рейтингу шкіл України (табл. 4).

tabwkola2

Найбільше вразила ЗОШ №3, котра у рейтингу по середньому балу по всім предметам має плюсовий показник, показавши у цьому році дійсно хороші результати по таким дисциплінам як українська мова та література, історія та математика. Також порадувала школа №10, котра має позитивні результати з українсь­кої мови та літератури, англійської мови, історії та біології. Досить невтішним виявився середній бал у випускників ЗОШ №6, який у порівнянні з минулим роком становить –1853.
Якби там не було, це все одно лише середні показники. І в якій би школі ваша дитина не навчалася, індивідуальний результат – це її бажання знати і розуміти цей світ, розвиватися і чогось досягати.

Вікторія Ейсмут

Коментарі   

0 # Даша 18.01.2019, 19:58
ФУУУУУУУУУУ ГИМНАЗИЯ САМАЯ ЛУЧШАЯ! @!!!!!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ