БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

«Центр гемодіалізу» БЦРЛ вже прийняв перших пацієнтів

У середу, 6 вересня, у Броварській центральній районній лікарні офіційно запрацював структурний підрозділ «Центр гемодіалізу». Можливо, для когось ця новина виявиться не надважливою, але для 40  хворих з Броварів та Броварського району це ще одна здійснена мрія

Про облаштування власного кабінету гемо­діалізу у нашому місті мова йде вже досить давно. Адже, через ряд факторів, котрі досі відтягували цей процес, хворих на гостру хворобу нирок броварчан і мешканців району доводилось возити у Київ, Білу Церкву, Васильків та Згурівку. А це, окрім очевидних незручностей, до того ж значні фінансові затрати. І ось нарешті у середу процедуру гемодіалізу броварчани мали змогу пройти «вдома».

Заплановано і є – не одне й те ж саме

Наразі центр налічує 6 діалізних місць та кімнату відпочинку з 2 ліжками. Працюватиме він у 2 зміни. Тобто максимальна кількість людей, котрі можуть пройти процедуру за день становить 12 чоловік.
«Взагалі-то ми маємо обслуговувати тільки 10 чоловік: одне ліжко у нас мало би бути резервне. Та враховуючи кількість пацієнтів, задіяні усі 6, – зізнається Наталія Дмитриченко, секретар тендерного комітету БЦРЛ. – Хворі проходитимуть процедуру тричі на тиждень: понеділок, середа, п’ятниця – одні 12 пацієнтів і вівторок, четвер, субота – 12 наступних».
Виходячи з вищезазначеного, стає зрозуміло, що усіх під свою опіку одразу забрати не вдасться. Адже для того, аби 40 пацієнтів міста і району змогли пройти процедуру гемодіалізу, лікарі повинні працювати у три зміни.
«На сьогодні із чотирьох з половиною лікарських посад у нас тільки одна. Він і завідувач, і лікар. І навіть незважаючи на те, що це вже готовий спеціаліст, працювати у три зміни він фізично не зможе», – говорить Наталія Дмитриченко.

gemod1

Хто не підпадає під перерозподіл

Першочергово до Центру гемодіалізу у БЦРЛ перенаправлятимуть тих, хто їздить до Білої Церкви, Василькова та Згурівки, щоб не «розтрачати» бюджетні кошти та припинити надання їм транспортних послуг. Щодо Києва, то поки забиратимуть тільки тих хворих, котрі знаходяться у дійсно важкому стані, наприклад, пересуваються за допомогою милиць. Для хворих, які в змозі їздити самостійно, поки все залишається без змін. Але це поки. Адже, як обіцяє пані Наталія, вже буквально через місяць-два планується ввести і третю зміну. Лікарі-інтерни вже проходять спеціальні курси і в майбутньому їх залучатимуть до роботи у Центрі.

Фінансовий бік медалі

Варто зазначити, що процедура гемодіалізу, окрім того що складна, до того ж досить не дешева. У Києві, наприклад, вона коштує близько 5–7 тис. грн. (за рахунок дорогих витратних матеріалів). І люди, котрі поки не мають групу інвалідності, змушені лікуватися за свій рахунок (далеко не всім хворим, котрі перебувають на обліку її одразу дають).
Щодо Центру гемодіалізу у Броварах, то усі витратні матеріали закуповувалися за рахунок держбюджету, з чого й випливає, що проходити її будуть саме безкоштовники.
Взагалі, найкращий вихід для хворого – це трансплантація нирки. До того ж, за даними лікарів, державі хворий з пересадженою ниркою обходиться у кілька разів дешевше, ніж пацієнт, який лікується гемодіалізом. Але враховуючи те, наскільки ця справа в Україні складна, доводиться обходитися тим, що маємо.
Однак, насправді для людей, яким щоразу доводилося їхати в інші міста для того, аби пройти процедуру, це значна подія. Сподіваємося, що найближчим часом наш «Центр гемодіалізу» зможе прийняти усіх 40 пацієнтів.

Антон Романов

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ