БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

Якою буде Нова українська школа на Київщині

У середу, 23 серпня, в ТРЦ «Термінал» пройшла обласна серпнева стратегічна сесія «Освіта Київщини – простір успіху: пріоритети та стратегія розвитку»

Її основна мета полягала у висвітленні та обговоренні пріоритетних питань по розвитку освіти Київщини, пошуку нових можливостей для розвитку її науково-освітнього потенціалу, а також окресленні стратегії розвитку освітньої системи Київської області на наступний навчальний рік.
Учасниками сесії стали близько тисячі осіб. Це представники Міністерства освіти і науки України на чолі з заступником міністра освіти і науки України Павлом Хоб­зеєм, науковці Національної академії педагогічних наук України, керівники провідних освітніх закладів, голови райдержадміністрацій, директори загально­освітніх закладів області, педагоги, представники батьківської громадськості, студенти – майбутні педагоги. Також на сесії були присутні голова КОДА Олександр Горган та мер Броварів Ігор Сапожко.
Як зазначив у своєму виступі заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, нова школа матиме 3 основні складові: новий зміст, новий стандарт, який вже випробовується, і нові методики. Це абсолютно новий підхід до системи навчання і виховання дитини. І вже у 2018 році першокласники почнуть цю зреформовану школу.
У свою чергу, голова КОДА Олександр Горган висловив свою підтримку таких змін, зазначивши, що теперішня система освіти є не зовсім практичною: «Коли ми дивуємося чому Україна, маючи колосальні ресурси і потенціал, у більшості рейтингів країн світу посідає місце нижче середньої позначки, рано чи пізно ми дійдемо виснов­ків, що ці проблеми закладалися доволі дефективною моделлю виховання, як в дошкільному навчальному закладі, так і в загальноосвітній середній школі. Я особисто переконався у цьому, вивчаючи як сьогодні працюють загальноосвітні школи ФРН, Королівства Данії, Фінської Республіки. Там школи живуть тими подіями, які цікаві для молоді, для дітей. Я розумію, що цього не можна досягнути за один день, але почнемо ми сьогодні. І через кілька років, коли в учительській вчителі між собою будуть обговорювати топ 20 кращих MTV за останній тиждень, можливо хтось з вчителів скаже: «А пам’ятаєте, з чого все почалося. Все почалося зі стратегічної сесії в Броварах».
На завершення пленарної частини сесії Броварський міський голова Ігор Сапожко привітав усіх присутніх зі святом та висловив подяку усім учасникам сесії. «Мені дуже приємно, що стратегічна сесія відбувається саме у нашому місті. Приємно, що ці зміни почнуться з Броварів», – за­уважив Ігор Сапожко.
Під час стратегічної сесії кращим педагогам Київщини вручали нагрудний знак «Відмінник освіти України» та Почесні грамоти Кабінету міністрів України. Натомість наше місто відзначили Подякою за успіхи, пов’язані з реалізацією державної політики у сфері освіти і науки, створення умов для навчання та виховання дітей та підтримку працівників освітньої галузі.

Марія Мілевська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ