БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Увага! Нові правила у наданні субсидій

Наприкінці серпня Кабінет міністрів України прийняв постанову від 18.08.2017 року №609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка значно вдосконалює порядок призначення та надання населенню житлових субсидій

У документі наголошується, що заявники на отримання субсидій повинні подавати декларації про свої доходи не за останній рік, а за півроку. Крім того, розрахунок субсидії на опалювальний сезон 2017–2018 рр. у жовтні буде проводитися на підставі доходів за перше півріччя поточного року.
Це стосується лише тих осіб, які звертаються за державною підтримкою вперше.
Ті громадяни, які в минулий опалювальний період вже отримували компенсацію, повторно звертатись не повин­ні.
Перерахунок субсидії буде проведено в автоматичному режимі.

Повторно документи необхідно подавати лише тим сім’ям, які:

• орендують помешкання;
• мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався за останній рік;
• хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Крім цього, мешканцям, які заборгували за комунальні послуги суму в 20 не­оподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні це 340 грн.) варто пам’ятати, що субсидію на наступний період не продовжать. В такому випадку потрібно буде сплатити борг або домовитися з постачальником послуг про його реструктуризацію.
Згідно постанови Кабміну, відтепер недієздатній особі працездатного віку призначати субсидію можуть за заявою опікуна (піклувальника).
Також змінилися соціальні нормативи споживання газу для побутових потреб у разі відсутності лічильників:

• при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання було 4,4 кубометра на одну людину в місяць, а стало 3,3 кубометра;
• при наявності газової плити у разі відсутності централізованого гарячого водо­постачання та газового водонагрівача було 7,1 кубометра на одну людину в місяць, стало – 5,4 кубометра;
• при наявності газової плити і газового водонагрівача було 14 кубометрів на одну людину в місяць, стало – 10,5 кубометра.

А також змінилися соціальні нормативи використання газу для опалення житла.
Приміром, у минулому опалювальному сезоні сім’я з чотирьох чоловік в будинку 60 квадратних метрів використовувала газ для опалення, підігріву води, приготування їжі та з субсидією спалювала 386 кубометрів. Рівно той обсяг, який покривала субсидія.
В цьому опалювальному сезоні для такої сім’ї норматив по газу скоротять до 342 кубометрів. Це означає, що якщо продовжити витрачати по старому нормативу, то без субсидії доведеться заплатити за 44 кубометра газу.
Та ж сім’я, проживаючи в квартирі з центральним опаленням та газовою плитою, могла спалювати зі знижкою 3,28 Гкал тепла і 56 кубів газу. В цьому опалювальному сезоні субсидія компенсує лише 2,58 Гкал і 42 кубометра газу.
При цьому експерти визнають, що соціальні нормативи в Україні надто високі і їх необхідно знижувати.
«Українці без субсидії в минулому опалювальному сезоні використовували в два рази менше газу для обігріву житла. Така ситуація пояснюється тим, що багато з субсидиантів витрачали рівно стільки газу, скільки покривала субсидія, і не замислювалися про економію», – заявила координатор житлових програм громадянської мережі.
Варто пам’ятати, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

Антон Романов

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ