БРОВАРИ +13
НБУ USD 27.98

Як броварські школи готуються до навчального процесу

Загальновідомо, що хороша освіта – запорука успіху у житті, а школа – другий дім. Це зміст і форма, які є рівноцінно важливими складовими для виховання і розвитку дітей. Звичайно, зміст завж­ди залишатиметься на першому місці, але форма… без неї таки не обійтися. Умови, в яких дитина перебуває, мають величезний вплив на сам процес навчання: починаючи від сучасного мультимедійного класу і закінчуючи відремонтованими вбиральнями.
Чим же цього року змогли порадувати наші броварські школи? Наскільки вони готові до роботи у 2017–2018 навчальному році?

ЗОШ №1

Школа, яка приємно вразила. Принаймні, порівнюючи з її нещодавнім виглядом. Перше, що кидається в очі – це звичайно, асфальт, котрий клали цьогоріч за бюд­жетні кошти. Не менш вагомими є роботи, які на перший погляд здаються непомітними. Мається на увазі зроблена цього року каналізаційна система та зов­нішнє покриття туалету (дах). Також у навчальному закладі проводиться гідроізоляція стін. Як пояснює директор школи, це необхідно у зв’язку з підвищеною вологістю, адже навколо болотиста місцевість.
Загалом школа майже повністю готова до, так би мовити, використання. Їдальня в хорошому стані. Обладнання у ній все нове. Вікна замінені по всій школі. Досі йдуть ремонтні роботи в деяких класах та туалетах, але працівники школи запевняють, що до першого вересня усе буде готове.
Також цього року у першій школі планується провести капітальний ремонт майстерень, але поки що це знаходиться на стадії проектування.
Загалом середній відсоток виконання робіт по капітальному ремонту школи становить 42%.

shkola1 4

shkola12

ЗОШ №2

У школі №2 цей відсоток значно менший. Адже, незважаючи на те, що частина кош­тів з міського бюджету виділена, деякі види робіт досі навіть не розпочиналися. Це стосується капітального ремонту стадіону, відмостки та цоколя. При тому, що орієнтовні терміни завершення цих робіт 30.10.2017 (відмостка та цоколь) та 31.12.2017 (стадіон).
Досі залишається недоробленим дах. У процесі проведення ремонтних робіт з’ясувалося, що виконавши план на 100%, цього недостатньо, аби він не протікав. У такому випадку з’являються так звані нові призначення, тобто відбувається дофінансування цього виду роботи, на що також потрібен час.
На даний момент у другій школі пов­ністю завершеним є капітальний ремонт віконних прорізів та частково ремонт актової зали. Поки на стадії проекту перебуває капітальний ремонт захисної споруди та фасаду школи.

shkola2 1

shkola2 4

 

ЗОШ №3

Школа №3 виявилася однією з найпроб­лемніших серед усіх шкіл міста. Під час перевірки навколо неї точилося найбільше суперечок.
Основна проблема в тому, що на даний момент розпочато велику кількість робіт, які мають бути виконані вже до 1 вересня, але за попередніми прогнозами, підрядники не встигнуть реалізувати заплановане в визначені терміни. Це, зокрема, ремонт харчоблоку (існує ймовірність того, що деякий час дітям видаватимуть сухпайки), вбиралень, віконних прорізів.
До речі про якісно: комісія також висловила своє відверте невдоволення з приводу непрофесійно покладеної плитки у роздягальні – вона випукла і у багатьох місцях вже тріснула. Така плитка потенційно небезпечна, якщо дитина сидітиме поблизу, то може постраждати.
Ще одним спірним моментом виявилася заміна дерев’яної підлоги у 12 класах школи, що обійдеться в близько 400 тис. грн. Ці кошти є. Питання в тому, наскільки це необхідно: міняти хорошу екологічно чисту дерев’яну підлогу на ламінат. І чи не доцільніше було б закупити на ці кошти якесь мультимедійне обладнання, наприклад? Та оскільки батьки дітей притримуються іншої думки, підлогу найближчим часом все-таки планують міняти.
Також у третій школі цьогоріч заплановано зробити капітальний ремонт бігових доріжок, вхідної частини з облаштуванням пандусів та фасад з утепленням (проект). Орієнтовне завершення – 30.10.2017 року.

shkola3 11

shkola 3 13

shkola 3 1

Гімназія ім. Олійника

Основне завдання, яке стоїть перед закладом – встигнути докласти асфальт. Та оскільки більша частина роботи наразі вже зроблена, проблем ніяких не повинно бути.
У закладі проводиться заміна частини старих меблів (найближчим часом сподіваються замінити усі). Загалом якихось вагомих претензій у членів комісії не виникло.
На 100% виконані роботи по ремонту віконних прорізів. У багатьох класах вже є мультимедійне обладнання (проектор + екран). Також гімназія має новостворений медичний кабінет.
Єдине, що трохи зіпсувало загальну картину – спортзал, ремонт у якому востаннє робився 5 років назад. Як зазначила директор гімназії, найперше, що потрібно – поміняти у ньому вікна, адже взимку діти мерзнуть. Також до кінця року планується зробити капітальний ремонт даху.

shkola4 13

shkola4 8

СШ №5

Найбільш приємним, звичайно, є той факт, що нарешті у 5 школі зайнялися утеп­ленням фасаду. Правда частково, адже на даний момент у розпорядженні школи є кошти лише з обласного бюджету (у цьому році наші депутати вирішили кошти не виділяти). Хоча, як стверджують у відділі освіти і науки, їх повинно вистачити не лише на утеплення корпусу початкової школи, а й на заміну вікон по всій будівлі (наразі частина вже замінена).
Також до кінця року планують зробити витяжку у харчоблоці, капітальний ремонт сантехніки та електрощитових. Утеплення фасаду старшого корпусу та ремонт підлоги в коридорах школи, на жаль, переноситься на наступний рік.

shkola5 2

shkola5 10

ЗОШ №6

У школі зробили капітальний ремонт підлоги. Продовжується ремонт вбиралень (частина була зроблена ще в минулому році). Також не завершеними є ремонтні роботи у вестибюлі, але ці так звані «дизайнерські моменти» керівництво школи обіцяє встигнути зробити до 1 вересня.
Найбільш вагомим у цьому році для школи є придбання за бюджетні кошти двох мобільних гусеничних сходолазів, котрі дадуть можливість діткам з обмеженими можливостями долати сходинки в приміщеннях без використання стаціонарних підіймачів. З самого початку планувалося встановлення підйомника, на який вже були виділені кошти і був створений проект. Та коли почали брати усі дозволи на початок робіт, виявилося, що стара будівля може не витримати цю «прибудову». Тому поки питання ліфта лишається відкритим. Також у школі є зов­нішній та внутрішні пандуси.
У 5 вікнах ще потрібно встановити підвіконня. Це минулорічний огріх будівельників, які їх не довезли. Деякі погрішності виявили і в їдальні: не належним чином підписані холодильники (не вказано, де і які продукти зберігаються).

shkola6 1

shkola6 3

shkola6 7

shkola6 9

СШ №7

Наразі у школі доходять до завершення заміна вікон та капітальний ремонт вбиралень. Класи, спортзал, їдальня – скрізь зроблені ремонти.
У сьомій школі виявили такий же недолік, як і в шостій: неправильне маркування холодильника, а також відсутність стола для готової продукції та гучна вентиляція, котра не відповідає нормам. Це грубі порушення, які потрібно виправляти.
Неабияк вразило придбане влітку демонстраційне обладнання для кабінетів хімії, фізики (не забуваємо, що це базова школа з природничо-математичних дисциплін). Сюди входять портативний комп’ютер, інтерактивна дошка, мульти­медійний проектор і документ-камера, 20 комплектів для вивчення електрики, призми і ще багато іншого.
Як зазначили працівники відділу освіти і науки – це саме те, в що дійсно варто вкладати кошти. Дітям буде цікаво з цим працювати.

shkola7 1

shkola7 5

shkola7 9

НВК

Щодо НВК, то школа майже в повній «бойовій» готовності зустрічати своїх дітей і знаходиться в досить непоганому стані.
Єдине, що залишилося встигнути зробити до першого вересня – це завершити заміну вікон та доробити відкоси.
Також до 30.10.2017 року планується зробити капітальний ремонт відмостки та цоколя.

shkola8 1

ЗОШ №9

Наразі розпочато роботу по заміні вікон (деяка заминка вийшла через тендер). До першого вересня, звичайно, навряд встигнуть, але у планах зробити хоча б перший поверх. По інших поверхах робитимуть в залежності від змін, в які діти навчатимуться. Орієнтовний термін завершення – 15.10.2017. Також тривають роботи по ремонту вбиралень.
Класи і їдальня готові до використання.
Також цього року з міського бюджету виділені кошти на капітальний ремонт дахів, які ще не розпочато, але орієнтовно повинні бути завершені вже до 31.12.2017 року.

shkola9 1

ЗОШ №10

Школа, в якій велика частина робіт ще тільки в планах.
Хоча вікна майже всі вже поставлені. Ну і декілька відкосів ще потрібно доробити. Договір на ремонт вбиралень і сантехніки тільки-но підписали (обіцяють зробити до 30.11.2017 року).
Косметичний ремонт спортзалу не робитимуть, доки не замінять вікна. У їдальні не працює вентиляція, що обіцяли до 1 вересня виправити. Не дуже порадував і трудовий клас, де станки вже «зносилися», а освітлення не відповідає встановленим нормам. Все інше – класи, коридори – у належному стані.

shkola10 1

shkola10 6

БНВО

У Броварському навчально-виховному об’єднанні виконано майже всі заплановані роботи: вікна замінені, вбиральні відремонтовані, сходові клітини зроблені. У процесі завершення ремонт центрального фасаду. Особливо красиві класи чекають на дітей молодшої ланки.
До кінця року в БНВО також планується зробити капітальний ремонт внутрішніх електромереж та ряд робіт у приміщенні, що по вул. Київській, 1: ремонт даху приміщення і утеплення горища, капітальний ремонт фасаду з утепленням, а також утеплення фундаменту.
Виходячи з вище написаного, можемо зробити висновки, що станом на 22 серпня 2017 року у школах нашого міста виконано масштабні роботи по енерго­збереженню – це заміна вікон на металопластикові та капітальний ремонт віконних прорізів.
Також протягом вересня-жовтня заплановано виконати значні зовнішні роботи у навчальних будівлях, як от відмостки, гідроізоляції та ремонти дахів, а також роботи на території закладів, наприклад, стадіони.
Роботи, звичайно, іще багато. Але багато чого вже й зроблено, зважаючи на той короткий термін, який мають школи у своєму розпорядженні (липень-серпень). Тим паче, що кожен з директорів дійсно старається зробити свій навчальний заклад якомога кращим і створити для своїх дітей максимальний комфорт. І, як бачимо, це стосується не лише ремонту. Все більша частина шкіл переходить на використання різноманітної мультимедійної техніки, закуповує демонстраційне обладнання. І це хороший крок вперед. Залишається сподіватися, що на цьому наша освіта не зупиниться. Що вже в найближчому майбутньому діти усіх броварських шкіл матимуть змогу працювати з такою технікою.

BNVO4

BNVO5

Вікторія Ейсмут

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ