БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.01

Коли доремонтують парк? Можливо, ніколи

«ГР» знову повертається до теми реконструкції, хоча правильніше було б сказати недореконструкції центрального парку нашого міста  —  парку Перемоги. Окрім того, що реконструкцію протермінували майже на рік, багато чого з обіцяного досі не зроблено. Ну що ж, тепер справа дійшла до суду, а прокурор Київської області взяв на особливий контроль хід досудових розслідувань

Про що нам говорять документи

Насамперед, зазначимо, що це зовсім не реконструкція парку, як називають це пересічні броварчани, а капітальний ремонт. Об’єкт, про який йтиме мова, так і називається «Капітальний ремонт з відновленням інженерно-транспортної інфраструктури та благоустрою парку «Перемога» в м. Бровари Київської обл.».
Він увійшов до інвестиційної програми проектів регіонального розвитку, що реалізується за рахунок коштів держбюджету. Ця програма власне передбачає собою виділення коштів як з держбюджету, так і частково коштів з місцевого бюджету.
У 2016 році між Броварською міською радою та Київською облас­ною радою було укладено Договір на спів­фінансування даного об’єкта. Цим договором передбачено, що Броварська міськрада зобов’язується передати у 2016 році із спеціального фонду (бюджету розвитку) місцевого бюджету м. Бровари на засадах міжбюджетного трансферту кошти у сумі 9 млн. 144 тис. 56 грн. на співфінансування даного проекту. Це 50% від необхідної суми. Стільки ж на центральний парк Броварів виділила і обласна рада. Тобто загальна сума становить близько 18 млн. грн. У зв’язку з тим, що половину коштів надає область, вона його й реалізовує. Так, рішенням виконкому Броварської міськради від 07.06.2016 №332 «Про делегування повноважень замовника об’єктів будівництва департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації», усі повноваження (тобто функції замовника) на виконання робіт місцеві чиновники надали департаменту регіонального розвитку та ЖКГ Київської ОДА. Тобто це вже повністю їхня кухня. Вони самі оголошували тендер, визначали переможця через Прозорро, укладали договір. Вони й повинні були власне слідкувати за його виконанням, контро­лювати увесь робочий процес.
Але першими почали бити на сполох міські чиновники на чолі з мером. Наради з виконавцем робіт організовували майже щотижня, проте цього виявилося замало.
До речі, що найцікавіше, у табличці про виконані роботи в колонці «Залишок» стоїть «0». Тобто на папері всі роботи завершені, а по факту – ми бачимо самі – доріжки недороблені, лавок та урн взагалі немає.
Чому так сталося і хто за це відповідає, слід спитати у обласних чиновників. Договір з підрядником укладався на рік. Тобто до кінця 2016 року вони повинні були виконати усі роботи, заплановані проектом. Але їм спочатку зима завадила, потім і з весною у них щось не склалося. Так і годували обіцянками до серпня 2017 року.

Park3

Роботи продовжуються

З горем навпіл, але роботи по ремонту нашого парку нещодавно таки відновилися. Не обійшлося, звичайно, без участі прокуратури. 26 липня на запрошення мера міста Ігоря Сапожка до парку Перемоги завітали прокурор Київської області Дмитро Чібісов і голова КОДА Олександр Горган.
Вони вирішили поглянути на результати капітального ремонту нашого парку та перевірити факти щодо можливих корупційних схем під час використання бюджетних коштів, виділених підрядникам на капітальні ремонти об’єктів. Адже, як зазначає Олександр Горган, у результаті таких виїздів в Київській області вже були виявлені корупційні піраміди, коли гроші отримувались, об’єкти не робились і вони фактично в незакінченому вигляді переходили на наступний рік.
От і результати перевірки нашого парку виявилися невтішними. Як повідом­ляють у прес-службі прокуратури Київсь­­кої області, на папері реконструкцію парку завершено ще у 2016 році, проте асфальтування доріжок, їх освітлення, встановлення лавочок лишилися лише у проекті. Окрім того, ще потрібно докласти плитку, встановити смітники. Уявляєте, які об’єми роботи, котрі були закладені в початковий проект, лишилися не виконаними.
Правоохоронні органи не лишили це без уваги і на місці зафіксували усі виявлені порушення, а всі відомості внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Прокурор Київської області взяв на особливий контроль хід досудових розслідувань.
На щастя, на сьогоднішній день роботи продовжуються. Біля «чупачупсу» кладуть плитку, та й лавки, начебто, завезли. Правда вони ще в розібраному стані і їх всього лише 14 штук з обіцяних 47. Передбачити кінцевий результат складно. Говорити про якісь графіки, чи терміни завершення ремонту взагалі немає сенсу, адже акт виконаних робіт по факту закрито. Хіба залишається сподіватися на чесне слово виконавців.
Але ми вже з нетерпінням чекаємо того моменту, коли не потрібно буде повертати голову на 180ОС у пошуках смітника чи лавки. Коли парк нарешті матиме повноцінне освітлення. А ще ми сподіваємося, що це станеться вже зовсім скоро.

Вікторія Ейсмут

Park2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ