БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Стадіон дитячих мрій: питання на 19 мільйонів

Стадіонів у Броварах не бракує, от тільки стан і самих споруд, і їхнього покриття повсюди різний. Трохи краще на пришкільних територіях, геть занедбані можна знайти на прибудинкових. Однак, бажання повноцінно займатися найпопулярнішою у світі грою – футболом – у хлопчаків не зменшується

Улюблена хлопчача гра

Футболом у Броварах займаються сотні, якщо не тисячі дітей. Хтось із задоволенням ганяє м’яча під вікнами власного будинку, хтось має можливість побігати досхочу на розташованому поряд шкільному майданчику, а близько тисячі спортивно обдарованих дітей мають можливість відвідувати міські футбольні секції, де під керівництвом досвідчених тренерів опановують майстерність володіння м’ячем.
«У Броварах існує на сьогодні декілька спортивних закладів, де культивується футбол. Це, перш за все, Дитячо-юнацька спортивна школа управління освіти та науки. На відділенні футболу тут займається близько 400 дітей. Також функціонують Футбольна академія Ващука, ФК «Каскад» та новостворена Академія футболу «Юніон». Окрім цього, нами постійно проводяться різноманітні змагання з футболу, куди залучаються усі бажаючі з числа школярів міста», – розповідає в. о. начальника відділу молоді та спорту Михайло Доценко.
Тож питання будівництва у місті власного стадіону для занять футболом вже давно, як кажуть, «і наразі, і на часі».

Ідея, ініційована дітьми

Ідея розміщення у Броварах об’єкту для повноцінних тренувань підростаючих Ребрових, Блохіних та Шевченків у Броварах виникла вже давно. Поле «дорослого» стадіону «Спартак» не належить місту, почасти юних спортсменів просто не пускали на поле, та й умови для занять були не найкращими. Саме тому активні батьки, діти яких займаються у спортивних футбольних секціях, звернулися до міської ради з проханням облаштувати для хлопчаків футбольне поле саме для тренувальних занять поруч зі «Спартаком».
Коли ідея почала розвиватися, її підхопили та активно підтримали досвідчені дорослі спортсмени з федерації футболу. Тоді вже почали розглядати питання про повноцінне поле для проведення не тільки тренувань, а й змагань для дітей та професійних дорослих команд.
«На стадії розгляду цього питання виникла потреба у збільшенні розмірів поля до стандартних, облаштування трибун для вболівальників, роздягалень, санвузлів, душових, кімнати для зберігання інвентарю, тренерської. Також необхідно підвести комунікації – світло, воду, каналізацію, також продумати під’їзну дорогу зі стоянкою», – каже начальник відділу капітального будівництва Людмила Павлик.
Одним словом, вирішили якщо вже робити, то по-людськи. Фактично, дитяча мрія про невеличке поле для тренувань трансформувалася у повноцінний спортивний комплекс.

Етапи «великого шляху»

Звичайно,масштабне будівництво потребує не менш колосальної суми коштів. Якщо говорити про загальну проектну вартість будівництва, то вона складає близько 19 млн. грн., з них тільки будівельно-монтажні роботи оцінюються у близько 17 млн. грн. Маючи надію на перевиконання бюджету, на початку поточного року депутати виділили майже 7 млн. грн. на розробку проекту та початок робіт.
«Згідно технічного завдання, яке в процесі ще змінювали, доповнювали, було розроблено технічну документацію з урахуванням усіх зауважень та побажань і проведено тендер. Виграла компанія «Укртеплобудіндустрія», з ними вже заключено договір і розпочато виконання будівельних робіт», – інформує Людмила Павлик.
Якщо говорити про гроші, то виділених коштів має «з натяжкою» вистачити на облаштування поля без огорожі. Та враховуючи менталітет і молодече завзяття деяких представників громади, чи надовго вистачить такого поля – питання, здається, риторичне. Коштів же на продовження робіт представники депкорпусу на одній з останніх сесій не виділили.
Ще хоча б 4–5 мільйонів і все заплановане можна було б втілити в життя – кажуть у міському ВКБ. Поки підрядники виконують роботи на ті гроші, які є. А гроші, як відомо, мають стійку тенденцію швидко закінчуватися, тому думати треба швидко. І вирішувати – бути в Броварах сучасному стадіону чи ще одній недобудові.

Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ