БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.16

Чи стане їздити безпечніше

Стан громадського транспорту у нашому місті – тема «благодатна» для критики та скарг. Раз у раз з’являються у соцмрежах світлини обшарпаних салонів, брудної підлоги, масляних плям на сидіннях та під ними, гарних дірок та щілин, через які дме в суху погоду і ллється в дощ...

 Остання крапля

Кожна поїздка на громадському транспорті – як на екстремальному атракціоні – можеш доїхати, а можеш і ні. Про колеса, що відвалюються прямо на ходу, двірники, що не працюють під час зливи та інші небезпечні моменти не раз і не два сигналізували броварчани і в інтернеті, і на «гарячу лінію» виконкому, і безпосередньо керівництву перевізників.

«Знаєте, набридло вже мовчати! Тому коли я запізнилася на роботу через те, що в автобусі шось там задимілося і нас висадили практично на трасі, а гроші ніхто так і не повернув, зателефонувала перевізнику. Вибачилися, правда, але через пару днів знову та ж сама маршрутка їздить. Підкрутили, мабуть, шось там і далі з людей гроші беруть. Про сервіс я мовчу, хоч би технічно справні автобуси були», - розповідає броварчанка Тамара.

Останньою краплею став кричущий випадок загоряння маршрутного автобуса на Розвилці. Тут вже просто дзвінками та вибаченнями явно не обійшлося. І хоча влада неодноразово підкреслювала, що перевізники у нас самі собі господарі і фактично ніякого впливу на них немає, після такого випадку, що «прогримів» на усю Україну, приймати міри довелося. Тут уже й перевізники не дуже пручалися, адже бізнес бізнесом, а палаючі автобуси на маршруті – це вже занадто.

До вас їде…перевірка

Розпорядженням міського голови було терміново створено робочу групу для перевірки технічного стану автобусів, що працюють на міських та міжміських перевезеннях.  До складу увійшли чиновники управління економіки, медики, МНСники, поліціянти, депутати міської ради. З 8 по 16 червня було проведено, як зазначено у підсумковій довідці, візуальне обстеження транспортних засобів при виїзді на маршрути з автопідприємств. Про результати проінформовано міського голову. А доповідати було про що.

ТОВ «ТК «Автосоюз» обслуговує маршрути №№ 330, 403 та 810. Загалом обстежено 16 авто. Усі старі, але автомобільні шини в належному стані. На маршруті №330 у двох авто не працюють спідометри, в одного – задні фари. Не всі вогнегасники відповідають нормам, в деяких відсутні кріплення. Один автобус під час перевірки механіки таки не випустили на лінію. Крім того, зафіксовано відсутність у деяких водіїв медичних довідок, неукомплектованість аптечок, відсутність страховки в одного транспортного засобу.

ТОВ «Союз-Авто» відповідає за перевезення пасажирів маршрутами №№411 та 327. Обстеженню підлягали 11 автобусів. На 411 маршруті машини виявилися старими та брудними, аптечки неукомплектовані, ліки прострочені, не всі вогнегасники відповідають нормам. Один автобус не випустили на маршрут через непрацюючий спідометр та неналежний стан шин. На 327 ситуація краща. Єдине зауваження – відсутні кріплення вогнегасників та позначення аварійних виходів.

Серед підприємств, де практично відсутні зауваження після перевірки :ТОВ «Автопас-К», якому належать маршрути № 402 та міський №5, ТОВ «Бровариавтопас», яке також обслуговує маршрут №402, ПАТ «Броварське АТП 13209», що працює на маршрутах №№ 403-а та 404. Є кілька нових автобусів, а ті, що вже «побачили життя» -  чисті, в наявності медичні довідки, аптечки, вогнегасники, шини в належному стані. На 404му в одному випадку не працювала одна з двох кнопок аварійного відкриття дверей.

АПІ «Інватранс» обслуговує маршрути №№ 403-а та 332. Результати перевірки більш-менш втішні. Авто чисті, є медичні довідки, аптечки, працюють усі кнопки. Вогнегасники є всюди, але подекуди без кріплень, не всюди є позначення аварійних виходів. Як результат - одне авто не вийшло на маршрут через незадовільний стан шин та люфт рульового управління.

ФОП «Пилипчук» та ФОП «Мохонько» працюють на міських маршрутах №№2, 3 та 10. З десяти обстежених комісією авто усі виявилися новими та належним чином укомплектованими. Тобто, за міські перевезення, судячи з результатів перевірки, можна бути спокійним.

Інформація передана на розгляд міському голові. Які будуть зроблені висновки після перевірки та як вона «аукнеться» перевізникам – будемо відстежувати.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ