БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Нічия приватна територія

Як часто кожному з нас доводилося перестрибувати через калюжі, переступати ямки на тротуарах, перечіплятися через нерівності на дорогах чи взагалі прямувати з дітьми по проїзній частині, бо тротуарів чомусь взагалі нема? Знайома картина, правда? Саме ці проблеми хвилюють і мешканців густонаселеного району вулиці Грушевського

Приводом для чергової ревізії міських територій стало звернення броварчанки Світлани, яка вже не перший рік переймається станом прибудинкової території, що розділяє будинки №№15 та 15-а.

«Прохання відновити тротуарне покриття біля будинку Грушевського, 15 та газони (де паркуються авто та вивозять весь бруд на газон). А також привести до ладу (зробити асфальтовану паркову або озеленити) ділянку між будинками, яка знаходиться у жахливому стані (пил, бруд, паркування)», - пише у зверненні пані Світлана.

А на словах у розмові додає: там, де має бути чи зелена зона, чи нехай вже навіть парковка, але заасфальтована, цивілізована, зараз просто пісок, який при найменшому вітерці перетворюється на «пилюку, яка забиває очі і дорослим, і дітям», а в дощ уся ця «краса» у вигляді багнюки розноситься за колесами машин по проїзній частині. Біда і з тротуарами, їх частково немає взагалі, а те, що є слугувати нормальному пересуванню пішоходів просто не може. Мами з дитячими візочками, яких досить багато прямує до парку Перемоги саме цим шляхом, та й просто перехожі, мусять йти по дорозі, періодично відскакуючи від проїжджаючих машин.

Броварчанка стверджує – вже не один рік поспіль піднімає питання благоустрою на одній з фактично центральних вулиць міста, але, незважаючи на явні незручності, риторичне «віз і нині там» діє і в даному випадку. На жаль…

 DSC0531

 DSC0542

Ні за холодну воду

Світлана зверталася до влади, писала звернення на ім’я міського голови, ходила на особистий прийом до заступника мера Григорія Голубовського. У «білому домі» відповідають – проводити благоустрій даної території має власник ділянки, адже на приватних територіях бюджетні гроші використовуватися не можуть, навіть на такі благі цілі, як благоустрій. Якщо мешканці будинків створять об’єднання співвласників, можна буде частково зарадити їх проханням через міську програму допомоги ОСББ. А інакше – ніяк. І радять звернутися до власника досить великого шматка броварської землі – місцевого підприємства БЗБК, адже саме йому, згідно даних кадастрової карти і належить дана ділянка.

«До БЗБК, чесно, кажучи, не зверталася, адже ходять чутки, що завод давно закрився, чи банкрутує, а ділянку вже передав назад місту», - каже Світлана.

Обслуговуючою будинки 15 та 15а організацією є ЖЕС «ПАТ БЗБК» можливо там нам роз’яснять ситуацію і не все так погано, як здається.

«ЖЕК є обслуговуючою організацією, наша справа – внутрішньобудинкові системи, ліфти, насоси, ремонти під’їздів і т.д ЖЕК обслуговує на кошти, які сплачуть нам мешканці, кошти вони сплачують згідно тарифу,а до нього не входить асфальтування доріг та тротуарів», - каже начальник ЖЕКу Наталія Бегічєва.

І додає – як і у комунальних ЖЕКів проблем з проплатою від мешканців вистачає. Наприклад, будинок Грушевського, 15а «завинив» за комуналку понад 74 тис. грн., борг Грушевського, 15 - взагалі 133 тис. грн. Про які тротуари та газони мова?! Тут би хоч за найнеобхідніше розрахуватися.

І тут, виходить, не склалося…

Однак, пані Світлана не втрачає надії довести справу до кінця. Зараз жінка займається збором підписів під зверненням, яке знову хоче направити і власнику ділянки, і до владних структур, аби все-таки ходити до парку з дітками було приємно та безпечно.

Таку наполегливість можна тільки схвалити, а адміністрації БЗБК бажаємо все-таки звернути увагу на свою власність. Адже гарне обійстя – найкраща ознака дбайливого господаря.

 DSC0533

Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ