БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Парк Приозерний ні чистої води, ні пляжу

Коли настає нестерпна спека, а в повітрі не вистачає кисню, ситуацію рятує цілюща вода. Хтось відвідує басейн, хтось іде за враженнями до аквапарку або їде у відпустку, а хтось не проти освіжитися і в брудному озері у парку Приозерному. Не зупиняє мешканців міста навіть табличка «Купатися заборонено».

Здоров’я не в пріоритеті

Чи то й справді народ не знаходить альтернативи, чи то менталітет у нас такий вже, та нашим людям важко довести, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, а слово «заборонено» не є багатозначним.
Зрозуміло, що літо для того й літо, аби насолоджуватися купанням на свіжому повітрі, а в басейн можна й взимку прийти. До того ж відпустку на морі з теперішнім рівнем життя далеко не кожен може собі дозволити.
Та все ж прикро спостерігати за батьками, котрі без зайвих сумнівів дозволяють своїм дітям плескатися у брудній воді, у якій до того ж із задоволенням борсаються собаки. Не говорячи вже про кількість смертей, котрі щороку трапляються на озері в парку Приозерному.
Після такого не те, що самому не хочеться у воду лізти, навіть риба з такої водойми не видається апетитною. Та людям, виявляється, все рівно, адже відвідувачів від того не меншає. І в результаті виходить так, що вони усвідомлено ставлять під загрозу своє здоров’я і здоров’я своєї малечі.

Чи варто чекати змін

Необхідно зауважити, що очистка води у парку Приозерному проводилася і неодно­разово – остання завершилась минулого року та все ж результатів як таких це не дало — вода в озері все рівно не відповідає гігієнічним нормам для купання.
Як повідомляє завідувач відділу лабораторних досліджень Віталій Прокопенко, літо взагалі є найбільш сприятливою порою для розмноження у воді мікроорганізмів, які можуть загрожувати здоров’ю людини. До того ж важливу роль у даному випадку відіграє людський фактор: купання тварин, скидання сміття та непотребу у воду тощо. Хоча з іншого боку, це мало кого зупиняє.
Наразі санітарні лікарі взяли проби води в озері, аби перевірити її придатність для купання за хіміко-біологічними показниками. Результати стануть відомі вже наступного тижня.
Якщо за результатом лабораторного дослідження купатися буде дозволено, випливає інша проблема. Потрібен пляж. А наразі ми маємо пісок у перемішку з травою та сміттям. Не радує і стан лав та урн у парку. Вони своє вже давно відслужили і потребують заміни. Добре, хоч туалет зразковий поблизу є. Та й то відвідувачі радше воду збагатять «поживними речовинами», ніж пройдуть аж 100 м (!).
І головне ж, що ідея стосовно облаштування пляжу була. Вже не один рік це питання обговорюють та чомусь далі справа не рухається.
Як повідомляє директор КП «Бровари Благоустрій» Андрій Василенко, ні про який пляж у парку Приозерному на сьогодні не може бути й мови: «Для того, аби його облаштувати, як мінімум потрібна проточна вода, якої немає».
А ще для цього потрібно буде витратити багато часу і зусиль, що, як виявляється, нікому не цікаво. Тай й кошти на це поки не виділялися і сподіватися на це найближчим часом теж не варто.
До речі паспорт пляжу, як документ, який визначає його придатність до експлуатації, та заходи по приведенню «Приозерного» у відповідність з цим паспортом, і справді обійдуться в чималеньку суму. Починаючи від завозу піску та встановлення питних фонтанчиків, лав, урн і закінчуючи обладнанням зони відпочинку: навіси від сонця, лежаки, кабінки для переодягання, обладнання для паркування велосипедів тощо. До того ж, під великим знаком питанням на сьогоднішні день залишається саме стан води в озері і наскільки вона є безпечною для купання.
Звісно прикро, що літній сезон розпочався, а нашим мешканцям не те що купатися, навіть загорати немає де. Але доки на берегу озера встановлена табличка «Купатись заборонено», радимо її дотримуватись.

Антон Романов

pryoz2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ