БРОВАРИ +20
НБУ USD 27.76

Шестигодинна сесія на 37 питань

22 червня депутати міської ради зібралися на засідання чергової, 30-ї сесії. Трохи більше шести годин знадобилося народним обранцям, аби розглянути 37 питань порядку денного. Найцікавіше – у експрес-огляді «ГР»

Землі під гаражі для учасників АТО: хто залишився у списку

Декілька місяців ні депутати, ні громада не могли дійти згоди у питанні, яке стосується виділення земельних ділянок під будівництво гаражів для учасників АТО, учасників бойових дій, сімей загиблих та волонтерів.
Основним суперечливим моментом виявилося питання щодо надання землі волонтерам. Дехто з депутатів наполягав на тому, що спочатку земельними ділянками потрібно забезпечити учасників бойових дій та учасників АТО. Хтось нав­паки, наголошував на тому, що навіть за відсутності офіційного статусу УБД, вони мають моральне право на отримання цих ділянок.
Волонтери намагалися прояснити, що заяви вони подали для того, аби потім мати можливість передати їх фактичним учасникам бойових дій, котрі не мають офіційного статусу. В основному це захисники-добровольці.
Врешті, після годинного обговорення 29 з 32 присутніх підтримали проект рішення в цілому. Наразі списки заявників залишаються без змін та обмежень.

Освіта у пріоритеті. Як завжди

Відразу три рішення, що стосуються галузі освіти, було розглянуто цього разу депутатами. Спочатку було внесено ряд змін та доповнень до міської програми «Загальна середня освіта». Зокрема, збільшено видатки на капітальні ремонти спортивного майданчику з облаштуванням бігових доріжок ЗОШ №3, відмостки та цоколя ЗОШ №6, асфальтового покриття гімназії ім. С. І. Олійника, вбиралень та сантехніки ЗОШ №1 та СЗОШ №7, актової зали та спортивного стадіону ЗОШ №2, класів та бібліотеки ЗОШ №1, вхідної частини з облаштуванням пандусу ЗОШ №3, віконних прорізів у майже усіх ЗОШ та на поточний ремонт сходових клітин та стелі обід­ньої зали і спортзалу ЗОШ №7.
Не залишилась без уваги і дошкільна освіта. Тут також прийнято ряд змін – збільшено суму коштів на капітальні ремонти асфальтового покриття території ДНЗ «Ластівка», «Малятко», «Золота рибка» та «Сонечко», груп та спортивної зали ДНЗ «Джерельце», павільйонів ДНЗ «Барвінок», ремонт вхідної частини ДНЗ «Золотий ключик», віконних прорізів ДНЗ «Лісова казка», фасаду з утепленням та території вхідної частини ДНЗ «Ялинка», відмостки та підсилення фундаменту ДНЗ «Золотий ключик», санвузлів ДНЗ «Зірочка».
Міська програма «Інклюзивна освіта в Броварах на 2016–2020 рр.» також зазнала змін, приємно, що у бік збільшення видатків. Зокрема, додано коштів на капітальний ремонт вбиралень у закладах, де навчаються дітки з особ­ливими потребами, а також на капітальний ремонт груп ДНЗ «Золотий ключик» та «Калинка».
Зміни у галузі
медицини
У зв’язку з реформами у медичній сфері останнім часом відбувається багато змін та трансформацій. На сесії розглядалося питання про делегування кандидатур до складу Госпітальної ради Східного (Броварського) госпітального округу від нашого міста. Ця рада діятиме як дорадчий орган для координації дій з проведення реформування в окрузі. За результатами голосування було прийнято рішення про делегування до складу органу від міста Бровари таких кандидатур: Виноградова Лариса Миколаївна – заступник міського голови, Бурий Анатолій Васильович – заступник головного лікаря та Покляцький Олег Володимирович – громадський активіст. Загалом до складу госпітальної ради від Броварщини включено 7 осіб: 3 – від району, 3 – від міста, 1 – від ОТГ Калита.
З метою захисту соціально незахищених верств населення та на численні прохання мешканців Броварів міська влада вирішила внести доповнення до «Програми з профілактики та лікування серцево-судинних захворювань на 2016–2018 рр.», а саме збільшити перелік лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань в ме­жах прийнятого фінансування, без додаткових коштів.
Розглянувши подання БЦРЛ, депутати проголосували за збільшення обсягу кош­тів на закупівлю продуктів харчування, що становить на 3 млн 452 тис. грн., та придбання медичного обладнання на суму 3млн 325 тис. грн.
За ці кошти мають закупити шість станції цілодобового моніторингу пацієнта, апарат ШВЛ для новонароджених та дітей, придбати медичне обладнання для отоларингологічного (ЛОР) відділення та високочастотний електрохірургічний апарат для хірургії.

Проекти ВКБ: без стадіону, зате з проектами шкіл

Відділ капітального будівництва представив на розгляд сесії також три проекти рішень. У рамках виконання заходів «Міської програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2016–2020 роки», виділено 2 млн. 410 тис. грн. на будівництво комплексу загальноосвітніх шкіл по вул. Симоненка, 103. За ці кошти мають провести збір вихідних даних, інженерно-геологічні та інженерно-геодезичні вишукування, топографо-геодезичну зйомку, ТУ, проектування та проходження державної експертизи.
Стосовно будівництва загальноосвітньої школи І ступеня по вул. Петлюри, 17Б – на 6 млн. 700 тис. грн. має бути проведено точно такий «набір» заходів, що й у попередньому випадку.
А ось на проектування та будівництво футбольного стадіону в парку Перемога просили 13 млн. 836 тис. грн. Після довгих та емоційних дебатів, депутати рішення «провалили», тому доля футбольного поля зависла в повітрі. Принаймні поки що.
Без особливих проблем були прийняті рішення щодо виділення коштів на коригування проекту будівництва водовідводу дощових та талих вод по масиву «Оболонь» та будівництво мережі дощової каналізації по вулицях Чорновола і Фельдмана, а також на проектування та реконструкцію ділянки вул. Київської від площі Шевченка до вул. Гагаріна з розширенням дорожнього полотна та виносом існуючих кабельних мереж.

Податки та збори

Під час цієї сесії було затверджено нові ставки місцевих податків і зборів. Наприклад, ставки податку для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлено у розмірі 0,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за 1 кв. метр бази площі понад пільгову.
Ставка податку за землю встановлюється залежно від цільового використання ділянки. Для земельних ділянок під житловим фондом (в тому числі ОСББ та ЖБК), автостоянками, гаражно-будівельними, господарськими та іншими будівлями і спорудами – 0,03 відсот­ки від їх нормативної грошової оцінки.
За земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) у розмірі 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.
За інші земельні ділянки - 1 відсоток від їх нормативної грошової оцінки.
Також рішенням сесії встановлено фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців з розрахунку на календарний місяць: для І групи платників єдиного податку – 10 відсот­ків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; для ІІ групи платників єдиного податку – 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) періоду.

Команда «ГР»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 30 березня 2021, 15:21
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ