БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

І злива буде не страшна

Щокожен дощ Бровари мають низку проблем з відводом значної кількості «небесної води», яка рясним плавом розливається не тільки міськими дорогами, а й приватними садибами, городами та й просто територіями загального користування. Чи можна якось нареш­ті виправити споконвічну проблему Броварів?

Справи паперові

Ще у лютому сесія міської ради прийняла низку змін до Міської програми будівництва та реконструкції інженерних мереж на 2016–2020 роки. Згідно з цим документом, ведеться будівницт­во мережі дощової каналізації по вул.Чорновола-Фельдмана, яка має вирішити питання відведення води з даного мікрорайону річки Осинка, де існує самотічна каналізація з природним нахилом. На цей проект депутати виділили понад 2 млн. грн.
Як повідомляє міський відділ капітального будівництва, уже проведено тендер, у якому взяло участь чотири компанії – ТОВ «Термосантехсервіс», ТОВ «Коммерс-Енерджі», ТОВ «Укртепло­будіндустрія» та ТОВ «Вентмонтаж». Останні і стали переможцями торгів. Монтажні роботи вже розпочато, однак розгляд загального проекту ще швидше у стадії «зародка», аніж готовності.

Пристрасті навколо водовідводу

20 червня у міській раді відбулося засідання технічної ради з розгляду проектів будівництва, реконструкцій та ремонтних робіт, де мали детально розглянути проект будівництва зливової каналізації від вул. Фельдмана до існуючого головного колектора. На чергову сесію виноситься відповідний проект рішення і вже під час попереднього розгляду даного пункту на депутатських комісіях виникло чимало питань.
Зокрема, було висловлено побоювання, що без розробленого техніко-економічного обґрунтування роботу розпочинати не варто, оскільки потім доведеться знову «підганяти» проекти під ТЕО, і що найгірше – перероблювати вже прокладені мережі. Однак, фахівці міського відділу капітального будівництва запевняють, що в славнозвісному ТЕО, яке вже не один рік розробляється на замовлення Київської обласної ради, враховуються не тільки існуюча мережа, але й та, що проектується.
Засідання технічної ради видалося не менш емоційним. Ще на початку презентації розробник проекту Катерина Івченко попередила про те, що на сьогодні можна говорити про передпроект­ні пропозиції, тобто запропоновані варіанти прокладення даної мережі подаються, як попередня ідея. Якщо будуть ще якісь варіанти, чи хтось запропонує кращий – розробники з радістю розглянуть та долучать слушні новації до своїх передпроектних пропозицій.

Самопливом чи з насосами

Якщо коротко переповісти майже півтора­годинні «баталії» членів технічної ради, то проектанти наразі пропонують два варіанти прокладення даної мережі.
Перший варіант – це самопливна зливова каналізація. Визнаючи, що це був би найкращий варіант, фахівці, однак, попереджають, що при прокладенні мережі найбільші проблеми виникнуть при прокладанні колектору по приватному сектору.
«Ми пройшли пішки всю цю трасу разом з ВКБ, не один раз. Ситуація важка. Вул. Щорса, Тургенева і далі вихід на вул. Гонти – вузькі, на них існує дуже багато інженерних мереж. Труба 1200 мм, ми повинні заглибитись, щоб над трубою ще було метр, мінімум 70 см і якраз ми потрапляємо в усі мережі. Чи зможете ви їх перекласти – я не знаю», – каже Катерина Івченко, фахівець компанії «Транс­проект».
Другий варіант – облаштування насос­ної станції, з допомогою якої у випадку так званих «залпових» дощів, надлишкову воду можна буде перекачувати та направляти у потрібному напрямку. Звучали навіть пропозиції поставити на озері по Фельдмана очисні споруди та облаштувати таким чином не просто «відстійник» для дощової води, а повноцінне місце відпочинку та купання для броварчан. Місце там справді мальовниче і вже зараз чимало мешканців прилеглих будинків охоче відпочивають з вудками на березі природної водойми.
«Ні, купатися тут не можна, але чесно кажучи, бачив не раз, як і діти плюхалися, та й дорослі іноді, буває, плавають. Але вода брудна, та й дно невідомо яке», – каже місцевий мешканець Володимир.
Який з варіантів буде в кінці кінців реалізовано, під час технічної ради так і не визначилися. Адже як виявилося, розробники «в очі не бачили» жодного варіанту ТЕО, всі пропозиції розроблені тільки на підставі замірів та документів, які на сьогодні були «на руках» у проектантів. Отож, спільним рішенням було взяти «технічний тайм-аут», проектанти мають отримати ТЕО та вже з урахуванням цього документу ще раз представити своє бачення вирішення даного питання.


Мирослава Соколенко

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ