БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Утеплення фасаду у п’ятій школі: бути чи не бути?

Після останньої позачергової сесій міської ради складається враження, що наші депутати ні економити не вміють, ні пріоритети правильно розставляти. Ще й від фінансової допомоги свідомо відмовляються. Це взагалі якийсь нонсенс. Та давайте розбиратися по порядку

Рішення сесії

8 червня на засіданні 29 позачергової сесії міськради було винесено питання про підтримку проекту щодо утеплення фасаду Броварської спеціалізованої школи №5.
Так, це саме та школа, у якій діти взимку змушені сидіти «вшурпані», аби не замерзнути, це саме та школа, зовніш­­ній вигляд якої скоріше нагадує зношену «хрущовку», а не освітній заклад.
Бюджет проекту становить близько 13 млн. грн., що, звичайно, немало. Та є одна пом’якшувальна обставина: половину суми, а це 6, 6 млн. грн. виділяє обласний бюджет. У цьому році взагалі всі міста обласного значення, які мають дохід 3, 5 тис. грн «на душу» населення, фінансуються у співвідношенні 50/50. І це, звичайно, радує. У порівнянні з минулим роком цей показник становив всього лише 10 %.
До того ж мова йде про утеплення школи. Та все ж навіть цей фактор ніяк не вплинув на рішення депутатського корпусу. Після довгих сперечань і співставлень усіх «за» і «проти» народні обранці все ж вирішили не виділяти кошти на 5-ту школу.

Де логіка?

Одним з основних аргументів, котрий пояснює відмову прийняття даного рішення є нібито нездорова ціна. Депутати чи не в один голос почали протестувати, що ціни захмарні. Мовляв, чому школа № 7 обійшлася бюджетом в 7–8 млн. грн., а тут потрібно аж 13 !
Та як пояснює один з ініціаторів проекту, депутат Київської обласної ради Роман Сімутін, це пов’язано з різницею в обсязі роботи, яка до речі становить цілих 20 %:
«Я взагалі не розумію, як можна, наприклад, голосувати за будівництво стадіону, не шкодуючи на це кошти з міського бюджету і в той же час виступати проти утеплення школи, котре обійдеться вдвічі дешевше, ніж те саме футбольне поле. Розвиватися потрібно в усіх напрямках, але як на мене, наше майбутнє в освіті. Тим паче, що ніхто не говорив, що сума є остаточною», — зауважує депутат обласної ради.
І це дійсно так. Тендер ще поки ніхто не відміняв. До того ж проблема все рівно залишається не вирішеною. І якщо не в цьому році, то в наступному школу все рівно доведеться утеплювати. А тоді мова йтиме вже про зовсім інші суми. До того ж не факт, що область від нас не відвернеться, а то й взагалі відмовиться в подальшому фінансувати будь-які проекти по місту Бровари.
«Якщо в цьому році не утеплимо з обласним бюджетом, то в наступному доведеться все робити за свій кошт. Доцільніше було б використати ці 6,6 млн. грн., адже розраховувати на співфінансування на наступний рік після такого вже навряд варто», — повідомляє Роман Сімутін.
У свою чергу директор школи Павло Федоренко говорить, що він не втрачає надії на вирішення даного питання у найближчий час: «На даний момент у нас налічується 1310 дітей. Хочеться, щоб вони навчалися в належних умовах і не мерзли взимку. До того ж, поміняється зовнішній вигляд нашої школи».
Наразі рішення залишається не прийнятим. Є надія, що його все таки підтримають на наступному засіданні сесії міськради, адже проект обіцяли повторно винести на розгляд, з нібито вже більш прозорою ціною. Все, що нам залишається — сподіватися на здоровий глузд наших депутатів.

Вікторія Ейсмут

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ