БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.72

Відпочинок НЕ за власний рахунок

Відпочинок є однією з важливих складових у вирі сучасних справ. На жаль, не кожен має змогу віддати певну суму за путівку. Особливо якщо вона вартує декількох тисяч гривень. У державній програмі передбачена підтримка деяких категорій населення та їх безкоштовне оздоровлення. А от які саме ці категорії та як можна отримати бажану відпустку, слід розбиратися

Згідно із законодавством, право на знижку або ж безкоштовне санаторно-ку­рортне забезпечення мають: ветерани війни та праці, учасники бойових дій, громадяни, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві, громадяни, що постраждали внаслідок проведення АТО, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з числа внутрішньопереміщених осіб, діти – лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Хто забезпечує путівками

Задля забезпечення всіх категорій путівками, кожного року виділяють гроші як з державного, так і з міського бюд­жету. 2017 не став виключенням. Наразі сезон оздоровлення та відпочинку вже почався.
Раніше значну частину путівок для населення забезпечував Фонд соціального страхування з тимчасової втрати праце­здатності. Кожен працюючий громадянин міг отримати путівку за пільговою ціною на підприємстві. Але згодом все змінилось. І як виявилось, отримати путівку від даної установи майже неможливо.
Журналісти «ГР» зв’язалися з Фондом і запитали, як працюючий громадянин може отримати путівку.
«Ми не видаємо путівки з 2014 року, після того, як внесли правки до закону. Зараз ми лише передаємо кошти у заклади охорони здоров’я і там вже спрямовують хворих до лікувальних закладів. В основному, це кардіохворі та вагітні», – розповідають у Броварській районній виконавчій дирекції Київського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати праце­здатності. Але на практиці все виявилось не зовсім так. У Броварській ЦРЛ розповідають, що отримують путівки не через Фонд, а безпосередньо від Міністерства охорони здоров’я.
Також в Броварах путівку можна отримати, звернувшись до спеціалістів міського центру соціальних служб для сім ї дітей та молоді, управління соціального захисту населення або ж до лікарні. Все залежить від того, які пільги у вас чи вашої дитини є.

Сезон розпочато

Перші закупівлі путівок відбулися задовго до початку літнього оздоровчого сезону. В управлінні соціального захисту населення розповідають про перші результати роботи у даній сфері: «З місцевого бюджету для ветеранів праці закупили 20 путівок і ще виставили на «Прозорро», будемо докуповувати. Бо ця категорія не забезпечується путівками із держбюджету. Для ветеранів війни нам надходять уже самі путівки, бо їх закупляє Міністерство», – розповідає Алла Петренко, начальник управління соціального захисту.
Якщо ви підпадаєте під пільгову категорію та хочете отримати путівку, подавати документи слід задовго до настання сезону. Адже, як зазначають фахівці, певна сума на купівлю путівки закладається у бюджет. Плюс, ніхто не скасовував чергу, адже є багато охочих оздоровитись безкоштовно. «До 15 жовтня 2016 року визначилася потреба на 2017 рік. Ми подаємо фактичну кількість людей, яка хоче оздоровитись. А вже зараз ми беремо заяви на 2018 рік. І прийматимемо їх також до 15 жовтня», – розповідає Катерина Сирай, начальник відділу у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС.
Попри це, хоч і дуже мізерна, є можливість отримати путівку, навіть якщо ви не подали заяви у встановлений термін: «У людини є таке право і вона може оздоровитись, але лише в тому разі якщо хтось із тих, хто подав заяви і для нього вже передбачили путівки, відмовився. Тому щоб бути впевненими в отриманні, несіть документи і ставайте на облік. Є люди, які приходять і кажуть я ще не їздила і я хочу поїхати. Але я маю право дати путівку лише відповідно до черги», – додає Катерина Миколаївна.
У відділі у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС також розповідають про громадян, які вже встигли оздоровитися у 2017 році. Місцями для відпочинку та оздоровлення обирають переважно Одесу та область, Карпати та санаторії лікування водами – Миргород, Трускавець, Моршин. Фаворитом серед міст, до яких їдуть, виявився все-таки Трускавець – у санаторії «Дніпро-Бескид» побувало вже 9 осіб. Також 7 осіб поїхали на відпочинок до Одеської області – санаторію «Золота Нива». 5 бажаючих відправились у Закарпатську область – «Карпати».

Механізм дій

Щоб стати на облік, треба заздалегідь подати документи. За стандартом, це мають бути копія паспорта та ідентифікаційного коду. До цього також додаються папери, що підтверджують належність до пільгової категорії. Так, наприклад для осіб із інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції потрібна ще копія посвідчення (учасника бойових дій або інваліда війни) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. Про більш точний перелік, який треба подати саме вам, ви можете дізнатись в одному з даних закладів.
Щодо суми, яка виділяється на відпочинок громадян, то вона для кожної категорії стала. Але є й такі випадки, коли особа приходить до фахівця із бажанням відвідати заклад, що оздоровлює за більшу суму, ніж виділяється. У даному випадку така особа компенсує різницю зі своєї кишені та укладається тристоронній договір за ланцюжком особа–санаторій – спеціаліст міської ради.
«У постанові Кабінету Міністрів визначена сума, яку ми можемо заплатити за людину – 5250 грн. інвалідам. Учасникам АТО – 6300 грн., інвалідам внаслідок травм і захворювань хребта та спинного мозку – 18 217 грн. Якщо путівка коштує більше, тоді людина доплачує сама», – розповідають в управлінні соціального захисту населення.

Найкраще – дітям

Найбільше чекають та потребують відпочинку діти. Літні табори – це один із головних пунктів в оздоровленні: «Цього року було виділено трохи більше мільйона гривень на оздоровлення в дитячі табори. Вже було куплено 280 путівок в Херсонську та Одеську області», – розповідають у Броварському цент­рі соціальних служб для сімї та молоді.
У комунальному закладі – Броварському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги – розповідають про можливі варіанти, куди можна поїхати: «Путівки у нас бувають двох видів: у заклади в ме­жах країни і в заклади Київської області. У  Київській області це санаторій «Поляна» у Баришівці (3 відділення: гастро­ентерологічне, пульмонологічне, кардіологічне), також Київський обласний дитячий санаторій у місті Ворзель. Там ендокрино­­логічний, психоневрологічний відділ, кістково-суглобний, туберкульозний. Відправляємо також в Одесу, Трускавець, Бердянськ. Наприклад, за минулий рік для діток було виділено 42 путівки за межі київської області і 103 – у «Поляну» та Ворзель», – розповідає Віра Гребенець, заступник головного лікаря КЗ БМР БМЦПМСД.
Тож як бачимо, путівки для броварчан є і оздоровитись може кожен, хто підпадає під певну категорію. Але ще раз нагадаємо. Якщо ви чи ваша дитина збираєтесь на безкоштовний відпочинок, краще вчасно подбати про збір та подання документів. Адже бажаючих, особливо в літній період, немало та й плани по видачі готуються задовго до початку сезону

Tru2

Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ