БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Маленьке, чорненьке та дуже небезпечне

Хвороба Лайма, енцефаліт та ще декілька супутніх небезпечних та важко виліковних захворювань можуть стати наслідками зустрічі з на перший погляд зовсім безневинною комахою – звичайним кліщем

Невтішні наслідки відпочинку на природі

Про укуси кліщів та небезпечні наслідки починають говорити і лікарі, і пересічні мешканці, з настанням теплої пори року. Практично під час кожної оперативної наради у виконкомі, очільник районного відділу лабораторних досліджень Віталій Прокопенко доповідає про звернення броварчан після укусів кліщами. Минулого тижня, наприклад, зафіксована хвороба Лайма у 20-річної дівчини, яка на початку травня відпочивала у лісі за «Терміналом» і ось тільки зараз звернулася за допомогою до лікарів, які і діагностували небезпечну «наслідкову» хворобу після укусу кліща.
До речі, на Київщині кількість випадків захворювання на хворобу Лайма у минулому році збільшилася на 8,1%. Цьогорічна статистика буде вже восени, коли мине період активності кліщів, але вона буде, вірогідно, не менш невтішною.
«Цьогоріч кліщі діють набагато інтенсивніше, аніж у попередні роки. Найбільш небезпечними зонами у цьому сенсі залишаються парк Перемоги та броварський ліс», – застерігає пан Прокопенко та радить негайно після виявлення небезпечної комахи на власному тілі звертатися до лікарів-інфекціоністів та дотримуватись їх рекомендацій і призначень.

Давно відомо, але нагадуємо

Здавалося б, про кліщів та методи захисту знають всі. Однак, поінформований – значить попереджений. Тому разом з медиками ще раз нагадуємо правила поведінки під час відпочинку у місцях, де можуть «водитися» кліщі.
Одягайтеся у світлий одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. Голову захищайте картузом, кепкою, капелюшком, «банданою» чи будь-яким іншим головним убором на ваш смак. Варто подбати про репеленти – засоби, які відлякують кліщів. Однак, будьте обережні – деякі можуть викликати алергічні реакції.
Врахуйте, що у спеку, а також на відкритих місцях, які добре прогріваються сонцем, їх зазвичай не буває. Паразити обирають місцем «проживання» вологі тінисті ліси з багатим підліском та значними чагарниками. Полювати вони воліють у похмуру погоду, особливо активні перед дощем.
Кліщ присмоктується протягом 15–20 хвилин. Якщо його помітити відразу, буде легше його видалити. Перебуваючи на відпочинку, періодично проводьте само- та взаємоогляди на наявність кліщів, також приділіть увагу домашнім тваринам – на них кліщі можуть потрапити до вашої оселі. Вдома ще раз ретельно огляньте себе та дітей, змініть одяг і одягайте повторно тільки після прання та прасування.

Насторожуючі симптоми

Найбільш небезпечними наслідками укусу кліща є вже згадувана хвороба Лайма або кліщовий бореліоз та кліщовий енцефаліт. Від хворої до здорової людини ці захворювання не передаються, однак для носія можуть мати важкі наслідки, навіть з летальним результатом.
Період від зараження до перших клінічних проявів хвороби триває 5–7 днів, але буває від однієї до 30 діб. Симптоми іноді дуже схожі на звичайну простуду – підвищена температура тіла, млявість, головний біль, нежить, болить горло. Потім з’являється нудота, блювання, турбують болі у м’язах спини, шиї, кінцівок. Згодом можуть з’явитися симптоми ураження центральної нервової, серцево-судинної та дихальної систем. Спочатку людина починає лікувати простуду домашніми методами, потім звертається до кардіологів, ревматологів, дерматологів. І добре, якщо хоч хтось з «вузьких» спеціалістів здогадається спрямувати хворого до інфекціоніста та пов’яже такий стан саме з укусом кліща.
Отож, отримуйте задоволення від спілкування з природою, але не забувайте про елементарні правила безпеки. Іноді це справді може врятувати життя. Будьте здорові!

Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ