БРОВАРИ -1
НБУ USD 28.44

Маленьке, чорненьке та дуже небезпечне

Хвороба Лайма, енцефаліт та ще декілька супутніх небезпечних та важко виліковних захворювань можуть стати наслідками зустрічі з на перший погляд зовсім безневинною комахою – звичайним кліщем

Невтішні наслідки відпочинку на природі

Про укуси кліщів та небезпечні наслідки починають говорити і лікарі, і пересічні мешканці, з настанням теплої пори року. Практично під час кожної оперативної наради у виконкомі, очільник районного відділу лабораторних досліджень Віталій Прокопенко доповідає про звернення броварчан після укусів кліщами. Минулого тижня, наприклад, зафіксована хвороба Лайма у 20-річної дівчини, яка на початку травня відпочивала у лісі за «Терміналом» і ось тільки зараз звернулася за допомогою до лікарів, які і діагностували небезпечну «наслідкову» хворобу після укусу кліща.
До речі, на Київщині кількість випадків захворювання на хворобу Лайма у минулому році збільшилася на 8,1%. Цьогорічна статистика буде вже восени, коли мине період активності кліщів, але вона буде, вірогідно, не менш невтішною.
«Цьогоріч кліщі діють набагато інтенсивніше, аніж у попередні роки. Найбільш небезпечними зонами у цьому сенсі залишаються парк Перемоги та броварський ліс», – застерігає пан Прокопенко та радить негайно після виявлення небезпечної комахи на власному тілі звертатися до лікарів-інфекціоністів та дотримуватись їх рекомендацій і призначень.

Давно відомо, але нагадуємо

Здавалося б, про кліщів та методи захисту знають всі. Однак, поінформований – значить попереджений. Тому разом з медиками ще раз нагадуємо правила поведінки під час відпочинку у місцях, де можуть «водитися» кліщі.
Одягайтеся у світлий одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. Голову захищайте картузом, кепкою, капелюшком, «банданою» чи будь-яким іншим головним убором на ваш смак. Варто подбати про репеленти – засоби, які відлякують кліщів. Однак, будьте обережні – деякі можуть викликати алергічні реакції.
Врахуйте, що у спеку, а також на відкритих місцях, які добре прогріваються сонцем, їх зазвичай не буває. Паразити обирають місцем «проживання» вологі тінисті ліси з багатим підліском та значними чагарниками. Полювати вони воліють у похмуру погоду, особливо активні перед дощем.
Кліщ присмоктується протягом 15–20 хвилин. Якщо його помітити відразу, буде легше його видалити. Перебуваючи на відпочинку, періодично проводьте само- та взаємоогляди на наявність кліщів, також приділіть увагу домашнім тваринам – на них кліщі можуть потрапити до вашої оселі. Вдома ще раз ретельно огляньте себе та дітей, змініть одяг і одягайте повторно тільки після прання та прасування.

Насторожуючі симптоми

Найбільш небезпечними наслідками укусу кліща є вже згадувана хвороба Лайма або кліщовий бореліоз та кліщовий енцефаліт. Від хворої до здорової людини ці захворювання не передаються, однак для носія можуть мати важкі наслідки, навіть з летальним результатом.
Період від зараження до перших клінічних проявів хвороби триває 5–7 днів, але буває від однієї до 30 діб. Симптоми іноді дуже схожі на звичайну простуду – підвищена температура тіла, млявість, головний біль, нежить, болить горло. Потім з’являється нудота, блювання, турбують болі у м’язах спини, шиї, кінцівок. Згодом можуть з’явитися симптоми ураження центральної нервової, серцево-судинної та дихальної систем. Спочатку людина починає лікувати простуду домашніми методами, потім звертається до кардіологів, ревматологів, дерматологів. І добре, якщо хоч хтось з «вузьких» спеціалістів здогадається спрямувати хворого до інфекціоніста та пов’яже такий стан саме з укусом кліща.
Отож, отримуйте задоволення від спілкування з природою, але не забувайте про елементарні правила безпеки. Іноді це справді може врятувати життя. Будьте здорові!

Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ