БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.01

Пропозиції вже не приймаються – Громадський бюджет пройшов перші етапи

Запровадження міської програми «Громадський бюджет на 2017–2020 роки» — хоч і нова практика для нашого міста, але, судячи з кількості поданих проектів, вже користується попитом серед броварчан. Тож ті, хто мав напрацювання, могли подати їх у період з 3 квітня по 29 травня. Наразі зареєстровано 26 проектів. «ГР» дізнався, як громада бачить майбутнє міста та які проекти мають шанс на реалізацію.

Проекти подані. Що далі?

На сьогодні усі пропозиції подані та зафіксовані. Наступний етап – це засідання координаційної ради, яка детально вивчає всі пропозиції, а також перевіряє відповідність встановленим вимогам та критеріям. Проекти, які пройдуть відбір, будуть виставлені на голосування.
Якщо ж проект «сирий», йому можуть дати другий шанс. Про всі недоопрацювання автора повідомляють заздалегідь і нададуть тиждень для виправлення недоліків. Якщо за цей час корективи не будуть внесені – пропозиція відхиляється. У разі схвалення, проект оприлюднять на офіційному веб-порталі міської ради, де броварчани шляхом голосування визначать, які саме проекти реалізують у найближчому майбутньому.
Перший рік роботи Громадського бюджету показав, що пропозиції у містян абсолютно різні – хтось хоче облаштувати прибудинкову територію, хтось думає про майданчики в парках міста, а хтось пропонує видати книжку.
Тож розглянемо більш детально, над чим впродовж тривалого часу мізкували броварчани.

На першому місці – спортивні та дитячі майданчики

«Пальму першості» у рейтингу проектів безумовно отримала пропозиція по облаштуванню дитячих та спортивних майданчиків у дворах та парках міста. Чи не половина – 11 з 26 проектів – стосується створення умов для активного дозвілля дітей та молоді.
Навіть в цій категорії є свій лідер – вул. Симона Петлюри. Тут пропонують провести капітальний ремонт спортивного майданчика біля будинку №25 із вартістю близько 450 тисяч гривень. Зараз тут ґрунтове покриття поросло травою, відсутнє належне устаткування – ворота чи щити для баскетболу. На цій же вулиці, але біля будинків 17 і 17-а броварчани теж хочуть облаштувати спортивний майданчик. Тут планують встановити баскетбольний стенд та волейбольно-тенісну стійку. Орієнтовна сума робіт – понад 800 тисяч гривень. Окрім цього, є два проекти так званого малого типу – встановлення дитячих майданчиків у дворі по вулиці Петлюри, 15-15а та Петлюри 36-б.
Облаштувати дитячий спортивно-ігровий майданчик із сучасними елементами пропонують по бульв. Незалежності, 6 та 6-а та на вул. Героїв УПА, 5. Проекти досить схожі, різниться тільки ціна питання – 246 тисяч та 103 тисячі гривень відповідно.
Створити велику зону дозвілля хочуть і мешканці будинків 17-б та 17-г по вулиці Грушевського. Тут хочуть облаштувати спортивний та дитячий майданчики з огородженим футбольним полем, тенісними столами та новими ігрових елементами для дітлахів. Окрім цього – удосконалити розміщення об’єктів та перемістити вже встановлені конструкції в інше місце. Реалізація задуманого обійдеться у більш ніж 250 тис. грн.
Є й три проекти по удосконаленню паркових зон. В «Приозерному» хочуть облаштувати цілий комплекс із багатофункціональним, спеціалізованим інвентарем та тренажерами. Витрати становитимуть близько 300 тисяч гривень. Альтернативна ідея – встановити мульти-спортивний майданчик, де можна буде активно проводити дозвілля, займатися волейболом та баскетболом. Щоправда, вартість немала – трошки вище 700 тисяч грн.
Досить дивним виглядає проект переобладнання «Шайби» у парку Перемоги під спортивний майданчик з відкритим рингом та тренажерами. Причому таке удосконалення – задоволення не з дешевих – близько 1 млн. грн.

На другому місці – благоустрій

Ще 7 проектів стосується забезпечення безпеки і комфорту мешканців міста. Масштабний проект вартістю понад 800 тисяч гривен передбачає створення ще однієї зони відпочинку – скверу в районі вулиці Шевченка, 4-б. Передбачений комплекс робіт для перетворення занедбаної ділянки у затишне та сучасне місце відпочинку, адже у планах упорядкування газонів та прокладання доріжок, встановлення лавок та урн, насадження дерев.
Важливим є питання освітлення нерегульованих пішохідних переходів, адже реалізація проекту зможе забезпечити видимість на дорозі у вечірній час як для самих пішоходів, так і для водіїв. Ініціатива включає в себе 16 вулиць в різних куточках міста Бровари та передбачає витрати близько 1,3 млн. гривень.
Є пропозиція створити майданчик для вигулу собак біля запасного футбольного поля у парку «Перемога». Таке рішення може зібрати всіх власників чотирилапих у окремо встановленому місці і уникнути засмічення зелених зон парку.
Крім того, пропонується облаштувати місця для паркування велосипедів біля усіх соціально-значимих місць. Зокрема шкіл міста, басейну «Купава», МКЦ «Прометей» та інших об’єктів. Є також проект по встановленню 8 сотень сміттєвих урн для прибудинкових територій багатоквартирних будинків та 6-ти десятків для зупинок очікування автотранспорту.
Мешканець вулиці Симоненка хоче облаштувати по даній вулиці стаціонарні зупинки транспорту, а також тротуари для пішоходів. На ці заходи планує витратити 600 тис. грн. Щоправда обидві пропозиції зняли з розгляду, оскільки проектом будівництва магістральної вулиці Симоненка вже заплановано і облаштування тротуарів, і встановлення павільйонів очікування. Але роботи ці будуть виконані тільки після завершення будівництва автодороги, яка має бути чотиричмуговою– по дві смуги в кожному напрямку.

Позашкільна освіта –на третьому місці

Освітні проекти теж зайняли свою нішу у розмаїтті пропозицій. Проект «Якісна та сучасна освіта» передбачає організацію цілої низки підрозділів та гуртків, які покращать не лише дозвілля, а й світосприйняття юних броварчан. За проектом це має бути такий собі «Підлітковий клуб», де проводитимуть лекції та семінари на різноманітні актуальні тематики, а також реалізовуватимуть програму громадянської освіти для дорослого населення. Орієнтовна сума проекту – близько 500 тисяч гривень.
Ще 400 тисяч автор пропозиції просить виділити на створення у Броварах школи робототехніки.
Один із учасників програми «Громадський бюджет» запропонував створити радіомодельний гурток і на реалізацію своєї ініціативи просить 220 тис. бюджетних гривень.
Було і декілька оригінальних проектів. Один з таких – встановлення демонстраційної ніші у парку Шевченка. Як зазначає автор пропозиції, саме там було знайдено частину трамвайної дороги Київ (Микільська Слобідка) – Бровари (Розвилка).
Пропонується також проект створення у місті художнього музею, основу якого складає колекція робіт заслуженого художника України Леоніда Гопанчука, а також видання книги про історію Броварського краєзнавчого музею та книги «Декомунізація по-броварському».

Яка доля чекає на обраних

Тож, як бачимо всі ініціативи броварчан є актуальним та злободенними. На даний момент всю подану документацію опрацювала комісія, яка вивчила кожен з проектів та внесла правки та пропозиції по доопрацюванню. Зараз надано час на «роботу над помилками». І вже після остаточного погодження проектів, їх оприлюднять на розсуд самих броварчан. Адже питання – куди витрачати бюд­жетні кошти – мають вирішувати мешканці всього міста.
Загалом під програму виділено 3 млн. грн. з міського бюджету. Втім, ця сума передбачена на реалізацію не одного проекту, а одразу декількох.
«Цілком можливий варіант, що буде впроваджено декілька проектів. Можливо навіть десяток. Бо було подано багато цікавих та корисних пропозицій малої форми, тобто сума на їх реалізацію може становити і 100 тисяч гривень», – розповідає Микола Загуменний, начальник управління економіки.
Всі проекти поділяють на малі та великі. До малих відносяться ті, впровадження в життя яких становить до 500 тисяч грн. Великі – від 500 тис. грн. до мільйона.
Тож сподіватимемось, що Громадський бюджет стане дійсно ефективною новацією у Броварах. І завдяки спільним зусиллям мешканців та влади наше місто буде невпинно вдосконалюватись.


Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ