БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Програма для інсулінозалежних, капітальний ремонт вулиці та енергозбереження закладів освіти

8 червня відбулась позачергова сесія Броварської міської ради. На порядок денний було винесено 5 питань. Підсумки засідання – у матеріалі «ГР»

Хворі на діабет ліками забезпечені

На початку засідання депутати розглянули та одноголосно підтримали Програму забезпечення інсулінами інсулінозалежних мешканців м. Бровари на 2017 рік. Станом на 1 травня інсуліни в нашому місті отримують 575 хворих.
Субвенція з держбюджету на 2017 рік надана в сумі 2 299 986,2 грн. Враховуючи те, що річна потреба коштів в інсулінах становить 5 672 456,1 грн., для повного забезпечення необхідно щомісячно дофінансовувати кошти на закупівлю ліків.
«Фінансування з державного бюджету в цьому році виділено не в достатньому обсязі. Вся сума становить приблизно 34% від усіх потреб, тобто за кошти держави ми можемо забезпечити тільки 10-12 днів на місяць для інсулінозалежних броварчан», – пояснює головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк.
В результаті обговорення 27 депутатів проголосували за виділення 1 725 тис. грн. на потреби хворих на цукровий діабет.
Відомо, що інсулін будуть закупати віт­чизняного виробництва, напряму у виробника, що значно здешевить його вартість.

П’ята школа – без фасаду

Другим питання обговорювали внесення змін до бюджету. Зокрема, виділили 1 225,746 тис. грн. на капітальний ремонт вул. Залізнична.
Також, в рамках Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Київської області на 2017–2020 роки збільшили видатки спецфонду на капітальний ремонт (утеплення фасадів з облаштуванням відмостки) Броварської спеціалізованої школи № 7 на 936,024 тис. грн.
Разом з тим, місцеві обранці відмовились виділити 6,6 млн. грн. на утеплення фасаду спеціалізованої школи №5. Результат голосування – 14 «за» – рішення не прийнято.
На думку окремих депутатів, в кошторисі закладено завищені ціни на матеріали. Однак, така мотивація досить сумнівна, адже в інвесторському кошторисі закладається приблизна вартість матеріалів та робіт. Остаточна ціна формується після проведення торгів через систему публічних закупівель «Прозорро» і виграє той постачальник, який запропонує найнижчу ціну.
Нагадаємо, що обидва проекти реалізуються шляхом співфінансування 50% з обласного та 50% з міського бюджету. Київська обласна рада на останній сесії 19 травня зі свого боку підтримала і виділила кошти на заходи з підвищення енерго­ефективності і школи №7, і школи №5.
Однак, негативне голосування броварських депутатів ставить фактично «хрест» на проекті утеплення п’ятої школи, принайм­ні в цьому році.
В наступному році, якщо доведеться повертатись до цього питання, допомоги від області вже не буде і всі витрати ляжуть на плечі міста. А крім того цьогорічна вартість проекту – 13 234,432 грн. – неодмінно збільшиться. Тож, замість 6,6 млн. грн. доведеться викласти з міської казни близько 16 мільйонів. Ось така «економія» виходить.
Останнім рішенням депутати дозволили передати на баланс Міського центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю частину нежитлового приміщення по вул. Гагаріна, 8-а, де зараз розташовується Територіальний центр соціального обслуговування.
Розгляд двох земельних питань, які були на порядку денному вирішили перенести до засідання чергової сесії, яке відбудеться 22 червня.

Ірина Куликова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ