БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Наскільки конструктивна реконструкція парку Перемоги

Можливо, для когось новина, але реконструкцію парку Перемоги у Броварах завершено. На папері. Адже саме так стверджує сайт Державного фонду регіонального розвитку Київської облдержадміністрації, який і був замовником даних робіт. Що ж маємо по факту – дивимось разом

Чимало списів було зламано, чимало суперечок та неймовірних припущень, іноді полярно протилежних думок було виголошено на початку великої справи, яку все ж розпочали у минулому році, а саме – реконструкцію центрального парку Броварів.
До слова, наш парк було побудовано наприкінці 80-х минулого сторіччя – як дату народження «Перемоги», в анотації проекту реконструкції вказано 1987 рік. Жодних більш-менш вагомих робіт за цей час у парку не проводилося, єдине – у 2005 році за бюджетні кошти виконали реконструкцію освітлення центральної алеї. Тож в одному усі опоненти сходилися безумовно – оновлювати парк необхідно!
Проектом «Капітальний ремонт з відновленням інженерно-транспортної інфраструктури та благоустрою парку «Перемога» в м. Бровари, Київської області» від самого початку було передбачено декілька основних заходів, зокрема, капітальний ремонт головної алеї з відновленням дорожнього покриття, влаштування паркових та велосипедних доріжок, розміщення на території парку лавок, урн для сміття, місць для зберігання велосипедів, улаштування сходів і пандусів, демонтаж існуючого зовнішнього електроосвітлення та монтаж нової системи освітлення території, у т. ч., з встановленням додаткових опор та монтажем світильників.

Світло, хоч голки збирай

Освітлення доріжок та загалом території парку – пункт реконструкції надважливий. Адже раніше ми мали усього 30% паркових територій, де у вечірній час хоч щось можна було розгледіти під ногами. А враховуючи несприятливу криміногенну ситуацію, парк можна було сміливо ставити першим пунктом у списку неблагополучних з точки зору безпеки городян місць. Загалом на території «Перемоги» до початку реконструкції знаходилася 101 бетонна опора, ліхтарі на них світилися, чесно кажучи, не завжди і не всюди.
На сьогодні усі паркові доріжки охоп­лені вуличним освітленням. У процесі реконструкції було проведено збільшення кількості світлоточок, встановлено 261 опору з економними світлодіодними світильниками, внаслідок чого вдалося уникнути збільшення споживання електроенергії.
Недоробки: ще мають встановити 21 опору, виконати вирівнювання ґрунту після прокладення кабелів.

parkrek1

parkrek2

Асфальтована вело-лижно-пішохідна траса

Практично перші роботи, які було проведено у рамках реконструкції – асфальтування доріжки, прямуючи якою, можна з легкістю обійти парк по колу. Загальна площа цієї міні-траси складає 4 730 кв. м. Спочатку оновленим шляхом користувалися в більшості пішоходи та молоді мами з дитячими візочками, однак з настанням тепла тут з’явилися нові учасники руху – велосипедисти та лижники. Перші просять нанести спеціальну розмітку, яка вказувала б, що це велодоріжка. Другі взагалі стали об’єктами нищівної критики за те, що своїм спорядженням псують асфальт­не покриття. Хоча, дехто з городян вважає – винні не спортсмени, а неякісний асфальт.
Негаразди: вже подекуди попсоване асфальтне покриття з невеликими «блюдцями», у яких після кожного дощу утворюються чималенькі калюжі.

parkrek

Центральна алея та озеро

Ось де найкраще видно обсяги проведеної роботи, так це на центральній алеї, яка «одяглася» у національні кольори української вишиванки та навколо озера, де рівненькою бруківкою тепер так полюбляють прогулюватися мами з дітками, юні закохані пари та люди поважного віку. До території навколо озера претензій практично немає. Загальна площа плиточного покриття паркових доріжок та алеї – 15 тисяч кв. м. На алеї вже облаштовано декілька декоративних клумб та газонів. Роботи фактично завершені, залишається тільки докласти 900 кв. м плитки, встановити нові лавки і урни – по  проекту по 47 штук, але по факту буде більше, а також провести заміну декількох десятків плиток, які було пошкоджено вже у процесі ремонтно-відновлювальних робіт.
Негаразди: плитка подекуди вищерблена, іноді кольорова гамма не співпадає на декілька тонів, на світлій дуже добре видно плями, особливо масні, при поливі земля разом з бризками води «вихлюпується» на плитку, що теж виглядає неохайно. Межа між давно укладеною плиткою на території, що прилягає до Майдану та новим покриттям центральної алеї нагадує високу сходинку. Кажуть, мають перекласти та зрівняти обидві «поверхні».

parkrek3

parkrek5

parkrek6

parkrek7

parkrek8

Позапроектні клопоти

У парку цьогоріч проведено ще ряд робіт, які хоча й не увійшли у проект, але істотно змінили обличчя нашого парку. По-перше, до благоустрою та оформлення газонів та клумб долучилися фахівці садового центру «Даллас». Спільно з  колегами з «Зеленого господарства» КП «Бровари-Благоустрій» вони створили різнобарвну красу на центральній алеї.
Поза межами проекту проводиться також часткова реконструкція фонтану у парку, який вже в наступному році за умови наявності фінансування, може бути повністю оновлений.
Активно проводиться консультаційна робота щодо подальшої долі металевої арки при вході в парк з боку Майдану Свободи. В такому вигляді вона простоїть недовго – кажуть в УЖКГ. Мова йде про демонтаж або ж конструктивно нове дизайнерське рішення для цього об’єкту.
Нові зручності з’явилися і в районі найбільшого «американського» майданчика. Вже проведено укладання плитки та  облаш­товано благоустрій прилеглої до майданчика території. Зважаючи на численні скарги батьків на присутність на майданчику бродячих собак, вже зовсім скоро мають вирішити питання зі встановленням огорожі чи паркану навколо дитячих забавок.
Що ж, чого більше – «плюсів» чи «мінусів» маємо від реконструкції – питання дискусійне. Одним подобається простора та зручна алея, іншим хотілося б більше різноманітних зручностей, хтось дякує, хтось продовжує скептично посміхатися. Від настрою залежить. У «ГР» настрій після прогулянки парком не погіршився, а значить ми реконструкції все-таки «плюсуємо». А ви?..

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ