БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

В ногу з часом. Освітлення міста

Неможливо собі уявити сучасне місто, та й будь-який населений пункт, без вуличного освітлення. Це робиться, перш за все, для безпеки руху транспорту і людей, а останнім часом все більш звертають увагу і на енергозбереження

Плюси та мінуси

Традиційні лампи розжарювання споживають багато електроенергії і не вирізняються необхідним ступенем надійності. Тому не дивно, що в наш час все частіше старе вуличне освітлення замінюють на сучасні ліхтарі із застосуванням LED-технологій.

До переваг такого обладнання входять:

Економічність. Завдяки конструкції ламп вуличні світлодіодні ліхтарі споживають менше електроенергії в порівнянні зі звичайними, але при цьому забезпечують більш інтенсивне освітлення. LED-лампи не перевантажують електролінії, легко монтуються і демонтуються, що скорочує витрати на їх обслуговування;

Безпека і екологічність. Світлодіодні лампи не містять ртуті, тому не вимагають особливої утилізації і абсолютно не шкідливі для навколишнього середовища, не випускають ультрафіолету і інфрачервоних променів, не нагріваються;

Довговічність. При включенні тільки в нічний час доби, термін служби збільшується. Також, завдяки новітнім розробкам такі лампи є більш міцними, а отже менше схильні до пошкоджень.

Незважаючи на численні переваги, пристрої даного виду мають і «мінуси» – це висока вартість та чутливість до перепадів напруги в електромережі, але все ж таки LED-лампи – краще рішення для освітлення зовнішнього простору.

Броварські перспективи

Якщо брати місто в цілому, то існуюча мережа зараз налічує понад 3500 ліхтарів. Тому за одним разом замінити всі світильники бюджет не дозволяє, оскільки витрати суттєві. Міняють поступово, тобто якщо стара лампа перегоріла, то вже встановлюються нові енергозберігаючі. В Броварах вже є місця, де повністю використовується LED-освітлення – це парк Шевченка та цент­ральний парк Перемоги (після закінченння реконструкції). Також по вулиці Гагаріна встановлені ліхтарі з сучасними лампами.
«До міськради звернулося керівництво підприємства «БРАЗ», яке виготовляє сучасні світильники. Місту запропонували в розстрочку на 2 роки встановити декілька світильників по даній вулиці. Був укладений договір в межах фінансування на цей рік, по результатам буде вирішена можливість подальшої співпраці з підприємством. Крім того, коли реконструюють або будують об’єкти мереж зовнішнього освітлення, обов’язково передбачають встановлення LED-освітлення. Опори можуть використовувати старі, якщо підходять кронштейни, не обов’язково міняти повністю, а якщо ні, то виготовляють нові» – розповідає начальник управління ЖКГ Галина Плотнікова.
Вуличні світильники відрізняються за габаритами, способом установки, обсягом освітлюваної площі та іншими параметрами. Для освітлення доріг використовуються також різні лампи, залежно від висоти стовпа і відповідно необхідної зони освітлення. У Броварах це від 9 до 12 метрів, і в залежності від зони освітлення використовують лампи потужністю від 60 до 100 Ват.
Приблизна економія: якщо раніше місто використовувало 6000 кВат, то зараз – 4000 кВат. Ось така проста економія на дві тисячі кіловат. І все за рахунок однієї невеличкої лампочки.
Наразі по плану відбудеться будівництво мереж зовнішнього освітлення на вул. Шолом Алейхема від вул. Грушевського, 17 до тротуару по Київській (прохід на зупинку «Інтернат»), додатково буде встановлено 3 опори. Звичайно ж, з економними лампами.
Якісне вуличне освітлення завжди було, є і буде основою для захисту громадян від нападів та крадіжок, а також від дорожньо-транспортних пригод, пов’язаних з поганою освітленістю проїжджої частини і тротуарів.

Поліна Заворотнюк

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ