БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Коси, коса, і буде краса!

Весна – пора розквіту природи. Радіє серце першій зеленій травичці, буйному різнотрав’ю та квітучим садам. Однак, проходить зовсім небагато часу і травичка стає бур’яном…

 Клопоти комунальні

Дати раду бур’янам та чагарникам, на які ну дуже скоро перетворюється перша травичка, на просторих міських територіях мають працівники КП «Бровари-Благоустрій». Під їх «юрисдикцію» підпадають зелені зони на вулицях Броварів, а також наші парки та сквери.
«Перші роботи по покосу трави ми розпочали ще в кінці квітня, а взагалі за весняно-літній період косимо по 3–4 рази», – кажуть у «Благоустрої».
«Перукарські послуги» травичці на прибудинкових територіях мають проводити працівники ЖЕКів. Поки що найкраще справляються з благоустроєм у плані покосу трави у ЖЕК №2, у інших посилаються на брак працівників. Хоча запевняють – мінімум два рази на сезон травичку-таки косять.

Комфортні умови для «квітів життя»

Діти – квіти життя, це давно відомо. Прогулюючись деякими територіями закладів освіти складається враження, що травичку не прибирають свідомо, аби «квітам» було де комфортно себе почувати.
Жарти жартами, але чагарники та бур’яни на території шкіл та садочків не просто виглядають неестетично, але й несуть пряму загрозу здоров’ю дітлахів. Вже зовсім скоро розпочнеться пора активного цвітіння одного з найнебезпечніших природних алергенів – амброзії. Можна з впевненістю сказати, що коли територія не доглянута, трава вчасно не покошена, то й полинолистому алергену нічого не варто причаїтися у високому різнотрав’ї.
«Діти взагалі схильні до алергічних реакцій як на продукти харчування, так і на цвітіння різноманітних рослин. Звичайно, амброзія є одним з найсильніших збудників неприємних симптомів сезонної алергії, тому особливо важливо вчасно проводити заходи по ліквідації заростей на території шкіл та дошкільних дитячих закладів», – радять медики.
Не варто забувати також про зовсім маленьких, але від того не менш небезпечних комах – кліщів, які також з задоволенням живуть у густих чагарниках. А про те, що малюки, як правило, намагаються місцем для гри обрати найнепристосованіші для цього куточки, годі й говорити.
Відповідальність за благоустрій освітянських територій несуть директори шкіл та заступники з господарської роботи. Саме вони мають вирішити, яким чином будуть здійснювати покіс трави – можливо з допомогою найманих працівників чи власними силами. До «благоустрієвців» в силу їх зайнятості у місті, звертаються у крайньому випадку – кажуть в управлінні освіти та науки.
У спецвідділі контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста стверджують – освітяни адекватно реагують на зауваження, якщо при перевірці виявлені недоліки, намагаються оперативно їх усувати.
Що ж, хоча основна маса школярів уже пішла на канікули і на пришкільних територіях не так вже гамірно та людно, порядок ніхто не відміняв. Забувати про це не варто навіть у радісний відпускний період.


Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ