БРОВАРИ -3
НБУ USD 27.71

Де хліб найдешевший?

Як правило, у фірмових магазинах, куди продукція поступає напряму від виробника, ціна нижча, ніж у звичайній торгівельній мережі. Логічно – від виробника, значить якісне, свіженьке і без націнки.

Однак, інформація, що надійшла до нашої редакції нещодавно, повністю суперечить усталеній громадській думці.
«На вулиці Грушевського з’явився кіоск, на якому великими буквами написано, що продукція продається від місцевих виробників. Там дійсно непогане і молочне, і хліб. Але чому батон у цьому магазинчику коштує дорожче, ніж навіть у «Варусі»? Нащо ж тоді говорити, що це від виробників? Має ж бути по собівартості, а значить дешевше, ніж у великих магазинах», – викладає суть питання пані Леся.

«Хлібна мандрівка»

Здивовані таким повідомленням, негайно прямуємо «інспектувати» найближчі магазини. Невже дійсно у фірмовому кіоску «граються» ціною?
Увагу звертаємо на батони, адже саме про них говорила наша читачка.
Результати «хлібної мандрівки» наступні. Виявляється, хліб у Броварах можна купити на будь-який смак та гаманець. В «Кулінічах», «Варусі», «Форумі», «Форі», «АТБ», «Мегамаркеті» можна вибрати хлібинку запашного, іноді навіть теплого хліба. Багато закладів реалізують продукцію власного виробництва – багети, різні сорти хліба та хлібобулочних виробів, з приправами, присипками, солодкий, солоний, традиційний та на особливий гурманський смак – різноманіття досить вагоме.
В залежності від апетиту та складу сім’ї можна взяти цілий батон, а можна половинку. Знову ж-таки залежно від ваших смаків та переконань, вам запропонують цілу або вже нарізану на рівненькі скибочки паляницю.
Ціни ж коливаються від 8 «з копійками» гривень до майже 10 грн. за одиницю. Наприклад, у «Кулінічах» батон нарізний коштує 10 грн. 25 коп., у «Варусі» – 9 грн.45 коп.
У «Форумі» «Київхлібовської» продукції ми не знайшли, а батони «Галицькі» коштують 8 грн. 50 коп., батон «Нива» – 7 грн. 58 коп. Магазин «Фора» на вул. Грушевського пропонує батон «Київський» нарізаний за 9 грн. 12 коп., а не нарізаний можна придбати за 7 грн. 26 коп.
У фірмовому ж кіоску, про який говорила нам пані Леся, батон «Київський» нарізаний та запакований у пакет коштує 7 грн. 70 коп.
Тобто, якщо неважливо, який виробник, головне, щоб був батон, можна дійсно придбати запашну хлібинку дешевше. Однак, наприклад, пані Наталя полюбляє саме продукцію «Київхліба».
«Мої домашні звикли до цього батона, тут завжди все свіже. Колись купила іншого виробника, хороший хліб, але син сказав – купи наступного разу, як завжди. Тож різниця у декілька копійок мене не бентежить», – посміхається Наталія.

Ціни некеровані – це факт

У міському управлінні економіки кажуть, що така ситуація може бути, адже регулювання ціни на продукцію зараз взагалі немає, тобто виробники, як і перевізники, до речі, можуть ставити ціну на власний розсуд. Більш того, у фірмових магазинах дійсно буває ціна вища за магазинну, адже у спеціалізовані завозиться менша партія продукції, розбирається швидше, а великі маркети варіюють ціну у бік зниження, але виграють за рахунок обсягів продажу.
Що ж стосується встановлення кіосків, де можна було б придбати продукцію місцевих товаровиробників, то питання поки що «зависло». Фактично на Грушевського це єдиний такий заклад торгівлі, адже у місті діє заборона на встановлення МАФів до прийняття концепції розміщення малих архітектурних форм. Коли приймуть даний документ, можливо, подібні невеличкі магазинчики впорядковано з’являться і в інших районах міста. Адже броварська продукція – і майонези, і «молочка», і хліб – якісна та цілком конкурентноспроможна.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ