БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Ура, канікули! Куди відправити дитину влітку

Канікули – найбажаніший період шкільного життя, і більшість учнів починають чекати його ще задовго до їх початку. З настанням перших сонячних днів навчання вже дається важко, а школярі мріють почути останні дзвоники і насолодитися тривалим тримісячним відпочинком. Батьки у свою чергу переймаються, як організувати канікулярне дозвілля так, аби дітлахи провели літні дні з користю для здоров’я, дізналися щось цікаве і корисне, знайшли нових друзів

Шкільні варіанти відпочинку

У цьому році, як і декілька минулих поспіль, управління освіти організовує цілу мережу пришкільних та мовних таборів на базі навчальних закладів міста. Тож дітвора може провести перші тижні літа, не виїзжаючи за межі Броварів.
З метою організації насиченого дозвілля та багатого на події відпочинку дітей будуть працювати табори з денним перебуванням, розміщенням та харчуванням з 29 травня по 16 червня 2017 року.
На базі броварських загальньоосвітніх шкіл №2, 5, 6, 7, 10 та Броварського навчально-виховного об’єднання запрацюють міжшкільні табори, а у школах №5, 6 та 7 організовані мовні табори, де дітки зможуть вдосконалити свої знання з іноземної.
Школярі перебуватимуть у шкільних таборах з 8:30 до 16:30, в цей час за розкладом у дітей буде руханка, сніданок, гурткова робота, конкурси, екскурсії, спортивні ігри, змагання, обід, виховні заходи в загонах, полуденок. Вартість одного дня перебування на відпочинку – 45 грн. Інформацію щодо зайнятості дітей можна уточнити у школах, за якими закріплені табори. До речі, якщо у вашому навчальному закладі немає такого табору, можна сміливо звертатися до територіально найближчої школи.

Оздоровлення за бюджетні кошти

За гроші міського бюджету вже закуплено понад 300 путівок до оздоровчих таборів. Та хто може претендувати на бюджетні місця в закладах відпочинку та оздоровлення?

Це пільгові категорії діток віком від 7 до 18 років, а саме:

• сироти;
• діти учасників АТО;
• внутрішньо переміщені особи;
• позбавлені батьківського піклування;
• з багатодітних та малозабезпечених родин;
• бездоглядні та безпритульні;
• діти-інваліди (за відсутності медичних протипоказань та здатності до самообслуговування);
• відмінники навчання;
• талановиті та обдаровані;
• ті, що перебувають на диспансерному обліку.

Також є оздоровча програма для дітей-інвалідів віком від 3 до 18 років, які потребують особливих умов для оздоровленя.
«Підбір та направлення дітей пільгових категорій до закладів оздоровлення та відпочинку здійснюється з урахуванням соціального статусу дитини, матеріального статку родини та дати подання заяви» – розповідає завідувач сектору у справах сім’ї служби у справах дітей та сім’ї Євгенія Маліборська.

Популярні напрямки «Канікули-2017»

В наш час захоплення у малечі найрізноманітніші і щоб кожна дитина відпочила із задоволенням та користю, сучасні заклади пропонують програми на різний смак та вік. В таборах діти можуть перебувати від 1 до 21 дня.

Для тих, хто не боїться покинути міську зону комфорту та поринути у справж­ні пригоди:

• Canoe camp (с. Стайки, Київська обл.) – табір, що провокує, перевертає, надихає;
• «ФОРТІС» (с. Рудківці, Хмельницької обл.) запрошує всіх хлопців провести екстремальні канікули в Карпатських лісах;
• FOREST CLUB (м. Богуслав, Київсь­ка обл.) – наметовий табір з усіма зручностями;
• MILITARY 2017 (с. Рудківці, Хмельницька обл.), де учасники набудуть навичок армійської підготовки,будуть створювати і долати труднощі. Цей проект прагне показати переваги тренувань, живого спілкування і командних ігор перед віртуальним світом;
• STALKER-UKRAINA 2017 (с. Рожівка, Київська обл.) пропонує вашим дітям провести незабутній активний спорт-тур в природних умовах.

Також є табірні зміни для вокалістів, науковців, художників, майбутніх бізнесменів, для спортсменів та кулінарів. Для дітей проводяться пізнавальні екскурсії, спортивні змагання, вікторини, розвиваючі ігри, організовуються тематичні гуртки.
Великою популярністю користуються мовні табори. Наприклад, в нашому місті діє активна і пізнавальна програма Sargoi Land (бул. Незалежності, 2б) – вікова категорія діток від 8 до 11. За програмою діт­лахи вчаться вирішувати задачі в команді, розвивати творче мислення, практикуються у фінансовій грамоті та мають можливість дізнатися ще багато-багато іншого.
З найближчих є також столичні заклади з адаптивними мовними програмами та викладанням фінансової грамотності «Азбука грошей» – «Адріан» (площа Перемоги, 3, ТЦ «Україна», 3 поверх), а центр «Балу» пропонує табір English Travel в різних районах Києва. Globe Camp (вул.Чорновола, 20) – шестигодинне спілкування живою англійською мовою від кращих викладачів. Якщо зацікавились – шукайте контакти в інтернеті та відправляйте юного поліглота не тільки на відпочинок, але й вдосконалювати мовний рівень.
Також поблизу є табір «Вояж» в місті Ірпінь з програмою вивчення англійсь­кої мови в неформальному та творчому середовищі.
Не менш цікавим буде для вашої дитини 5-денний відпочинок, організований KidsWillCamp (вул. Академіка Заболотного, 37). Це безперервний круговорот подій у форматі літнього денного табору. Унікальна програма, досвідчені вожаті, цікаві майстер-класи, творчі виступи, екскурсійні поїздки, рухливі ігри та туристичні заняття на свіжому повітрі вашій дитині забезпечені.
Творча та обдарована дитина безперечно оцінить відпочинок у столичному Арт-таборі (вул.Інститутська, 27/6, навпро­ти Маріїнського парку). Організатори обіцяють розвинути творчі навички, підтримати таланти вашої малечі, а також гарантують, що діти проведуть час весело та з користю – вони будуть приймати кисневі ванни в Маріїнському парку, пізнавати цікавий Київ під час походів до музеїв, театрів та прогулянок по історичних місцям столиці.
Не тільки корисні, але й смачні канікули можна провести з допомогою цент­ру «ТаРаРам». Під час двотижневого перебування діти поринуть у світ кулінарного мистецтва. Щодня будуть проходити майстер-класи, в яких дитина відчує себе справжнім шеф-кухарем. За зміну ваше маля встигне поласувати досхочу різноманітними смаколиками та навіть приготувати всіма улюблені японські суші.
В Україні майже в кожній області працюють оздоровчі табори та дитячі санаторії – і в Карпатах, і на березі Чорного моря, на озерах та біля річок. Також є безліч варіантів оздоровлення дітей за кордоном.
Правильно організований дитячий відпочинок принесе масу приємних, незабутніх вражень вашому чаду. У дитячому таборі, далеко від мам-тат і бабусь-дідусів, дитина отримує необхідні життєві навич­ки: вчиться бути самостійним, комунікабельним, корисним для колективу, може якнайкраще реалізовувати себе. Такий відпочинок піде вашій дитині тільки на користь. Вибір великий, але все залежить від розміру батьківського гаманця.
Якщо ваші можливості розходяться з бажаннями ваших діток, то варіант на дачі, у бабусі-дідуся в селі буде не менш корисним, головне, щоб був нагляд за непосидючими «квітами життя».

Поліна Заворотнюк

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ