БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

ПЕНСІЙНА «МІНІМАЛКА» ПІДВИЩУЄТЬСЯ

Броварське управління Пенсійного фонду повідомляє, що з 1 травня поточного року відбудеться підвищення мінімальних пенсій

З 1 травня 2017 року Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум у розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність, становитиме 1312 грн.
«Для осіб, які мають повний страховий стаж, інвалідів та одержувачів пенсій у зв’язку із втратою годувальника мінімальна пенсія визначається на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність. Тож, з 01 травня 2017 року мінімальна пенсія для зазначених осіб складатиме 1312 гривень», – каже начальник Броварського управління ПФУ Лідія Сенько.

Тривалість повного страхового стажу для розрахунку мінімальної пенсії визначена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та залежить від часу призначення пенсії:

• для осіб, що вийшли на пенсію до 01.10.2011 – 25 років (чоловіки) та 20 років (жінки);
• для осіб, що вийшли на пенсію, або пенсії яких перераховано з урахуванням стажу та заробітку, після 01.10.2011 – 35 років (чоловіки) та 30 років (жінки).

За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.
«Виходячи із розміру прожиткового мінімуму, будуть збільшені мінімальні розміри пенсійних виплат шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також будуть перераховані надбавки та підвищення, які встановлюються у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність», – повідомила начальник місцевого управління ПФУ.
Слід зазначити, що особам, які не мають повного страхового стажу, який дає право на отримання пенсії на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановлюється щомісячна державна адресна допомога, виходячи із розміру 949,00 грн. При цьому інвалідам 1, 2 та 3 групи, дітям-інвалідам, особам, що отримують пенсії у разі втрати годувальника, перерахунок щомісячної державної адресної допомоги проведено, виходячи із розміру прожиткового мінімуму 1312 грн.
«Якщо непрацюючий пенсіонер мав у складі своєї пенсійної виплати індексацію та розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше можливої поточної індексації, в такому випадку у місяці перерахунку встановлюється фіксована індексація, яка визначається як різниця між можливою поточною індексацією та сумою підвищення пенсії», – повідомляють в управлінні ПФУ.
У травні підвищення до пенсії «дітям війни» буде виплачуватись у розмірі 66,43 грн., що передбачено постановою Кабінету Міністрів України №112 від 25 березня 2014 року.
«Звертаємо увагу наших пенсіонерів на те, що з 1 травня 2017 року не буде проводитись перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам. Разом з цим, виплата пенсій працюючим пенсіонерам проводиться у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше ніж 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2017 – 1968 грн. (1312 х 150%)», – наголошує начальник правління ПФУ у м. Бровари Лідія Сенько.
Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1624,00 грн., будуть перераховані надбавки особам, які мають статус «Почесний донор СРСР», «Почесний донор України». Розмір надбавки збільшиться з 154,40 грн. до 162,40 грн.
Звертаємо увагу, що усі перерахунки в зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму провадяться для непрацюючих осіб автоматично та не потребують особистих звернень пенсіонерів до територіальних управлінь Пенсійного фонду України, за винятком осіб, що звільнились з роботи та не повідомили про це органи Фонду. Таким пенсіонерам необхідно подати відповідну заяву та трудову книжку із записом про звільнення.

Мирослава Соколенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ