БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

ТЕАТР «КИЇВ» – МИСТЕЦЬКА ЛАБОРАТОРІЯ

Фактично кожен спектакль цього театру супроводжується фразою головного режисера: «Не треба їхати в Київ, адже «Київ» приїхав до вас!». Про результати першого театрального сезону у Броварах «ГР» спілкувався з художнім керівником муніципального театру «Київ» Валерієм Нєвєдровим

«КИЇВ» З БРОВАРСЬКОЮ ПРОПИСКОЮ

Як навчальний рік має певну циклічність, так і театральні сезони обмежені певними часовими рамками. Період з вересня 2016 по травень поточного року віднині не тільки час навчання школярів, але й повноцінний театральний сезон.
«Сьогодні вже можна впевнено сказати, що перший театральний сезон у Броварах відбувся! Цей рік ми працювали для броварського глядача та гостей цього чудового міста, яке для нас вже стало рідним», – каже головний режисер театру «Київ» Валерій Нєвєдров.
Театр базується на Торгмаші, у приміщенні розважального центру «СТО», де створена театральна аура з усією необхідною атрибутикою – затишною глядацькою залою зі зручними кріслами, повно­­­цінною сценою, хорошою акустикою та кулісами для акторів. До речі, питання приміщення для культурного осідку театру залишається відкритим.
«Коли ми тільки приглядалися до Броварів, були варіанти і «Прометею», та інших приміщень, де є сцена, але «Сот­ка» на сьогодні найбільш відповідає нашим запитам. Звичайно, дуже хотілося б, аби у Броварах знайшли можливість добудувати чудову споруду на Майдані Свободи», – каже Валерій Нєвєдров.
Наразі Валерій Миколайович тісно співпрацює з відповідними службами міськради, консультує та ділиться досвідом, аби виставково-концертна зала з «приміщення для партійних конференцій», як каже сам головреж, перетворилася на унікальну культурну споруду.

ДЛЯ ТЕАТРУ ГОЛОВНЕ – РЕПЕРТУАР

Підбір репертуару – справа непроста, а надто, коли театральна трупа нараховує близько 15 акторів. Коли театр базувався у столиці, згадує Валерій Миколайович, у штаті перебувало ні багато, ні мало – 112 акторів. Тоді можна було дозволити собі репертуарне розмаїття – 26 спектаклів за сезон. Зараз доводиться виходити з обмежених умов. Театр бере не кількістю, а якістю.
Броварський глядач цьогоріч побачив три спектаклі для дорослого глядача – «За двома зайцями», «Звідки беруться діти» та «Езоп». Кожна репертуарна одиниця – зі своєю історією, своїм глядачем  настроєм. Глибоко філософсь­кий та експериментаторський «Езоп», комедійна та від того не менш зворушлива «Звідки беруться діти», легендарна «За двома зайцями».
Особливу увагу в театрі приділяють дитячим спектаклям – «Терем-теремок», «Золоте курча», «Прийди, весно!», «Муха Цокотуха» та «Козячі витівки». Прищеп­лювати підростаючому поколінню любов та розуміння театру потрібно змалечку.
«Дуже важливо пояснити дитині, що таке справжній театр. Я готовий проводити для дітей екскурсії, розповідати про кожну деталь, з якої компонується неповторна театральна атмосфера. Адже формувати справді високо інтелігентну особистість потрібно і за допомогою театру також», – каже Валерій Нєвєдров.

ДРУГИЙ ТЕАТРАЛЬНИЙ НЕ ЗА ГОРАМИ

Пройде зовсім небагато часу і у вересні знову розпочнеться театральний сезон. Головний режисер поки що не розкриває усіх секретів майбутнього. Каже лишень, що у планах два надзвичайно цікаві спектаклі. Життя та творчість відомої американки українського походження Квітки Цісик та трагічна і водночас легендарна доля автора безсмертної «Червоної рути» Володимира Івасюка – ось ті теми, над якими наразі плідно працює трупа броварського театру «Київ».
«Національна ідея якраз і повинна плекатися через мистецтво. За цей рік ми побачили, що Бровари – надзвичайно театральне місто і ми хотіли б подякувати кожному глядачеві – дорослим і зовсім юним – за увагу до нашого театру та обіцяємо, що прикладемо усіх зусиль для того, аби другий театральний у вашому місті став не менш яскравим», – сподівається головний режисер.
І наостанок нагадує – закінчиться перший театральний сезон у Броварах 27 травня виставою «За двома зайцями». Квитки – у театральній касі. Зустрінемось!

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ