БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

ЛІФТОВИЙ БІЗНЕС АБО ХОБІ ПОЗА ЗАКОНОМ

Останнім часом у нашому місті почастішали випадки крадіжок ліфтового обладнання. І пов’язано це не лише з настанням теплої пори року, коли всі зловмисники активізують свою діяльність, але й з втратою обачності з боку мешканців. Особливу увагу крадіїв привертають мідні котушки, які вони з легкістю здають на металобрухт. Чому незаконні дії трапляються все частіше, розбирався «ГР»

ПРИБУТКОВЕ ХОБІ

Коли одні щодня ходять на роботу, щоб отримати гроші, то інші прагнуть більш легкої наживи. І задля цього вдаються до різноманітних незаконних дій. По місту вже ходять історії про найбільших сміливців у галузі «проникнути–зламати–поцупити». Про один із випадків довідався і «Громадсь­кий Ревізор».
Як виявилось, злодії поцупили котушку саме в той час, коли в ліфті їхали люди. В результаті вони застрягли між поверхами і чекали, поки їх визволять із ліфтової пастки. В результаті запізнились на роботу.
Схема роботи у крадіїв вже добре продумана. І на жаль, перепоною на їх шляху не стають ані залізні двері, ані домофони, ані металеві грати та замки. Працівники ЖЕКів вже встигли добре вивчити схеми, за якими з разу в раз вчиняють злочини.
«Зловмисники потрапляють до під’їз­ду, ламають замки і пиляють огорожі, а потім знімають, все що потрібно», – розповідає начальник ЖЕКу №3 Максим Мовчан.
Найбільше від дій крадіїв потерпає саме ЖЕК №3. Останнім часом тут зафіксували рекордну кількість випадків зняття ліфтових котушок в будинках – 15 штук по всій території обслуговування. Поки комунальні підприємства несуть значні збитки, а мешканці піднімаються до квартир сходами, злочинці заробляють собі на життя.
І хоча по місту більшість під’їздів – з обмеженим доступом для сторонніх осіб, факт залишається фактом. Як показує практика, навіть домофон грабіжникам не завада.
«Замість того, щоб зробити якийсь ремонт у будинку чи на прибудинковій території, ми маємо черговий раз купувати і встановлювати котушки. І такого роду випадки як траплялися, так і продовжуються донині», – додає Максим Мовчан.
Заради прибуткової справи зловмисники працюють без вихідних та свят.
Інколи злочинці хитрують і заходять в потрібний їм під’їзд дахом. Зняти набагато легше, ніж потім встановити. Мало того, такі забавки коштують немало.
Начальники броварських ЖЕКів в один голос розповідають, що встановлення навіть однієї котушки значно б’є по бюджету. Щоб після зупинки ліфт запрацював знову, треба витратити не одну тисячу гривень на купівлю нового обладнання.
Як виявилось, знайти місце для того, щоб здати ці котушки чи їх частини, на жаль, не так вже й проблематично. Але, як показує практика, у пункті прийому можна зустріти… поліцію. Не лише в нашому місті, а й в столиці є багато випадків, коли правоохоронці ловлять злочинців «на гарячому». Але не варто повністю покладатися на когось іншого, варто і самим пильнувати.
«Сподіваємося, що ці ситуації хоч на трохи припиняться. Хочеться попросити мешканців, щоб вони теж були обачними. Якщо вони чують, що у під’їзді щось пиляють чи шумлять чи виконують якісь дії, щоб зверталися у поліцію або телефонували до ЖЕКу», – розповідає начальник ЖЕКу №2 Ірина Якубовська.
Комунальники міста також закликають мешканців бути обачними та пильними. Не впускати до під’їзду сторонніх осіб. Не стояти осторонь, а хоча б цікавитись діями та метою осіб, які прагнуть потрапити на дах, або ж, якщо хтось намагається відкрити, зламати огорожі чи проникнути до ліфтової шахти. Про такі випадки слід повідомляти до поліції. Така практика допоможе знизити невтішну статистику.

Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ