БРОВАРИ -0
НБУ USD 28.5

НЕРІВНИЙ ДВОБІЙ: ЗАЛІЗНИЦЯ І ЖИТТЯ

Згідно невтішної статистики, смерть на залізничних коліях забирає багато життів по всьому світу. Необачність, халатність, нехтування правилами безпеки, сподівання на те, що омине… Що саме призводить до трагічних випадків та чи можна цього уникнути? Ці та інші питання ставив «ГР»

ЗАГРОЗА НА РІВНІ З ЖИТТЯМ

За останній рік лише у Броварському районі зафіксовано 10 нещасних випадків на залізниці, з яких 8 смертельних. Кількість трагедій, на думку фахівців, збільшується далеко не тому, що з розвитком галузі потяги стали сучаснішими та почали рухатися із майже вдвічі більшою швидкістю. Вся справа у легковажному ставленні громадян. «Комусь було ліньки скористатись пішохідним мостом, іншим – дочекатись, поки проїде поїзд, а деякі виходили на колію у місцях, не пристосованих для перебування сторонніх осіб», – констатують факти у регіональній філії ПівденноЗахідної залізниці.
У пам’яті по цей день залишається безліч моторошних випадків. «Останній випадок стався, коли пенсіонери переходили через колії. Тягли з собою сумки, одна з них застрягла між гайками та болтами. Потяг наближався, а бабуся не могла витягти свою сумку. Пасажири, які були поблизу, в останній момент мало не з-під коліс потяга відтягли дідуся, але бабусю не встигли врятувати», – розповідають залізничники.
Аби не закінчити своє життя зненацька у такий спосіб, слід поставити собі декілька питань. Перше – чи варті декілька хвилин зекономленого часу життя? Можливо варто пройти іншим шляхом, де життю та здоров’ю нічого не загрожуватиме. Друге – чи є ваші речі настільки цінними, щоб ризикувати за них своїм здоров’ям чи життям?

ПРАВИЛА ІСНУЮТЬ ДЛЯ ВСІХ І КОЖНОГО

Підліткові амбіції, бажання бути «крутим» та багато іншого керує юнаками, які заради забави чи «ексклюзивного» фото ставлять на ваги забагато. Історія знає не один випадок, коли селфі на даху потяга ставало останньою згадкою про життя людини. Варто поглянути лише на моторошні фото трагедій та понівечені тіла, щоб зрозуміти весь жах ситуації. Чи вартує легковажна забавка наслідків, вирішувати кожному.
Для тих, хто не планує робити фото чи розважатися поруч із залізницею, теж не завадить бути обізнаним з правилами. Особливо якщо на шляху ви натрапите на  перехід колій.
«Проблема травматизму існує стільки ж часу, скільки працюють сталеві магістралі. Залізниця є зоною підвищеної небезпеки, тож обов’язок кожного чітко виконувати правила», – розповідають у регіональній філії Південно-Західної залізниці.
Напруга настільки велика, що безпосередній контакт не обов’язковий. Струмом вражає навіть на відстані декількох метрів.
«Вірогідність отримати заряд надзвичайно велика. У правилах зазначено, що до контактного провода не можна наближатися ближче, ніж на 2 м» – зазначають фахівці.

І насамкінець наголосимо ще раз про найголовніше. Категорично забороняється:

1) Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше 5 м.
2) Пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
3) Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається. Гальмівний шлях складає близько 800 метрів, щоб повністю припинити рух, треба ще більша відстань.
4) Переходити колію відразу після проходу поїзда.
5) На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки. Напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч Вольт. Смерть від такого навантаження настає миттєво.
6) Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.

Життя – найцінніше з того, що ми маємо. Не варто нехтувати «дрібницями», які вмить можуть зупини тонку лінію життя.

Богдана Дем’янчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ