БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Освітяни переймають міжнародний досвід

Ознаками розвитку сучасної системи освіти є не тільки оновлення усіх її ланок, модернізація стану педагогічного процесу, удосконалення форм та методів роботи, але й широке залучення кращих прикладів європейського досвіду

На шляху до європейських стандартів

Рівень освіти в Польщі один з найкращих в порівнянні з іншими країнами постсоціалістичного табору. Польща пропонує дуже великий вибір освітніх послуг, чим, до речі, вже майже десятиліття успішно користуються українські абітурієнти. Ні для кого не секрет, що навчання у польських вишах дуже популярне серед нашої молоді.
Після вступу в Європейський Союз Польща адаптувала свою систему освіти до європейських стандартів та приєдналась до Міжнародних норм класифікації освіти (ICSED). У Польщі традиційно виділяють три рівні освіти: дошкільна, шкільна та вища освіта.
Оскільки Бровари вже давно мають досить тісні побратимські зв’язки з декількома польськими містами, то й обмін досвідом між двома країнами як ніколи доречний.

Курс – на Грод­зиськ- Велико­польський

Давні дружні зв’язки існують між Броварами та польським Красніком. Однак, дружба та співробітництво з сусідньою державою не обмежується тільки одним містом. Минулоріч до нашого міста завітала делегація міста Гродзиськ, що знаходиться у Великопольському воєводстві з адміністративним центром у Познані. Особливу цікавість викликали у польських колег процеси, що відбуваються в українській освіті. Тож не дивно, що саме освітяни першими відгукнулися на запрошення відвідати Гродзиськ.
«Якщо говорити про враження та набуття досвіду, то вони починаються щодня, коли переступаєш поріг свого дому, а надто – якщо мова йде про поїздку за кордон», – каже начальник управління освіти та науки Оксана Мельник.
Делегація з Броварів ознайомилася з роботою дошкільних, загальноосвітніх та профорієнтаційних закладів Гродзиська.
Для Польщі характерна єдина євро­пейська система дошкільної освіти. Батьки приймають рішення, чи віддавати дитину до дитячого садочка, якщо так, то на скільки годин в день. Проте останній рік в дитячому садку є передумовою вступу в початкову школу. Більша частина дитячих садків Польщі є муніципальними. Держава приділяє значну увагу дошкільній освіті, тому її якість дуже висока навіть у муніципальних дитячих садках.
Також є приватні дитсадки, для яких характерна більша кількість вихователів, дітей в групах менше ніж в державних дошкільних закладах. Вартість таких послуг досить висока, тому лише заможні поляки можуть віддати свою дитину до приватного дитсадка.
«Цікавим фактом є електронна реєстрація дитини у садочку. Тобто, батьки щодня приводять дитину до садочка і на вході реєструють свою присутність карткою. Відразу інформація надходить в електронну базу, дитина ставиться на харчування. Дуже зручно, ми будемо розглядати у себе таку можливість», – каже Оксана Мельник.
У школах запроваджено систему елект­ронних журналів, декілька цікавих чисто «побутових», але зручних дрібниць також «взяли на озброєння» наші педагоги.
«Наприклад, ключі від класних кімнат знаходяться не у вахтера на вході, а в учительській. Це набагато зручніше, ніж та система, яка є у нас», – ділиться враженнями керівник місцевої освіти.
Заступник директора СЗОШ №7 Ольга Конончук відзначає високий рівень розвитку учнівського самоврядування, а також професійної освіти. «Вони всі беруть участь у європейських грантах, можуть реалізувати багато проектів за допомогою цих залучених коштів. Ліцей – це профосвіта, там є свої цехи, будівельники. Співпрацюють з Данією, Германією, співпрацюють діти з різних країн, потім на деякий час з’їжджаються, проживають у сім’ях, виконують спільну роботу, потім в кінці її представляють, і цей тиждень їх дуже зближує», – розповідає Ольга Олегівна.
Багато цікавого та корисного можна винести з таких плідних взаємовідносин між двома країнами. Саме тому наступним кроком може стати підписання угоди про дружбу та партнерські відносини між Броварами та польським Гродзиськом. Конкретні домовленості мають бути напрацьовані вже в кінці травня, коли до Броварів завітає делегація з Польщі.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ