БРОВАРИ -10
НБУ USD 28.05

«Осередок зла» стане притулком для ветеранів АТО

В колишньому офісі Партії Регіонів облаштують реабілітаційний центр для учасників зони АТО. За словами ініціаторів в ньому буде спортзал, актова зала, кабінети професійних військових психологів і  центр підготовки та виховання молоді. Запуск проекту планується на кінець  лютого.

«ЛАСИЙ ШМАТОК» ЗЕМЛІ

Раніше в будівлі по вулиці Київська був дитячий садок. Велика облаштована будівля в центрі міста була «ласим шматочком» для багатьох. Спочатку дитсадок викупило ПАТ «Київобленерго», а потім там оселився офіс обласної організації Партії Регіонів. Під час Революції гідності власники втекли, а місцеві активісти закидали будівлю фаєрами. Проте покинута та обгоріла будівля не залишилась без уваги, - її розібрали буквально як конструктор лего. Мародери повиносили все, що тільки можливо: сантехніку, двері, позривали плитку, паркет та навіть лінолеум. Були повністю зруйновані системи опалення, водо- та електрозабезпечення. За словами свідків, залишились лише голі стіни.

Зараз в колишньому «осередку зла» ведуться активні ремонтні роботи, якими керує громадська організація «Справедливість». Здебільшого її учасники – бійці батальйону Донбас. Нещодавно на брифінгу у столиці вони повідомили, що планують створити у Броварах реабілітаційний центр, адже хто, як не вони, краще розуміються на проблемах ветеранів АТО. Як виявилось, саме в колишньому дитсадку планується створити цей центр. У деяких броварчан виникло питання: «На якій підставі ви замаєте це приміщення?» Дехто навіть стверджував, що батальйон Донбас захопив будівлю.

«Громадський ревізор» вирішив особисто навідатись туди і дізнатися правду. Зустрів нас приємний чоловік у військовій формі. Представився він Сергієм Ружицьким, керівником проекту будівництва реабілітаційного центру. Проте, попросив себе називати «Тезкою» - такий в нього позивний. Він розповів, що будівлю їм запропонували в Облдержадміністрації. Коли дізналися, хто був колишнім власником, – погодились одразу.

«Будівля пустувала, вона була тут повністю розтрощена. Колишні власники не претендують ні на що, вони його передали безкоштовно громадській організації. Зараз ми оформлюємо всі документи на право власності. Нам дуже приємно, що це колишній штаб Партії регіонів і тепер він нарешті працюватиме на Україну», - запевнив «Тезка».

З першої спроби порозумілись нові власники і з місцевою владою. Тому без затримок розпочали ремонт.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР?

Всі, хто побував в зоні АТО, згадують це з жахом. Мовляв, побували у справжньому пеклі. Дехто просто не в змозі «вийти зі стану війни» і потребує психологічної підтримки, а декому просто немає куди повертатися. Саме для них було вирішено створити навчально-реабілітаційний центр. Тут із ветеранами АТО працюватимуть професійні психологи та тренери. Вони зможуть підтягнути своє фізичне та психологічне здоров’я. А також отримати нові професійні навички.

«Скоріш за все, це будуть IT-спеціальності. Будемо навчати роботі на комп’ютерах. Тих, хто вміє працювати, будемо підвищувати їх рівень і підшукувати їм роботу. Щоб люди не були покинуті, щоб вони відчували, що за ними є якась опіка», - розповів «Тезка».

Спочатку планують прийняти близько 45-ти ветеранів. Хоча заявок вже набагато більше.

«Планували розмістити 45 осіб, а бажаючих вже більше 100. В нас є call-центр і волонтерські організації, через які можна потрапити до нас. Ми не зациклюємося на батальйоні Донбас. Це лише ініціатори. Ми беремо з усіх батальйонів, зі збройних сил та МВС», - додає Тезка.

Для цього облаштовують 15 кімнат (по три ліжка), поруч з кожною – санвузол. Також тут буде тренажерний та спортивний зали, медичний кабінет, ізолятор, кухня, їдальня та навчальні класи. Всі ветерани проживатимуть тут абсолютно безкоштовно на повному пансіоні.

ЩО ВЖЕ ЗРОБЛЕНО?

Зараз цей будинок вже не нагадує головну локацію з фільму жахів. Капітальний ремонт на стадії завершення. Витрачено на це вже майже два мільйони гривень. А головне, ініціатори розраховують лише на власні сили та на допомогу волонтерів. Багато броварчан допомагає, чим може: хтось приносить їжу, а хтось, навіть, сантехніку. Небайдужі підприємці ще й радо йдуть на знижки. Приміром, за півціни дісталися 54 двері з Бердичева. А вікна ще за старим курсом віддали броварські підприємці. Вже повністю замінені системи електро-, водо- та теплопостачання. В кімнатах не вистачає тільки меблів.

Запуск проекту планується вже в кінці лютого. Якщо гроші на завершення ремонту будуть. Кажуть, потрібно ще мінімум півтора мільйони гривень та сподіваються, що таку велику суму допоможуть знайти депутати. Утримувати реабілітаційний центр планується «власними силами»:

«Ми плануємо, що гроші будуть. Будемо самі заробляти. Ми оформлюємо охоронне підприємство, будуть відрахування з прибутку, за цей кошт будемо утримувати реабілітаційний центр», - запевнив керівник проекту з будівництва центру Сергій Ружицький. 

Цей реабілітаційний центр буде першим, проте не останнім. У ініціаторів проекту грандіозні плани на майбутнє. Наприклад, з пропозицією по співпраці до них звернувся благодійний фонд «Міжнародна організація підтримки України». Вони планують побудувати великий всеукраїнський реабілітаційний центр європейського зразка. Все фінансування проекту беруть на себе, просять лише допомогти знайти землю. Поки що реалізація проекту перебуває на стадії переговорів.

Катерина Ковальська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ