БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Медичний форум у Броварах: кращий досвід сімейних лікарів

Про реформу системи охорони здоров’я сьогодні говорять і на рівні керівництва держави, і у профільному Міністерстві, переймаються і керівники лікувальних закладів, і лікарі, і пацієнти. Це зумовлено значним запитом суспільства на зміни та покращення саме цієї галузі

Реформа заради здоров’я нації

У більшості країн світу структуру системи охорони здоров’я становлять первинна медико-санітарна допомога та спеціалізована допомога. При цьому заклади первинної допомоги надають до 90% загального обсягу медичної допомоги. Кількість лікарів загальної практики — сімейної медицини становить від 30 до 50% кількості усіх лікарів, що працюють в галузі охорони здоров’я.
На сьогодні в Україні на первинному рівні починають і закінчують лікування лише до 30% пацієнтів у містах і до 50% пацієнтів у сільській місцевості.
Нераціональна організація первинної допомоги та її недостатнє фінансування призвели до втрати комплексності у наданні медичної допомоги, формальному підході до профілактики захворювань та диспансерної роботи. Як наслідок – високий показник пізнього виявлення тяжких хвороб та ускладнення хронічних захворювань, що зумовлює потребу у дорогому спеціалізованому лікуванні.
Світовий досвід, узагальнений ВООЗ, свідчить, що розвиток первинної допомоги на засадах сімейної медицини є найефективнішим засобом раціонального використання коштів та підвищення результативності роботи усієї галузі охорони здоров’я.

Кращі практики – на замітку

Медичний форум з розвитку первинної медичної допомоги зібрав 26 квітня у броварському «Терміналі» численну медичну спільноту з різних регіонів України, а також представників органів місцевого самоврядування – мерів міст, очільників райдержадміністрацій, депутатів різних рівнів. Проведення форуму ініціювала народний депутат України, заступник Голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.
«Загальною метою реформи має бути створення системи охорони здоров’я, яка здатна адекватно реагувати на потреби пацієнтів, створити умови для медичних працівників, бути прозорою та справедливою з точки зору фінансування, а також економічно-ефективною та результативною», – підкреслила у вітальному слові Ірина Сисоєнко.
Провідна роль у досягненні бажаного результату належить органам місцевого самоврядування та керівникам лікувальних закладів. Про це зазначив у вступному слові мер Броварів Ігор Сапожко.
«Представники громад на місцях добре знають та розуміють які саме заходи необхідно здійснити та які ресурси залучити, як матеріальні, так і кадрові, щоб медична допомога дійсно стала якісною та доступною. Саме від нашої позиції, від позиції відповідних рад будуть залежати ті муніципальні програми, які можуть діяти і втілюватися в наших містах», – зазначив Ігор Сапожко.
Неабияку цікавість в учасників форуму викликав досвід Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги. Навіть коротка розповідь про запровадження у нашому місті системи амбулаторій сімейної медицини та реакція на інформацію присутніх у залі дозволяє зробити висновок, що Бровари впевнено демонструють успішність інноваційних підходів до реформування медичної системи.
Під час майже чотиригодинного спілкування медики мали нагоду поділитися не тільки проблемними питаннями, але й головне – позитивним досвідом запровадження реформ у своїх населених пунктах. Приємно, що Бровари опинились в числі лідерів.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ