БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Меморандум з перевізниками. Чи надовго «перемир’я»?

Сучасне життя раз по раз дивує українців сюрпризами. То тарифи зростуть, то пільги відмінять, то ціни вперто збільшуються… Одним з актуальних питань для броварчан останнім часом було врегулювання тарифів на проїзд у приміському, а потім і міському транспорті

Наша пісня гарна й нова…

З 21 січня за поїздку до столиці – байдуже чи на роботу щодня, чи просто на прогулянку з родиною вихідними – броварчани платять 12 грн. І це ще «по-Божому», запевняють перевізники, адже економічно обгрунтованим вважають тариф, як мінімум, 15 грн.
Щойно вщухли пристрасті з підвищенням на міжміських маршрутах, як виникло нове питання – перевізники наполягають на підвищенні тарифів на перевезеннях по місту. Переговорний процес був довгим та непростим. Знову робилися розрахунки, знову приводилися аргументи як з однієї (перевіз­ники) так і з іншої (влада) сторони.
Претензії до представників автотранс­портних підприємств, що обслуговують міські маршрути, практично нічим не відрізняються від міжміських – грубість, хамст­во, неповага, особливо до представників пільгових категорій, а також незадовільний стан автобусів.
«Нашим перевізникам «красна ціна в базарний день» – 2 грн., і то багато буде! Тільки й вміють, що наживатися на простих людях! Хапуги і злодії, от вони хто!», – частенько доводиться чути на міських зупинках громадського транспорту.
Представники ж «транспортного цеху» пояснюють необхідність підвищення вартості проїзду зростанням мінімальної зарплатні, ціни на паливно-мастильні та інші розхідні матеріали. У абсолютних цифрах розрахунки перевізників виглядали так – за одну поїздку Броварами замість 3 грн.50 коп. городяни мають платити 5 грн. Звичайно, жодне здорожчання ніколи не викликало радості.
І знову міську владу «закидали» вимогами домовитися з перевізниками про утримання тарифу на тому ж рівні. І знову, як і декілька місяців тому, проводилося безліч зустрічей, нарад та консультацій. Результатом стало рішення розроблення спільного меморандуму для врегулювання даного питання. 20 квітня документ було підписано.

Суть та основні положення

Згідно даного Меморандуму про співробітництво у сфері надання послуг пасажирсь­ких перевезень у місті Бровари, а саме так називається підписаний перевізниками та міською владою документ, ним засвідчуються наміри сторін забезпечити для населення міста доступність у користуванні громадським транспортом, в тому числі регламентовано умови пільгового проїзду відповідних категорій громадян. Новацією даного Меморандуму є встановлення спеціальних тарифів для проїзду школярів.
У рамках реалізації Меморандуму виконком міської ради зобов’язується проводити постійний моніторинг пільгових категорій громадян та школярів, а також розгорнути широку роз’яснювальну роботу серед відповідних категорій щодо їх права на користування пільговим проїздом на міських та приміських маршрутах загального користування.

Перевізники, в свою чергу, забезпечують:

• Безкоштовний проїзд по м. Бровари та до м. Києва пільгових категорій громадян, які мають на це право згідно чинного законодавства та в межах встановлених рішенням виконавчого комітету «Про затвердження порядку перевезення пільгових категорій громадян в м. Бровари» за умови пред’явлення водію відповідного документу (посвідчення);
• Безкоштовне перевезення по м. Бровари працівників комунальної та соціальної сфери, ветеранів ВВВ за наявності посвідчення, виданого виконкомом Броварської міської ради;
• Безкоштовне перевезення по м. Бровари та до м. Києва учасників бойових дій, які брали участь в АТО, членів сім’ї загиб­лих в АТО після пред’явлення посвідчення, виданого виконавчим комітетом Броварської міської ради;
• Перевезення школярів по м. Бровари протягом навчального року, починаючи з 01.09.2017 року з 7:00 до 20:00 у дні навчання, крім суботи, неділі, святкових днів та канікул, зі знижкою 50% вартості проїзду по місту Бровари тільки за наявності учнівського квитка з фотокарткою.

Відшкодування перевізникам за безкоштовне перевезення 1-го пільгового пасажира за 1 рейс на міських автобусних маршрутах та 3-х пільгових пасажирів за 1 рейс по місту Бровари на приміських автобусних маршрутах «Київ–Бровари» буде здійснюватись за кошти міського бюджету в рамках відповідної програми. Підписали Меморандум керівники місцевих перевізників: ТОВ «Бровариавтопас», ТОВ «Автопас-К», ФОП «Мохонько», ПАТ «Броварське АТП 13209», ФОП Пилипчук, ТОВ «ТК «Автосоюз», ТОВ «Союз-Авто» та АПІ «Інватранс» та Броварський міський голова Ігор Сапожко від виконкому міської ради.

Почому і коли?

І нарешті відповідь на питання, яке цікавить кожного – то скільки ж коштуватиме проїзд по місту після підписання Меморандуму та з якого числа вступлять в силу нові тарифи? Відповідно до положень вищезазначеного документу, перевізники здійснюватимуть перевезення пасажирів по м. Бровари на автобусних маршрутах загального користування по тарифу 4 грн. після прийняття відповідного рішення виконкомом міської ради у травні 2017 року. Тобто, кінцева дата для нових тарифів ще не визначена. Чекаємо засідання виконкому у травні і тоді вже будемо їздити «по-новому».

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ