БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Працювати чи ні? Чому в Броварах голод кадрів

На ринку праці існує безліч професій, які необхідні у сучасному світі. Різні обов’язки, умови праці, відповідно різна й зарплатня. Але у державних структурах нестача кадрів існувала завжди. І наше місто, на жаль, не виняток

Щоб хоч трохи просунутись у вирішенні цього питання, у міській раді вирішили зібрати дані з усіх комунальних підприємств та закладів, які потребують робочих рук та проаналізувати «ротацію» кадрів за рік. Таке рішення місцевих чиновників зумовлено тим, що час від часу комунальники та керівники закладів медицини скаржаться на нестачу кадрів.
Фактично найголовніша причина – багато фахівців йдуть на пенсію, а їх місця не може, а у більшості не дуже й хоче зайняти молода робоча сила. І якщо на місця «кабінетних» співробітників попит ще так-сяк є, то робочими у ЖЕКи, «Бровари-Благоустрій» чи ритуальну службу працювати молодь аж ніяк не рветься. Адже непрості умови роботи, невисокі зарплати та й можливість знайти вигідніше місце у спритного «приватника» говорять не на користь КПшників. Ось, наприклад, кадровий аналіз за 2016 рік.

kadrunet


Як видно з даних (табл. 1), частіше кількість звільнених співробітників переважає кількість прийнятих на роботу чи не в 2 рази. Але, на жаль, ще більш складна ситуація, як виявилось, із однією з найважливіших галузей – медициною.

Болючі точки медицини

Лікарі все частіше б’ють на сполох, адже до загального недобору персоналу додаються ще й стресові ситуації, які змушують писати заяви на звільнення. Але про все по порядку.
За словами головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Ігоря Кравцова, проблема із недобором кадрів, як виявилось, існує давно і нагально вона випливає років два. Окрім цього, реформи в медичній ланці, що вже починають втілюватися у життя, можуть також призвести до звільнень.
«Ми повинні розуміти, що настає час, коли ми будемо по-іншому працювати. І я з острахом чекаю, що ті люди, які у нас пенсійного віку, а їх доволі значна частина, якщо внесуть зміни, які зараз обіцяють, що людина буде отримувати або пенсію або зарплату,то багато хто розрахується. А в нас 70% людей саме пенсійного віку», – розповідає Ігор Кравцов.
З молодими «надходженнями» теж виникають проблеми, адже студенти, зіткнувшись із робочими реаліями, намагаються підшукати собі більш комфортні умови роботи.
«Ті інтерни, які проходили за кошт держави інтернатуру, зобов’язані в нас відпрацювати 3 роки. Але чогось педіатрії всі бояться, хочуть йти працювати в дорослу», – каже головний лікар ЦПМСД.
Моральна складова у роботі теж грає свою, неабияку роль. Працювати у постійному напруженні, при ненормованому графіку та ще у стресових ситуаціях під силу не кожному.
«У нас взагалі дійшло до того, що ми на виклики вже з поліцією виїжджаємо. Бо буває, що приїздить на виклик лікарка, молода дівчина. Заходить в квартиру, а там компанія п’яних чоловіків. Хто зна, як вони можуть себе у такому стані повести. І таких випадків багато», – додає Ігор Кравцов.
У БЦРЛ теж багато ситуацій, які змушують фахівців звільнятися. Скільки випадків, коли медики й самі опинялися на лікарняному ліжку після спілкування з хворими у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Або реальна історія, яка трапилась нещодавно.
«Родичі пацієнта звинуватили лаборанта у тому, що жінка знаходиться у нетверезому стані на своєму робочому місті. Але, за добову зміну медик зробила вже 168 аналізів, тому від втоми прос­то «валилась з ніг» і було це о 4 годині ранку. А пацієнти, не розібравшись, на емоціях розповіли свою версію, яка пішла по місту», – розповідає головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк.
Як зазначають головні лікарі, саме після таких ситуацій, після погроз, зневажливого ставлення, нервового перенапруження і «лягають» заяви на звільнення від персоналу. Статистика їх слова підтверджує. За минулий рік з центру первинної медицини звільнилося 37 лікарів, прийнято ж тільки 29, у цент­ральній районній лікарні ситуація ще катастрофічніша – на 107 звільнених усього 17 прийнятих на роботу.
Тож відкритим залишається питання, хто ж саме займе вакантні місця. Залишається сподіватися на молодих фахівців, які своїм завзяттям та працьовитістю подолають усі негаразди,а роботодавці, в свою чергу, забезпечать достойними умовами праці. Самі ж громадяни цінуватимуть послуги, що їм надають та ставитимуться з повагою і до двірників, і до лікарів, і до сантехніків, і до педагогів.

Софія Левицька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ