БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

«Чистий четвер» у Броварському вимірі

Чистий (Великий) четвер в 2017 році всі християни України святкують 13 квітня. Це один з найважливіших днів Страсного тижня перед святом Великодня. Не тільки очищення душі, але й цілком матеріальні заходи з благоустрою цілком доречні саме цього дня

Традиції та обряди

Чистий четвер є першим з трьох днів, які ще називають «Велике тридення» у християнстві. Саме у четвер Ісус Христос встановив Таїнство Євхаристії на Таємній Вечері, а також був заарештований первосвящениками та засланий у темницю.
Ну і звісно, важливим атрибутом цього дня є прибирання свого будинку, двору, місця, де ти живеш. У Чистий четвер варто включити і генеральне прибирання будинку, і прання речей, і догляд за присадибною ділянкою, якщо вона у вас є.
Здавна вважається, що у кого у Чистий четвер вдома бруд, той і увесь рік проведе у сварках. Наші предки вірили, що Чистий четвер допоможе знайти давно загублені речі, або ж прибираючи, зможе привернути судженого.

Ініціатива «згори»

Цьогоріч з ініціативою провести велике прибирання у населених пунктах Київщини, виступили обласні чиновники. Губернатор Київщини Олександр Горган надав доручення 13 квітня в рамках проведення двомісячника з благоустрою привести до ладу міські території, прибрати несанкціоновані сміттєзвалища, висадити дерева та поліпшити естетичний стан прибудинкових територій.
«Ми всі отримуємо унікальний шанс не на словах, а конкретними справами довести, що здатні навести порядок і лад на території Київщини.
Мова йде не тільки про прибирання території, а й стосовно приведення в належний санітарний та естетичний стан парків, скверів, павільйонів на зупинках пасажирського транспорту, упорядкування об’єктів культурної спадщини, братсь­ких могил, меморіальних комплексів та місць почесних поховань», – зазначено в офіційному документі.

Не кількістю, а гарним настроєм

У Броварах було вирішено зосередитися на прибиранні території парку Перемоги. До речі, один з дописувачів інтернет-спільноти нещодавно жалівся на те, що у парку брудно та незатишно. Було б непогано, якби до подібних акцій долучалися мешканці, однак чи то робочий день, чи відсутність інформації про проведення подібної акції призвели до того, що прибирати паркові території вийшли тільки працівники виконкому та співробітники КП «Бровари-Благоустрій». Останні забезпечили добровільних помічників інвентарем та паралельно виконували свою щоденну роботу. «Сьогодні на акцію, ініційовану губернатором, вийшли співробітники управління ЖКГ, управління економіки, спецвідділу контролю за станом благоустрою та інших структурних підрозділів. Загалом близько 50 осіб. Ми зосередилися на прибирання території навколо огорожі парку як з боку вулиці Героїв Небесної Сотні, так і під тією частиною паркану, що прилягає до території Укр­телекому», – каже заступник начальника спецвідділу Михайло Черняк.
Подібні заходи з благоустрою проводитимуться і надалі за потребою, а 29 квітня відбудеться наймасштабніший суботник у рамках щорічної акції «За чисте довкілля».

Мирослава Соколенко

clingroop

clingroop2

clingroop3

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ