БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Безкоштовний день у лікарні – чого чекати від нововведення?

Нещодавно на черговій сесії міської ради було прийнято рішення запровадити програму, яка дає змогу всім пацієнтам Броварської центральної районної лікарні отримати безкоштовний перший день перебування у лікарні. Забезпечення необхідними медичними препаратами бере на себе БЦРЛ. Хоча таке рішення давалось нелегко, у ході емоційних дискусій та обговорення, врешті-решт депутатам вдалося дійти згоди. Більшість проголосувала «за», тож вже незабаром пацієнти отримають можливість більш доступного лікування

«Часто буває так, що люди перший день потрапляють в лікарню, родичів немає чи вони на роботі. Дуже багато тих, хто потрапляє по «швидкій». Це великий стрес для людей, а для тих, хто позапланово надходить, це навіть шоковий стан», – розповідають у прий­мальному відділенні БЦРЛ.
За допомогою ж новоприйнятої програми можна буде одразу надавати необхідну допомогу пацієнту, не чекаючи матеріальних «ін’єкцій» від рідних. Таким чином, і сам процес лікування проходитиме швидше та менш стресово.
«Перший день надання допомоги – це дійсно допомога. Людину приводять до стабільного стану і потім вже йде етап лікування. І саме оцей день, як правило, найдорожчий, бо тут йдуть основні затрати. Ми рятуємо людину і приводимо її до нормальних показників, які вже далі підтримуємо», – каже головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк.
За словами лікарів, до переліку послуг, які вже незабаром може отримати кожен пацієнт у перший день перебування в лікарні, входять всі необхідні на перший час процедури згідно протоколів надання допомоги.
«Якщо пацієнту передбачена електро­кардіограма, вона входить, якщо передбачені аналізи, вони входять. Абсолютно все, що стосується лікування», – додає головний лікар.
Але не процедурами та аналізами єдиними. Вже затверджено перелік медичних препаратів, які також в перший день будуть надаватися безкоштовно.
«Окрім обстеження пацієнтів та аналізів, сюди входить надання медичної допомоги лікарськими препаратами, виробами медичного призначення і медичними матеріалами», – зазначає спеціаліст із забезпечення структурних підрозділів та відділень лікарні лікарськими засобами та виробами медичного призначення Наталія Дмітріченко.
Задля того, щоб пацієнт зміг скористатися безкоштовними послугами, не потрібно заповнювати жодних паперів та писати заяви.
«У нас вже відбулась нарада, видано наказ про безкоштовне забезпечення всім у перший день надання допомоги. Всі лікарі проінформовані щодо цього питання. З 5 числа будуть вивішені на інформаційних стендах по кожному відділенню список препаратів, які будуть надаватися в перший день невідкладної допомоги. На цих стендах буде повністю розміщена інформація з препаратами і пацієнт зможе з легкістю перевірити, чи його не змушували купувати той препарат, який є в списку безкоштовно надаваних в перший день. Буде також працювати спеціальний телефон, набравши який, пацієнт може поскаржитись, що лікарі не виконували умови програми», – обнадіює Наталія Іванівна.
Слід зазначити, що серед найменувань препаратів – понад 200 різних позицій. Тож процес лікування тепер має змогу не обмежуватися вузьким колом ліків: «Якщо навіть і дороговартістні ліки, вони теж сюди включені. Єдине, що квітень у нас буде у статусі пілотного проекту. Бо кошти виділені, але на них потрібно провести закупівлю за допомогою «Прозорро», – пояснює Наталія Дмітріченко.
На даному етапі майже всі підготовчі моменти вирішено: «На сьогодні ми порахували, що орієнтовно на 70% забезпечені. Тобто ще 30% нам залишилось завершити через закупівлі і після цього ми на 100% переходимо до виконання цього завдання вже найближчим часом», – додає Валентин Багнюк.
Тож сподіваємося, що ця програма приживеться у нашому місті, її будуть виконувати та вона допоможе врятувати не одне життя.

Софія Левицька

Коментарі   

0 # Нина 08.04.2017, 11:45
Мене цікавить чи стосується це дитячої лікарні? Адже навіть не завжди там надають першу медичну допомогу. При мені маленьку дитину з опіками відправили в дорослу ,лікар навіть не підвелася і не визвала швидку.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ