БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Гуртожиток заводу пластмас. Аукціон зупинено – протистояння триває

Доля сумнозвісного броварського гуртожитку, який не так давно ледь не продали з торгів разом з мешканцями, залишається у центрі уваги якщо не громадськості, то правоохоронних органів точно. Що ж зараз відбувається у справі, дізнавався «Громадський Ревізор»

 Коротко про головне

На початку липня минулого року Бровари сколихнула ситуація, що могла стати скандалом всеукраїнського масштабу. Детально ми писали про відлуння кріпосного права у «ГР» № 26 (64) від 7 липня 2016 року. Тоді владі спільно з мешканцями гуртожитку по бульвару Незалежності, 3б вдалося зробити майже неможливе – зупинити аукціон, на який у складі майнового комплексу Закритого акціонерного товариства «Броварський завод пластмас» було виставлено прихисток для 168 броварських сімей.
За декілька днів було акумульовано всі можливі сили та задіяні всі можливі ресурси. Люди зовсім випадково з інтернету дізналися про те, що вже практично завтра всі вони можуть стати справжніми безхатченками, якщо торги відбудуться. Купівля-продаж мала відбутися 4 липня, однак менш ніж за тиждень люди оговталися та вирішили «бити в усі дзвони». Величезною делегацією, яка наледве помістилася у малій сесійній залі виконкому, вони прийшли на зустріч з міськими чиновниками, принесли зібрані документи та просили про допомогу. Відразу до справи підключилися міський голова та його заступники, фахівці юридичного відділу виконкому. Було написано декілька звернень до поліції та прокуратури, які теж спрацювали оперативно і вже наступного дня було отримано судову ухвалу, згідно якої на майно заводу накладався арешт, а це означало, що торги відклалися до винесення остаточного рішення.

365 днів потому

Майже рік після тих подій гуртожиток живе своїм звичним життям. Люди ходять на роботу, діти – в садочки та школи. На диво, є навіть такі, що ні сном, ні духом про те, що гуртожиток не так давно гарно «штормило». «А що було? Нє, я не в курсі. Продати?! Та ви шо?!! І шо? Все нормально вже? Ну, то й добре», – на наше питання каже Михайло.
Довгий час спілкування йшло між юристами виконкому та заводу, адміністрація була вже згодна передати гуртожиток на баланс міста, але власником є банк.Юридичним відділом виконкому було спрямовано ряд листів до Броварського відділу поліції та місцевої прокуратури, проведено ряд зустрічей та консультацій, але…
«Згідно актуальної інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, гуртожиток є приватною власністю ПАТ «Всеукраїнсь­кий акціонерний банк» у відповідності до іпотечного договору. Крім того, Броварським відді­лом поліції накладено арешт на нерухоме майно банку, тому на даний час безоплатна передача гуртожитку по бульвару Незалежності, 3б у комунальну власність територіальної громади міста Бровари неможлива», – сказали у міському управлінні комунальної власності.
Тож, залишалося тільки сподіватися на добру волю власників банку, які все-таки знайдуть час подумати про понад півтори сотні броварських сімей та історія закінчиться перемогою здорового глузду.

Зустрінемось у суді!

І ось з’явилася нова інформація, яка має досить обнадійливий для мешканців характер – міською радою підготовлено судовий позов, який з дня на день мають передати до суду. У позовній заяві зазначено, що міськрада вимагає скасувати право власності на нерухоме майно Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» і таким чином передати гуртожиток до комунальної власності та надати можливість понад 330 мешканцям гуртожитку по Незалежності, 3-б врешті-решт заспокоїтися і бути впевненими, що ніхто не виселить їх разом з дітьми та нехитрим майном на вулицю.
Чекаємо на результат. Сподіваємося на верховенство закону.

Мирослава Соколенко

gyrtogutok1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ