БРОВАРИ -1
НБУ USD 28.16

Діло труба або Увага, знову абонплата

Вже з 1 квітня запроваджується абонплата за підключення до системи газопостачання, незалежно від фактичного обсягу споживання, тобто простіше кажучи, платити доведеться ще й за трубу

Що день наступний нам готує…

Національною комісією, яка проводить державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановлено розмір абонентської плати за підключення до системи газо­постачання. Ухвалення відповідного рішення відбулося на засіданні комісії 28 березня. Що ж сталося та чим це рішення «загрожує»?
Фактично мова йде про нову систему оплати за використаний газ. Причому, як для населення, так і для промислових споживачів. Відтепер споживачі отримуватимуть окремий платіж за блакитне паливо, як за товар, і ще один окремий – за доставку та розподіл. Виокремлений з ціни газу платіж за його доставку до вашого будинку є фактично абон­платою за підключення до системи газопостачання.

Розрахунки на рахунки

Абонплата буде нараховуватись щомісячно на підставі приєднаної потужності кожного споживача відповідно до виду газового лічильника. Незважаючи на те, що відтепер тариф розділено, платіжка буде одна.
Плата за газ, як товар, з 1 квітня становитиме 4942 грн за тис. куб. м замість нинішніх 6879 грн. плюс торгівельна націнка газопостачальної компанії у розмірі 3,2%, а також ПДВ. Загальна сума у такому разі не перевищить 6,12 грн. за куб м.
За транспортування газу ціна буде індивідуальною як для кожного регіону України, так і для фактично кожного абонента, адже залежатиме від потужності вашого лічильника. Якщо ви не звертали уваги, то тепер варто поцікавитися, яку потужність має ваш газолічильний прилад. Адже всі лічильники згідно міжнародного ранжиру «Індекс-G» мають свій тип. Найменшу потужність мають лічильники G1,6, найбільшу – G16. Відповідно, і суми у платіжках будуть відрізнятися.
НКРЕКП затвердила тариф на послуги розподілу газу для побутових та комерційних споживачів за 1 куб м на годину. Для Київоблгазу він становить 0,030588 грн. з ПДВ (побутові споживачі) та 0,04328 грн. з ПДВ (комерційні абоненти).
Можемо розрахувати суму місячної абонплати. Для цього потрібно тариф помножити на кількість годин у добі, кількість днів у місяці та верхній діапазон витрат газу для вашого типу лічильника.
Візьмемо за приклад споживачів, які використовують газ для приготування їжі та мають лічильник G1,6 максимальною потужністю 2,5 куб м/год.

0,030588*24*30*2,5 = 55,06 грн.

Виходить, що кожного місяця, незалежно від того, спожив абонент 30 кубометрів газу або був у відпустці і не спожив жодного «куба», доведеться викласти 55 грн. за транспортування блакитного палива до оселі.

Рішення призупинено. Що далі?

Закінчити статтю мали не на позитивній ноті. Справа в тому, що абонплату доведеться платити кожному щомісячно з власної кишені та у повному обсязі, адже субсидії на транспортування газу не поширюються. Державна допомога нараховуватиметься тільки на купівлю газу, як товару.
Однак, поки матеріал готувався до друку, з’явилася інформація про те, що враховуючи соціальну значимість цього питання, НКРЕКП призупинила введення абонплати з 1 квітня і вже виступає за додаткове опрацювання цього питання, проведення додаткових консультацій з Кабміном в частині поширення субсидій на абонплату та ініціює додатковий період для адаптації споживачів.
Відкрите засідання Комісії має відбутися 10 квітня поточного року.

Ярина Вишневецька

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ